Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Reménytelen szerelem. Tudnátok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Reménytelen szerelem. Tudnátok tanácsokat, tippeket adni? (részletek lent) 22L

Figyelt kérdés

(ezt a kérdést már egyszer leírtam, de nem tudom kiemelni, mert megszűnt az a témakör)


Van egy férfi (26 éves), egyetemen ismerkedtünk meg, már 4 éve szoros baráti kapcsolatot ápolunk, nevezzük Andrásnak. Nekem a kezdetektől tetszett, de sose léptem, mivel egy hosszú, 9 éves párkapcsolata van Beával, nem vagyok olyan ember, aki belerondítana mások életébe. Volt már hosszabb kapcsolatom nekem is, 4 évig tartott, ő volt szexuálisan az egyetlen ember az életemben, nem sokkal Andrással való megismerkedésünk előtt ért ez véget. Kezdetben Andrásra csak úgy gondoltam, mint barátra, hiszen nekem is kellett egy kis regenerálódás az egész középiskolás időszakomon átívelő kapcsolatom után, hiába váltunk el békésen.


Sokszor találkozunk, mindent megbeszélünk a másikkal, azt is tudom, hogy csinos, jó humorú, aranyos lánynak tart, valamint tudom a párkapcsolatának a részleteit, azt hogy milyen apátia jellemzi a kapcsolatukat, és habár nem mondta ki, de ismerem őt annyira, hogy szerintem már nem szereti úgy Beát, ahogy pár éve.


Arra jöttem rá, hogy amit hiányol a Beától (törődés, érdeklődés, vidám pillanatok), azt tőlem kapja meg, mert pont azon dolgok hiánya miatt panaszkodik Beával kapcsolatban, amikre együtt kerítünk sort. Félek, hogy csak egy pótlék vagyok, aki kitölti ezt az űrt. Mivel én többet érzek már iránta, mint barátságot, abban reménykedem, hogy rájön, hogy valójában én kellek neki. Ezek az érzéseim az utóbbi 2-2,5 évben kezdtek el jobban fellángolni. Azért is vagyok így összezavarodva, mert látom, hogy valóban jól érzi magát velem, megdicsér, milyen csinos vagyok, elmondja, hogy mennyire szeret velem lenni, de közben meg azt látom, hogy a barátnőjével való kapcsolatát semmilyen irányba nem alakítja, de mégis együtt vannak.


Ha valaki 9 éve párkapcsolatban él, nem furcsa kicsit, hogy még semmilyen szinten sem kötelezte el magát 26 évesen? Sem eljegyzés, sem összeköltözés kipróbálása, csupán hétvégéket töltik együtt (2 külön városban laknak). Viszont úgy tűnik szakítani sem szeretne vele, de ilyen lényeges lépéseket sem kíván tenni, tehát a kapcsolatukat valójában ő is ezen a holtponton tartja. Szerintem a kényelem nála magas faktor, így jó pár kapcsolatban töltött év után. Egyik nap beszélgettem egyik barátjával is (miért is ne, lassan többet ismerek, mint a barátnője), ő mesélte nekem, ő hozta fel a témát magától, hogy mennyire nincsenek rendben András és Bea között a dolgok... hogy csak együtt vannak, de valójában mégsem, nem is érti miért kell ezt így.


Azt még hozzátenném, hogy köztünk sose történt semmi szexuális jellegű dolog, ő is olyan jellemű ember, hogy nem tenne ilyet. Mit tanácsoltok, mit lépjek? Inkább ne is reménykedjek, próbáljak meg elhatárolódni? Vagy várjak még egy kicsit? Ráadásul egyedül érzem magam, de más kapcsolatba nem szeretnék úgy belemenni, hogy iránta táplálok ilyen érzelmeket, pedig jelentkezők lennének.


Kicsit hosszú lett, köszönöm ha végigolvastad!



2015. máj. 21. 10:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Figyelj elég érdekes egy történet..

Az a baj hogy az általad elmondottak alapján Andrásnak szakítania kéne Beával, és veled összejönnie, de sose tudhatod igazán hogy mi is zajlik kettőjük közt. Ha 9 éve együtt vannak akkor a megszokás is nagyon úrrá lesz az ilyesféle kapcsolatokon, és ha ez az András kényelmes akkor nem igen fog vele szakítani. De én azon is elgondolkoznék a helyedben, hogy elmondd Andrásnak, hogy mit érzel iránta, mégha ez eléggé gáz, mert tönkre tehetsz egy kapcsolatot vele, de tudod... amit én már megtanultam az az, hogy ebben a mai szar világban csak magadnak keresd a boldogságot, a többieket figyelmen kívűl kell hagyni mindig tedd azt, ami neked jó!

