Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Szexuális zaklatás ellen mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szexuális zaklatás ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 12-13 évesen kezdet el a nevelő apám szexuálisan zaklatni. 17-18 éves koromig csinálta. Én is hibásnak érzem magam , mert sokszor belementem és én is akartam csak hogy ne legyen veszekedés és ne verjen meg. Jártam evvel pszichológushoz, aki meg tette az első lépéseket és anyámék el váltak. De csak papíron váltak áll , ugyan úgy járkáltak egymáshoz. Anyunak hiába mondtam , mit csinál az apám nem hitte el nekem. Sőt volt olyan is hogy anyám mondta, neki hogy nyaljon ki. Jelenleg anyámmal élek , de tervezem a barátommal hogy el költözünk. Anyám teljesen bolond , bárhova megyek követ és az emberi szabadság jogomat korlátozza. Nagyon sokszor meg sajnálom , mert lelkileg zsarol hogy megöli magát. A barátom már nem tűri , azt mondta be megye a hivatalba és szét kürtöli. Mert anyám ott dolgozik. Barátom szerint feljelentést kellene tenni, mert ilyen embereknek a börtönben. Azt el felejtettem hogy ezek , miatt nagy gátlásaim vannak szexuális téren is. Szerintetek lehet még lépni ez ügyben? Azóta majdnem 10 év telt el.

2015. máj. 11. 09:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Rögtön kellett volna a rokonokhoz/rendőrséghez/tanáraidhoz fordulni segítségért, nem éveket várni vele.
2015. máj. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Koltozz el es szakits meg veluk minden kapcsolatot. Ha tovabb zaklatnak, keresenek, akkor feljelentes.
2015. máj. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Rögtön a rendőrséghez kellett volna fordulni.

Anyádat meg felejtsd el. ,, anyám mondta, neki hogy nyaljon ki'' Ezek után miért is foglalkozol vele?

Ha megöli magát ez van, de úgyse fogja megtenni mert csak zsarolni akar. Az ilyen ember nem szülő, és a nevelőapád meg a sitten nem kevés törődést kapna ezek után. De talán ennyi idő alatt elévülnek ezek is.

2015. máj. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
A szexuális zaklatás nem évül el.
2015. máj. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Véleményetek szerint, ha fel keresném a pszichológusomat és rendőrséghez fordulnák tennének valamit?
2015. máj. 11. 09:47
 6/20 anonim ***** válasza:

,,a) tizenöt évi, valamint ennél súlyosabb szabadságvesztés büntetés esetén húsz év,

b) tízévi vagy ezt meghaladó szabadságvesztés esetén tizenöt év,

c) ötévi vagy ezt meghaladó szabadságvesztés esetén tíz év,

d) öt évet el nem érő szabadságvesztés esetén öt év,

e) közérdekû munka vagy pénzbüntetés esetén három év elteltével''


Szerintem ezalapján az is elévül.

2015. máj. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Pszihológushoz érdemes elmenned.

Ha mindenképp a rendőrségre akarsz menni akkor beszélj előtte egy jó ügyvéddel hogy ha bepereled akkor mit kaphatsz érte és ő mit kaphat. Valamint bizonyíték sem lenne hátrány mivel ha 10 éve történt az nem mostani esemény.


Pszihológust ajánlom, a rendőrséget pedig csak ha nagyon akarod. Az lenne a legjobb ha elfelejtenéd őket. Mert még bíróságra járni emiatt ami több évig elhúzódhat, főleg ha még az ügyvédet is fizetni kell akkor az elég húzós lesz.

2015. máj. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
10 évvel az eset után börtönbe nem küldeném őket, ha nem is mintaszülőként valamennyire csak ők neveltek fel. Viszont amit tettek az éppen elég arra, hogy felnőttként már ne tartsd velük a kapcsolatot, méltatlanok arra, hogy időskorúkban gondoskodást várjanak el tőled. Ez legyen anyád büntetése is, akármennyire rimánkodik, ebből ne engedj, mert ő is durván hozzájárult ahhoz hogy fiatalkorodban szexuálisan kihasználjanak.
2015. máj. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Barátom viszont nagyon ragaszkodik hozzá , hogy a hivatalba be számoljon mindenkinek róla. Szeretné búcsúajándékként , ha elköltözünk hogy anyát legalább kirúgják mert szerinte meg érdemli. Megérdemli hogy a híd alatt lakjon, szociális ügyintézőként dolgozik nem érdemli meg.
2015. máj. 11. 10:09
 10/20 anonim ***** válasza:

Tegyetek ahogy jónak látjátok.

Ez a te döntésed.

2015. máj. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!