Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Távkapcsolatban, ahol sokáig...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Távkapcsolatban, ahol sokáig nem tudnak találkozni és a szex hiánya egyre jobban rányomja mindennapjaikra a bélyeget, ott hogyan kell felfogni, ha egyik vagy mindkét fél keres magának valakit/valakiket csak szexre míg nem lehetnek ismét együtt?

Figyelt kérdés

a lényeg, hogy egy kedves barátnőm ilyen helyzetben van. A pasija Japánban dolgozik, ő meg itthon van, és 2 éve nem találkoztak már, DE beszélnek telefonon, sms, levelezés, skype megy, meg fényképek küldése is, mindennap valami. Tényleg imádják egymást!!! A barátnőm problémája az, hogy előtérbe került a téma, hogy mindketten kezdenek egyre ingerlékenyebbé válni, jóval stresszesebbé, feszültebb beszélgetéseik vannak emiatt. A pasi azt mondja, hogy elnyomja az egóját, és nem veszi személyesnek, ha a barátnőm keres alkalmi partnert, mert ő jelenleg nem tudja kielégíteni, és az egészsége fontosabb. Barátnőm azonban rosszul van a gondolattól, hogy a pasija mással szexelne, és tudván hogy milyen régen nem szexelt, az a lány akit választana erre tuti valami különlegesen szexi, szép nő lenne, és amire barátnőm vár, hogy ha végre együtt lehetnek megint ő szabadítsa fel pasiját a szexuális felgyülemlett energiáktól, azt a lehetőséget valaki "elveszi" előle, és még lehet bele is szeret a lányba. Megalázónak is érezné a szitut, mert ahelyett, hogy beszélnének, lehet a srác 2 nőt is döngöl egyben, és ha előfordulna hogy valami más miatt nem tudnának beszélni aznap egyből arra gondolna, hogy biztosan mert épp most csalja meg a pasi.... Kérdésem az, hogy mit mondhatnék neki, hogy megnyugodjon, vagy megértse más szögből a pasi mondanivalóját? Ki volt már ilyen helyzetben, és az alkalmi partnerrel szemben milyen érzéseket táplált? Nem tudok segíteni többet neki, ezért érdekelne, hogy más ha belement egy ilyen dologba hogyan élte meg azt? A gond, hogy barátnőm jövőre kiköltözne a pasihoz, viszont nem tudni mikor..2-3hónap múlva, vagy még több, és itt az a gond, hogy nincs biztos dátum sok dolog miatt.

Szerintem nehéz helyzet, nem tudom én mit tennék, de remélem érkeznek majd értelmes válaszok...Köszönöm!



2014. dec. 12. 23:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha két évig "bírták" és 2-3 hónap múlva kiköltözne, és a pasi most hozakodott elő ezzel akkor az nem kerek és nem lehet túl sok megnyugtató dolog mondani.
2014. dec. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen de ez a gond, hogy tervek szerint ez a 2-3 hónap esélyes, de valójában nem tudni mi jöhet közbe, amitől húzódik. Sajnálom őket, mert tényleg mindig történt valami vagy egyik vagy a másik oldalon, ami nem szerelemmel, érzelmekkel kapcsolatos dolog volt, és emiatt tolódott a kiköltözés. Ilyen bizonytalan esetben ez a csak szex mennyire jó ötlet?
2014. dec. 12. 23:40
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem semennyire és ha az a férfi valóban szereti a nőt, akkor ez lenne a legutolsó, amit felajánlana.
2014. dec. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
jaj, elég szomorú lenne, ha kiderülne hiába volt a 2 év várakozás. Barátnőm nagyon szereti a srácot, azért 2 év alatt majdnem mindennap találkoztam vele, és tényleg úgy beszél a srácról, hogy hihetetlen...én nem is gondolnám, hogy távkapcsolat 2 éves különéléssel fenntarthatja a lángot még.
2014. dec. 12. 23:48
 5/11 anonim ***** válasza:
Biztos vannak ilyen olyan akadályai a kiköltözésnek, de talán a legjobb az lenne, ha ez újra át lenne beszélve, hogy biztos, mindkét fél ezt akarja-e, mert ha valaki 2 év után belengeti a másiknak, hogy lépjen csak félre, akkor vagy nem gondol már igazi párkapcsolatként a dologra, vagy már nem is akarja a párkapcsolatot, vagy pedig látja, hogy értelmetlen lenne mert nem lesz a jövőben lehetőség a találkozásra., de persze ehhez tiszta vizet kéne önteni a pohárba.
2014. dec. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az én helyzetem nagyon hasonló, annyi a különbség, hogy én vagyok a fiú, és a barátnőm lakik Japánban :D

Mi sem találkoztunk már lassan 2 éve, ingerlékenyek vagyunk, veszekszünk, stb.


