Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Egy pasi rossz néven veszi,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy pasi rossz néven veszi, ha pszichológiai szempontból kicsit kielemezem őt?

Figyelt kérdés

Tehát a saját pasimról van szó, akinek problémái vannak.

Most nem áll szóba velem egy veszekedés miatt, de segíteni szeretnék neki, ezért írtam egy levelet, amelyben kielemeztem az ő problémáit egy pszichológus segítségével (akihez járok a saját problémáim miatt). Viszont még nem mertem elküldeni a levelet, mert félek, hogy lelkileg nem érinti jól a dolog majd, lehet, hogy megsértődik mégjobban. Hogyan reagálhat?



2014. okt. 2. 23:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Kielemzés helyett nem lenne egyszerűbb azt a kis tudást okosan felhasználni és egy beszélgetésbe átfordítani, ami szemtől szemben zajlik?
2014. okt. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Könnyen lehet, sértheti az önérzetét.
2014. okt. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
De jó lenne, csak ha leírom, akkor meghallgat, szóban nem biztos.
2014. okt. 2. 23:26
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy a legbölcsebb döntés egy komoly veszekedés után a legjobb dolog, ha a fejéhez vágod, hogy milyen abnormalitásai vannak.

Persze, tudom, hogy ez a részedről segítő szándékkal történik, de a férfiak zöme egyrészt nem hajlandó elfogadni a pszichológia létjogosultságát, másrészt nem hajlandó elfogadni, hogy neki is lehet valami baja.


Persze, egyénfüggő. Én hasonló helyzetben jó néven venném, de ez csak én vagyok, az emberek zöme másképp gondolkodik.

2014. okt. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A kielemzés ebben az esetben azt jelentené, hogy alaposan megpróbálod körülírni miért ő a hibás mindenben.

Ehhez nem kell pasinak lenni, mindenki rossz néven veszi. Ha egy veszekedés után a barátod elkezdené ecsetelni, hogy pszichológia szempontból hogyan és miért vagy labilis az neked jól esne és segítő szándékként értelmeznéd? Nem hiszem.

2014. okt. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem vagyok pasi, de ezt én is rossz néven venném.
2014. okt. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ez egy szörnyű ötlet. Nem áll szóba veled, erre rázúdítod az általad vélt összes problémáját. Szakítani lehet egyszerűbben is.
2014. okt. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Téged nyilván a jószándék vezet, de nem biztos, hogy bölcs dolog lenne szem elől téveszteni, hogy te a párja van, nem pedig a pszichológusa, vagy a terapeutája.


Feltételezem, hogy te saját felismeréstől vezérelve, önszántadból fordultál pszichológushoz.


Szerintem bármi pszichés probléma esetén valójában csak akkor lehet segíteni valakinek, ha:


1) felismeri és elismeri, hogy van valami megoldatlan problémája, amivel egyedül nehezen, vagy egyáltalán nem tud megbirkózni


2) hoz egy olyan döntést, hogy segítséget kér, illetve fogad el


A párod hogy áll ezekkel a dolgokkal?


Még egy dolog eszembe jutott. Szerinted biztos, hogy az az elemzés, amit a pszichológusod készített a párod problémájával kapcsolatban, teljesen objektív?


Még ha nem is lennének párkapcsolati problémáitok, biztos lehetnél abban, hogy te tényszerűen és abszolút tárgyilagosan adtál át minden olyan információt a párodról, amire ehhez az elemézéshez szükség volt?


Nem fordulhatott elő, hogy a te saját szemszögedből nézve, és a saját érzelmi szűrődön átengedve a dolgokat, akaratlanul is torzultak ezek az információk kisebb-nagyobb mértékben?


Szerintem jogos az a félelmed, hogy ezzel a lépéssel nem javítanál a helyzeten, hanem rontanál, és tovább mélyítenéd a konfliktust kettőtök között. De te ismered őt, nyilván jobban meg tudod ítélni, hogy milyen reakciót váltana ki ez belőle, mint mi ismeretlenül.

2014. okt. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, fontolóra veszem a tanácsokat!! A levelem amúgy rövid, és csak nagy vonalakban írtam a dolgokról, nem tolakodóan. Persze lehet, ez is elég ahhoz, hogy tovább rontson a helyzeten. Szóban jobb lenne elmondani ezeket neki, miután sikerült úgymond kibékülni?
2014. okt. 3. 00:08
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
kötve hiszem,hogy a pszicho azt javasolta,hogy olvasd a barátod fejére a hibáit.
2014. okt. 3. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!