Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Valaki ismeri esetleg a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valaki ismeri esetleg a pszichológiai hátterét az alábbi jelenségnek?

Figyelt kérdés

Általánosan elfogadott, hogy létezik a párkapcsolatban, sőt már az előtt is (az ilyen puhatolózós/bókolós/randizgatós) egy ú.n. húzom-eresztem. Tehát ha az egyik fél jobban nyomul, a másik eltávolodik, és ha a az első távolodik el, a másik megy jobban utána.

Férfi szemszögből inkább így hallottam: ha egy csajnak kitárod a lelked, azt akarod, hogy mindent tudjon rólad, akkor elhidegedik, de ha leakarod rázni, úgy elkezd szeretni, és ragaszkodni, mint még soha.

Saját vélemények is érdekelnek. Mindent felpontozok, ami nem direkt bunkó



2015. febr. 15. 22:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nem tanultam pszichológiát,viszont többrétű tapasztalatok alapján mondom,hogy teljes mértékben működik.


19/F

2015. febr. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ez igy van rendjen. Amikor (mindegy melyik fel) nyomul, jol esik a masiknak, magabiztosnak erzi magat. De a masik viszont (szerintem, mivel nem kap viszonzast), ezt nem csinalja sokaig. Es ekkor akire eddig nyomultak, elbizonytalanodik, hogy talan megsem minden ugy van, ahogy azt o elkepzelte es probalja helyrehozni. Szerinten
2015. febr. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Mikor még nem szerelmes beléd, vagy táplál komolyabb érzelmeket, addig ijesztő és kicsit sok, ha letaglózod az érzelmeiddel.


Nézd fordított helyzetben. 3. randin a csaj elkezdi mesélni a jövőtöket és, hogy milyen boldogok lesztek 3 gyerekkel. Megijednél, nem?

2015. febr. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Amikor még az ismerkedés fázisában van két ember, mikor még az egyik nem érez szerelmet a másik iránt, sok lehet neki, sőt ijesztő, ha a másik rázúdítja az egész lelkivilágát. Egy kapcsolat kibontakozásához idő kell, a másik megismeréséhez is, a teljes megnyíláshoz is. Mert ha valaki hamarabb kiadja magát, mint amilyen gyorsan a másik nyitni tud felé, azzal könnyen elijeszti.
2015. febr. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Kedves Spanking lil girls!

Most nem pont erről van szó, de nem rossz eltúlzott példának. Csak találkoztam már olyan csajjal, akivel fél év udvarlás, és 2 hónapjárás után még kb. semmi komolyabbról nem lehetett beszélni (nem gyerekvállalás, hanem mondjuk hit.

Most meg egy hosszú ideje "szenvedő" kapcsolatról van szó (Nem is tudom, hogy jellemezzem, talán elhúzódó gimis szerelem) :D

Szóval kb. óráról órára tud változni a gyere, és szeress-ből a teljesen hidegbe

2015. febr. 15. 22:43
 6/17 anonim ***** válasza:
Csak tanhallgató vagyok, vagyis nem szakvélemény, de valószinű, hogy az elérhetetlenség vágya, a tiltott gyümölcs utáni sóvárgás az oka. Példaként a bibliában is benne van az édenkerti tiltott gyümölcs. De a gyerekeknél is ez működik: az a csoki, játék, vagy egyéb dolog, amit a szülő nem enged meg, annál jobban kelleni fog (lehet a forditott pszichológia miatt is).
2015. febr. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
Azért ez nem minden esetben működik pont így. Egy kapcsolatban például. Én jobban ragaszkodok, ha a páromon is ezt érzem. Ha ő elhidegül, akkor az önbizalmam csökken, én is visszább veszek, hogy vajon mit ronthattam el. Ezt csak azért írtam le, hogy ne kövesse azért mindenki ezt a szabályt vakon, mert akad kivétel mindig.
2015. febr. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Senki se beszélt kapcsolatról. Kapcsolatban nincs helye a huzavonának.


Ez pusztán egy felnőtt játéka, a meghúzom a kislány haját és megbököm a fiút analógiára. Játékos érdekes izgalmas.

2015. febr. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

A húzom-eresztem a horgászatban, amikor fárasztják a nagyhalat.

A háttere itt is talán valamilyen dominanciaharc, hogy ki szereti jobban a másikat, ki akarja jobban a kapcsolatot, ki mennyit várhat el a másiktól anélkül, hogy az fellázadna. Nem tudatos, inkább ösztönös jelenség. Manipulációnak is tekinthetem, ha valaki visszaél vele.

2015. febr. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

hát nekem még nem volt ilyen, jó legutóbb talán, a csajnak már van pasija, mégis "nahat itt bulizol sosem lattalak meg itt hol szilveszterezel "


de olyat már láttam, hogy pénteken találkoztak, szombaton csók, aztan mivel a pasi nem foglalkozott vele egy hétig, a csaj szabadult tőle

2015. febr. 16. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!