Szóba jött anno nálunk is a nyitott kapcsolat, de a barátnőm nem szeretne mással szexelni, meg azt se szeretné, hogy én szexeljek mással, úgyhogy ennyiben maradtunk :D


A barátnőd esetében esetleg lehetne úgy, hogy csak ő "lép félre", és a pasija nem - bár az nem túl fair.


Alternatívaként azt tudom javasolni, hogy a pasi helyett kimegyek Japánba, ő meg idejön, és akkor mindenki együtt lehet azzal, akit szeret :D

2014. dec. 13. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
ez nem vicc kategóriába szánt téma. Ha ilyen helyzetben lennél, akkor nem poénkodnál ilyen dolgokon, de persze valószínűleg te nem is vagy ilyen típus, aki képes lenne belemenni ilyen jellegű elköteleződésekbe... ;) mellesleg ha egy jó barátod lenne ilyen helyzetben nem hinném, hogy ilyet mondanál neki.
2014. dec. 13. 00:30
 8/11 anonim ***** válasza:

Én sem viccből írtam. Egyrészt kínomban nevetek, másrészt sosem gondoltam volna, hogy szembejön ezen az oldalon egy kérdés, ami az enyémhez ennyire hasonló helyzetet ír le.


Nyilván azoknál, akik naponta vagy hetente tudnak találkozni, fel sem merül a nyitott kapcsolat lehetősége, de évekig cölibátusban élni nem kellemes dolog.

Szerintem ilyen esetben önzőbb dolog elvárni a hűséget, mint hagyni, hogy a párod mással elégítse ki a testi vágyait.

Én sem azért javasoltam ezt a barátnőmnek, hogy szabad kezet kapjak a kufircoláshoz, hanem azért, hogy neki könnyebb legyen kibírni amíg nem találkozunk. Tettem mindezt annak tudatában, hogy én valószínűleg 2 év alatt se találtam volna még egy olyan nőt, aki hajlandó lefeküdni velem :D


Azt, hogy mi fér bele a kapcsolatba, a barátnődnek és a pasijának kell eldönteni, segíteni nem nagyon tudsz ebben se te, se senki más.


Mivel nem vagyok nyitott kapcsolatban, nem tudom elmondani, hogy milyen érzés. Az viszont nagyon fontos, hogy az esetleges szexpartnerekkel szigorúan csak testi kapcsolatot szabad ápolni, lelki kötődés ne alakuljon ki, mert az könnyen a párkapcsolat rovására mehet.


Mindazonáltal, ha kibírtak két évet, akkor erre a pár hónapra már nem érdemes szexkapcsolatot kialakítani - ha valóban kilátásban van a költözés.

2014. dec. 13. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat, én meg kicsit hevesen reagáltam az előző kommentedre. Késő volt már fogjuk rá. :) Hát igen, én drukkolok nekik. Igazából itt valamelyik félnek engedni kell, vagy a srácnak, hogy akkor tiszteletben tartja, hogy a lány nem szeretné ezt az alkalmi szexet, vagy a lány fogadja el, hogy ha tényleg csak szex, biológiai szükséglet kielégítéséről lenne szó, akkor félrelöki a féltékeny gondolatait, és engedi a pasiját...huha na én inkább abban bízom, hogy a pár hónap tényleg csak 1-2 hónapot jelentene inkább és gyorsan találkozhatnak megint, és kezdhetik közös életüket. Bár részemről az is felmerülne, hogy vajon ha az érzelmi kötődés meg maradt 2 év után, mi van ha a szexuális vonzalom nem? Kiköltözik hozzá, és mintha 2 idegen találkozna ismét...ezt már nem mertem mondani neki, mert szerintem így is sok gondolat nyomasztja... :/
2014. dec. 13. 11:40
 10/11 anonim ***** válasza:

Ami még szóba jöhet esetleg, az a közös maszturbálás (videotelefonálással, stb.), bár az időeltolódás és egyéb körülmények miatt nehéz kivitelezni.


A szexuális vonzalom miatt én nem aggódnék - 2 év éhezés után én már a reptér mosdójában is nekiesnék a páromnak :D

Inkább hosszas együttélés következtében szokott csillapodni a vonzalom, hiszen amit minden nap megkaphatsz, az már nem annyira csábító. 9000 km távolságból viszont elég nehéz ráunni a másikra :)

2014. dec. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!