Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Hogyan tudnám növelni az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnám növelni az önbizalmam? Félek, hogy elvesztem Őt.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lassacskán másfél éve élek távkapcsolatban (250km), amit a féltékenykedésem lassan megmérgez. Az utóbbi időben (kb. fél évre tessék gondolni :D) semmi nem jött össze és tönkretették az alapból szinte nem létező önbizalmam (o.társaim csúfoltak). Emiatt annyira félek, hogy nem vagyok elég jó, csúnya vagyok, hülye vagyok, hogy egyből arra gondolok ha a párom más lánnyal van, hogy meg akar csalni, mert nem vagyok elég szép és jó hozzá. Tudom ez egy beteg dolog, de felismertem a problémám és szeretnék rajta változtatni. Ezen felül nehezíti a dolgot az, hogy a barátom inkább a lányok társaságát részesíti előnyben (alapból, meg mostanság azt mondta, hogy ettől érzi azt, hogy kell valakinek- pedig én igyekszem hangoztatni, hogy mennyire szükségem van rá, mennyire szeretem és hogy milyen jó ember is Ő). Valamint a lányok a közelében egyszerűen gyönyörűek, szinglik, és volt aki már vallott is a barátomnak. Ez majd megőrjít, csúnyának és butának érzem magam tőle. Egész nap azon kattogok, hogy vajon majd XY vagy YX hogy próbál majd a párom kedvében járni, aki ezeket örömmel fogadja is. Főleg hogy nem ismerem őket, és nem tudom, hogy hogyan viselkednek, van aki nem is tud rólam-elkeserít, nem tudom, hogy mire kéne számítanom egy-két lánytól, milyen befolyással vannak a páromra, szerethetik-e vagy tényleg csak haverok akarnak lenni. Ezeket említettem már a barátomnak, aki akkor nagyon röstellte a dolgot, és láttam rajta, hogy egy kicsit visszafogta magát, de egy-két nap után megint ott tartottunk, hogy egész nap csak más lányokkal volt. Ha hazaér és lehetőségünk van beszélni, frusztrált de azt mondja hogy a suliban másokkal jól elvolt. Rettegek, hogy ez miattam van,nem érzi jól magát velem, és hogy el fog hagyni, nem leszek elég jó. Ilyenkor mindig azzal próbálom nyugtatgatni magam, hogy még is velem van, és kellek neki, különben már szakított volna, egyenes ember. Úgy érzem, hogy amíg Ő az önbizalmát növeli az enyémet tönkreteszi, és nem tudok majd (illetve már most se) bízni magamban. De ezen változtatni szeretnék, el akarom magamról hinni, hogy jó vagyok, mert tudom, hogy az én hangulatom az övét is elronthatja és emiatt is érezheti magát rosszul. Bocsánat ha nagyon hosszú, van benne helyesírási hiba, kesze-kusza és köszönöm ha elolvastad, csak most nagyon zavaros nekem is minden, és csak kiírtam magamból amit jónak láttam. Tanácsokat szeretnék kérni, hogy hogyan tudnék (vagy tudnánk) rajta változtatni, növelni az önbizalmam, hogy elhiggyem hogy elég jó vagyok neki, és megéri velem lennie. Kérek mindenkit, hogy rendes válaszokat adjon, és inkább segíteni próbáljon, mintsem szidni, mint az eddig kitett kérdéseim esetében.Köszönöm.



2014. nov. 22. 15:24
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Nézd,ez csak egy tanács,lehet hogy nincs igazam de úgy mondom mint egy férfi.Kezdjük azzal hogy a távkapcsolat az egy elég rossz dolog.Ha bármilyen módon lehet ezen változtatni akkor tegyétek meg.Mondjuk minden 2 héten vagy egy hónapban hétvégenként igazán találkozhatnátok élőben is,nem olyan nagy az a távolság.

