Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Észrevettétek már ezt?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Észrevettétek már ezt?

Figyelt kérdés
Ha szakítás után sírsz valaki miatt,jobban belegondolva nem is őt siratod,hanem magadat sajnálod ? Hiszen olyan gondolatok jönnek mi lesz velem ezután,mit fogok csinálni nélküle,teljesen egyedül maradtam,hogy fogom ezt túlélni .. minden gondolat saját magunk körül forog :) Halálesetnél ugyanez.
2015. máj. 30. 19:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Magadból indulj ki, nekem nem ezek voltak a gondolataim sose, se halálesetnél, se szakításnál.
2015. máj. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szakításnál igen, mert nyilván azt a személyt nem sajnálom elveszíteni, aki szakított velem (vagy akiben csalódok és én hagyom ott), csak azt az elképzelt személyt siratom, akivel azt hittem, együtt vagyok. Halálesetnél nem ez jár a fejemben.
2015. máj. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Persze, ez így természetes. Az ember szubjektív lény.
2015. máj. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Már előtted is megfogalmazták ezt a nézetet, van külön elnevezése is, ez egy filozófiai irányzat.

Szerintem téves okoskodás, halálesetnél pláne. Ha meghal egy szeretted és gyászolsz, az nem önsajnáltatás.

2015. máj. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én detto így gondolom.
2015. máj. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Miért kell ezt bármilyen sajnálatra levezetni?

Ezt az érzést gyásznak hívják. Persze társulhat önsajnálattal, vagy a másik sajnálatával (pl. ha meghalt valaki szülője, mennyit szenvedett, soha nem látja már meg az unokáit, stb.).

De a gyászt azért ne hívjuk már sajnálatnak. Ez egy természetes folyamat, veszteségérzés, plusz hiányérzet.

2015. máj. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!