2015. máj. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem valoban potleknak hasznal, lehet, hogy tudattalanul. A ferfiak sok nyilvanvalo dolgot nem vesznek eszre. Vagy varsz evekig, amig Bea elvetrti magat vele, mert ennyi ev utan kezd aktualis lenni, vagy oszinten elmondod neki a felelmeidet megkockaztatva azt hogy vege lesz a baratsagotoknak.

Nincs nagyon MAs lehetoseg. Ha eddig nem lepett es esett le neki a helyzet, kesobb sem fog magatol

2015. máj. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ha bármi komolyat érezne irántad, és a másik csajjal annyira csak a megszokás tartaná össze, már rég lépett volna a srác.

Elég gusztustalan, ha csak akkor szakít a másik lánnyal, ha te már szerelmet vallottál neki, kicsit olyan lenne, mintha fix szexpartner nélkül nem lépne semmit.

2015. máj. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem ne reménykedj!!!! És ne tegyél semmit.Majd hamarosan lejár a kapcsolatuk ne aggódj!

Várj türelemmel.

2015. máj. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Mentek a zöld kezek.


#3-nak: Nem úgy ismertem meg, hogy ilyen gusztustalan lenne. De abban igazad lehet, hogy csak legjobb lánybarátként jöhetek számításba, és nem érez semmi komolyat. Csak közben meg összezavar a viselkedése.


Azon gondolkodom éppen, hogy elmondom mit érzek mindenképp, mást nem tudok csinálni, mert így csak szenvedek. Csak félek, mert ezután már biztos nem lesz ugyanolyan a kapcsolatunk.

De előtte szerintem elhatárolódok tőle kicsit, még ha fáj is, mielőtt elmondanám az érzéseimet. Nem keresem, ha ő hív, vagy ír, akkor is megpróbálok tárgyilagos maradni, ebből a taktikából is kiderülhet, mennyire, milyen formában vagyok fontos neki. Szerintetek?

2015. máj. 21. 10:51
 6/12 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező úgy tűnik a pasi kényelmes. Ha a szex Beával jó, nem fogja egykönnyen otthagyni. Keress mást, mert ha dícséreten kívül nem érzed, hogy közeledne, nem fog lépni.
2015. máj. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szedd össze a bátorságod, és mondd el neki. Mert ha nem teszed, akkor azon fogsz agyalni, hogy mi lett volna ha. Annál rosszabb pedig nincs. Ha elmondod, és eltávolodtok, vagy elutasít, akkor egy darabig még fájni fog, de túl fogsz tudni lépni rajta, ha ez az elvesztésébe is kerül.


Én is futottam egy olyan ember után, akiről azt hittem az igazi lehet, bár én már tudtam, hogy nem akar engem, csak hitegetett, hogy majd egyszer. Akkoriban úgy gondoltam, hogy nem tudom nélküle elképzelni az életem, mi van, ha elvesztem barátként... Most elvesztettem, vagyis nem, mert jóba vagyunk, de keveset beszélünk, ha ő nem keres, én nem keresem. Boldog vagyok másnak az oldalán, és egyáltalán nem bánom, hogy így alakult.


Derítsd ki mit érez irántad, minél hamarabb, ezzel az elhatárolódással is ugyanúgy fog fájni, mert ha keres, akkor reménykedni kezdesz, és ha elutasít, azután annál jobban fog fájni, annál nehezebb lesz. Közhely, de rántsd le a sebtapaszt mihamarabb, annál hamarabb rendeződnek a dolgok.

2015. máj. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem lehet a végtelenségig titkolni az érzéseidet, és nincs értelme. Én a helyedben elmondanám neki. Lehet pint ez kell, hogy észrevegye, van egy másik nő az életében. Sok sikert!


26/N

2015. máj. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Azon is gondolkozz el, hogy veled hogyan viselkedik András. Figyelmes hozzád, érdeklik a veled kapcsolatos dolgok? Mert ha nem, azt is vedd számításba, hogy ha át is pártol hozzád, veled is ugyanolyan "langyos víz" lesz, mint Beával.
2015. máj. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat, és véleményeiteket! Megfontolom őket! :)


#9-esnek: Foglalkozik velem, érdeklődik a dolgaim iránt, kölcsönös ez a kapcsolat ilyen téren, efelől nincs kétségem.

2015. máj. 21. 15:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!