Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Ma a biosz tanár mondott...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ma a biosz tanár mondott valamit, és azóta ezen gondolkozok, gondoltam megosztom veletek, hogy elmondjátok erről a véleményeteket. Van ezzel valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés

Szóval a biosz tanár azt mondta hogy a szerelem két ember között átlagosan 3évig tart,és utána átvált szeretetre.

Nektek erről mi a véleményetek?

Szerintem biztos van benne igazság.

De van tapasztalat vagy akármi ilyesmi?

Vélemenyeket kérek,mert kíváncsi vagyok hogy ti mit gondoltok erről.

Ma egész nap ezen gondolkoztam.



2015. máj. 21. 21:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
37%

szexuális + birtoklási vágy = "szerelem".


mit gondolok? azt hogy 3 év elég sok idő.

2015. máj. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
36%

Ezen kár gondolkodni.

Majd ha megtapasztalod, akkor vagy megdöntöd a tanár állítását, vagy pedig beigazolod, hogy igaza van. Ennyi.

2015. máj. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
79%

Így van, a szerelem kemény kémia. Valószínűleg ez az előadás érdekelni fog:

https://www.youtube.com/watch?v=cF141e7Sh4s

2015. máj. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem véletlen, hogy a legtöbb idilli kapcsolat a 3-4. évben megy tönkre, amikor csökken a rózsaszín köd, és észreveszed a másik fél addig rejtett hibáit. Ilyenkor derül ki, tudod-e tisztelni és megbecsülni az emberi értékei miatt, vagy nincs közös jövőtök. Az elmélyült szeretet egyébként egy cseppet sem ér kevesebbet a szerelemnél. A szerelem egy biokémiai reakció, ami két genetikailag összeillő személy között jön létre (vagyis a tested választása), és addig tart, ameddig emberileg is képes vagy megismerni annyira, hogy eldöntsd, akarsz-e vele megöregedni (vagyis az eszed is jóvá hagyja a párválasztást). Legalábbis ez az én véleményem és tapasztalatom.
2015. máj. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 PearlDiver ***** válasza:
100%

Egyrészt ez nagyjából így van, tehát a test kémiáját tekintve előbb-utóbb mindenképpen csökken a lángolás. A szervezeted nem is bírná az állapotot, ami kicsit a bedrogozottságra hasonlít. Ez viszont nem mondható ki hogy fixen 3 év, van aki szerint másfél, stb. de azt lehet mondani hogy 1-2 évnél általában nem több. Mi a barátnőmmel 2 éve vagyunk együtt, nála most következett be a "visszaesés". Én eddig is, most is szerelmes vagyok belé de mindig is egy kicsit tudatosabban, kiegyensúlyozottabban, mint az ő rajongása. Szóval nem ugyanúgy változunk mi ketten sem. Van is mit dolgozni az ügyön :)


Az sem teljesen pontos, hogy ezután a szerelem automatikusan átvált szeretetre. Ez egyrészt nem automatikus hanem tenni kell érte, kiépíteni a kölcsönös tisztelet, bizalom, jó közérzet csatornáit még a nagy szerelem közepette. Ezért nem jó pl. ha túl nagy szerepet kap a szexualitás, mert elterelheti a pár figyelmét erről az építkezésről (pl. a problémákat nem megbeszélik, hanem helyette inkább dugnak). És jó esetben nem tűnik azért el a szerelem sem, csak megszelídül.


25F

2015. máj. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

És mi van azokkal, akik lassabban esnek szerelembe?

Szerintem nem kell megmagyarázni, hogy micsoda, miért van, meddig tart, egyszerűen örülni kell neki és élvezni. :)

2015. máj. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Egy mondás pedig hogy lakva ismerjük meg a másikat. Én azt gondolom, hogy ez többet jelent mint az idő. Korábbi kapcsolatomból (szerelmes voltam) két hónap együtt élés után teljesen kiábrántultam. Férjemmel kb két hónap együtt élés után vettem észre, hogy már nincs is rajtam a rózsaszín szemüveg. Láttam a hibáit de elfogadtam és szeretem úgy, ahogy van. Nem kellett hozzá 3 év.
2015. máj. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
Az tokeletesen azokra akik elmerultek az anyagban. Tovabba a korlatolt emberekre.
2015. máj. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Általában

~1-2 hónap

~fél-1 év

~3 év

~7 év


Szoktak lenni a vízválasztók

2015. máj. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
97%

Figyelmedbe ajánlom #5-ös válaszoló (PearlDiver) írását.

Mindamellett némi pontosítást szeretnék eszközölni.

A szerelem nem ÁLTALÁBAN tart 3 évig, hanem MAXIMUM. Az első nagy vízválasztó az 5-6-ik hónap körül szokott bekövetkezni, aztán a 12-13.-ik hónap táján. A második év végére a párok 2/3 része már nem pár. Ha a harmadik év együtt találja a két embert, van esélyük rá, hogy az ő szerelmük átvált valami meghitt és mindennél erősebb ragaszkodássá, amit hívhatunk akár szeretetnek is, de annál jóval több.

2015. máj. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!