Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Szerintetek működhet egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek működhet egy párkapcsolat keresztény lány és ateista férfi között?

Figyelt kérdés
Tényleges hitről beszélünk
2015. máj. 15. 22:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
22%

nem...

(keresztényként így gondolom)

2015. máj. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
64%
Ha értelmes a lány akkor igen, ha ilyen elvakult fanatikus akkor NEM. Hit és hülyeség között van különbség sajnos sokaknál nincs.
2015. máj. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Nem.
2015. máj. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Ha emberileg és minden másban kijönnek, talán.

Az út viszont jóval göröngyösebb lenne,ez biztos.

2015. máj. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Attól függ mennyire bigott a lány. Nekem is volt katolikus barátom, aki meg kántor is volt, de mi jól megvoltunk. Igaz ha együtt maradunk, és össze akarunk házasodni, abból lett volna vita. A gyereknevelésből meg pláne...

Szóval rövidebb távon működhet, de a családalapítás az már lehet komoly viták tárgya. Ha egyik fel sem enged.


Ateista nő

2015. máj. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. Bár attól függ mennyire vallásos az a lány. Ha nagyon az akkor viszont a válasz inkább nem.
2015. máj. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
45%
Nem. Én katolikus középiskolába jártam, még ilyen óvodába is, de nem vagyok vallásos. Sőt, sok ostobasága van a kereszténységnek, katolikus vallásnak. Sok demagógia van benne, ferdítések, tehát nem kedvelem az olyan embereket, akik utánajárás nélkül hisznek el minden hazugságot, amit tömnek a fejükbe. Amúgy nem vagyok ateista, de szerintem ez nem működne hosszabb távon, mert folyton egymást akarnátok meggyőzni a másik igazáról.
2015. máj. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 meg der Medve válasza:
Rövidtávon talán. A két félnek rendkívűl toleránsnak kell lennie egymás véleménye iránt, persze azért nem mindegy az sem hogy aki keresztény, az mennyire keresztény, de igazából tök mindegy, mert hosszútávon az egyiknek engednie kell a másik felé, pl ott van az esküvő. A keresztény nyílván templomit akar, az ateista megelégszik a polgárival is. Szerintem kevés ateista van aki a párjáért megkeresztelkedne a templomi esküvőért. Ezt nem lehet csak úgy ledugni az ember torkán. Két világ, két élethelyzet. Egy ilyen esetben vagy kikeresztelkedik az egyik vagy a másik felveszi a keresztséget. Nehéz ügy, szerintem ha működik is akkor az ritka kivétel
2015. máj. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen.

De nem csak azon múlik, mennyire mélyen hívő a lány, hanem azon is, mennyire elutasító ezen a téren a férfi.

Alkalmazkodni kell egymáshoz, mint az élet minden más területén is.

2015. máj. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Igen, ha egyik fél se erőlteti a másikra a "hitét/meggyőződését" + el tudják viselni és fogadni a másikat.
2015. máj. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!