Ha ez nem oldható meg akkor nem tudom hogy érdemes-e magadat rágni vagy elveszteni az önbizalmadat.A lényeg az hogy szerintem ha nagyon kontrollálod minden lépését az biztos hogy nem lesz jó hatással erre a nevezzük úgy távkapcsolatra.Nagyon rossz ha csúnyának vagy hülyének érzed magad,ez kihathat a srácra.Most a legjobb az ha szépen odafigyelsz magadra, veszel valami szép rucit,kifested magad stb. szórakozol ezerrel és élvezed az életed.Hidd el ez sokkal vonzóbbá fog tenni majd a szemében.Azért néha az sem árt a kapcsolatnak ha a párod is egészségesen féltékeny.

Amúgy te még iskolás vagy? Tudod én nem hiszek a suliszerelemben de tudom hogy néha vannak fellángolások :)

Szerintem próbálj szabad lenni és ne rágd magad fölösleges gondolatokkal,egy férfinak jobban imponál ha a nő érzékelteti vele hogy neki igenis megvan a maga ára.Hidd el ha most magadba zárkózol és kizárod a külvilágot akkor lehet hogy eljön az az idő amikor a srác dob és akkor rájössz hogy fölösleges volt ez az egész.Fel a fejjel.

2014. dec. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm ez egy kicsit feldobott :) Egyébként igen, iskolás vagyok, és most úgy érzem elbújhatok a magam kis 15 évével. :) De a gyerekszerelem is um...átalakulhat (tán ez a legjobb szó rá). Én magam sem hittem, hogy tényleg megszeretem majd Őt, elkönyveltem magamban, hogy csak egy fellángolás. És láss csodát 20-án leszünk együtt másfél éve. :) Ami a többit illeti, találkozni mostanság havonta egy-egy hétvégén tudunk, valamint az önbizalmam is nőtt valamicskét. Úgyhogy igyekszem, köszönöm :)
2014. dec. 7. 20:56
 13/17 anonim ***** válasza:
Te jó ég, mintha ezt én írtam volna :D ezelőtt 5 perccel írtam ki egy nagyjából teljesen ilyen tartalmú kérdést. Mondjuk nálunk nem ekkora a távolság de a lényeg egyezik, messze van, túl sok a nagyon szép lány barát és az önbizalom a nullán. Azt tudom tanácsolni amit magamnak mondogatok hogy valahogy túléljem és az eszem se menjen el.:) Ne görcsölj, foglalkozz picit magaddal, csinálj olyanokat amik jól esnek, pl kezdj el valamit sportolni (már ha külsőségekről van szó) rázd meg magad és arra gondolj hogy igen, ott az a sok lány akikkel el van de én meg a barátnője vagyok. Neki sem jó egy olyan barátnőhöz hazajönni vagy olyannal beszélni aki türelmetlen és egyfolytában faggatja hogy kivel miért hol volt, vagy aki vallatásnak van kitéve hogy megfelelő mértékben tetszel e neki :) hidd el, ha egy kicsit elengeded ezt a görcsölést és magaddal foglalkozol elhalványulnak ezek a gátlások. Bátorság!
2014. dec. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Bocsi, nem akarok bunkó lenni csak még nem volt ilyen válasz úgyhogy szükségét láttam leírni:

Hagyjátok mindketten ott a barátotokat, gyertek el hozzám akár egyszerre is. 19F

Bocsi ez most tényleg csak azért volt hogy pótoljam a kanos rubikok csajozós szövegét :(

2014. dec. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Kedves drága utolsó! Valahogy én is hiányoltam az efféle választ, így köszönöm, hogy pótoltad :D Bearanyoztad vele a napom. :DD
2014. dec. 18. 19:45
 16/17 anonim ***** válasza:
Na, akkor már megérte :D
2014. dec. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ha az önbizalmadat szeretnéd növelni a pszichológiai témájú könyvek, cikkek a segítségedre lesznek. Azt hiszem, ez a legjobb módja a dolognak. :)
2014. dec. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!