Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Az bűn ha azzal házasodok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az bűn ha azzal házasodok össze, akivel elvesztettem a szüzességem?

Figyelt kérdés
Mármint, a Biblia szerint bűn a házasság előtti nemi kapcsolat. De ha azzal kötök életre szóló köteléket, akivel elvesztettem a szüzességem (és még csak vele szeretkeztem) az bűn?

2015. aug. 11. 21:59
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Nem, pont erről szól az egész ha mélyebben beleásod magad. A ne paráználkodj is csak azért van (szerintem, az én felfogásomban) hogy az ember lánya ne legyen cafka. Ha lefeküdtél valakivel, szereted és hozzámész akkor fákye told neki :)
2015. aug. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

A hetes válaszoló vagyok. Amit a tízes számú ír az teljesen igaz. Egyébként ez egy érv a felvilágosodás ellen. Ha ateista vagy, és úgy élsz erényes életet, akkor magasabb szinten állsz mint a hívő aki csak azért teszi, mert fél a büntetéstől. Az a felfogás, hogy majd úgyis meggyónja pedig teljes kiforgatása a dolognak.


Viszont ha az emberben igazán dolgozik a lelkiismeret, és tiszta szívből, őszintén megbánja a bűneit, esetleg jóvá is teszi őket, akkor Isten valóban megbocsájtja. A gyónás nem elég, ha ahhoz érzések nem társulnak.

2015. aug. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
*a felvilágosodás mellett
2015. aug. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
10. Látszik, hogy az Ödüsszeiát tanítják részletesen az iskolában, te meg felszínesen semmit sem tudsz a Bibliáról, de véleményed már van a látszat alapján.
2015. aug. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

a papa mar kijelentette hogy nem gond ha elvalnak es ujrahazasodnak az emberek. szoval ilyen alapon egyaltalan nem.


az mar mas kerdes hogy most a papa ertelemezeset kell e kovetni, vagy a 100eves, vagy 500eves, vagy az oszovetsegi biblia ertelmezest..forditasokrol nem is beszelve.

sztem kovesd a szived, Isten teremtette, azert hogy megmutassa az utat, a sok eltevelyedett kozott!

2015. aug. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
nem.
2015. aug. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
Kedves 10-es, en nem igy ertettem. Nem szabad arra alapozni h barmit teszel majd Isten megbocsat de ettol fuggetlenul ha kered Istent valoban megbocsat
2015. aug. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
Én a 6os, 17es vagyok. Teljesen egyetértek a kritikákkal. Tehát újrafogalmazom: Szerintem ez nem bűn, de ha mégis van MÓD rá, hogy bocsánatot nyerj. És itt a mód alatt nem a napi 3 miatyánkat és a gyónást értem, hanem hogyha tiszta szívből megbánod és ezt elmondod Istennek, akkor meg fog bocsátani. Remélem ezzel így már mindenki elégedett :) Csupán nem szeretem a féloldalas, nyakatekert válaszokat, ahol az olvasó már a felénél elveszíti a fonalat. Épp ezért nem szeretnék ezek a válaszolók közé tartozni. Én inkább a rövid, de frappáns válaszok híve vagyok(de ez most nem jött össze :( ).
2015. aug. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Ha jól emlékszem, a Biblia még csak ki sem mondja szó szerint a házasságot, a "házasság", azaz a "végleges párkapcsolat" nem kötődik eredetileg közvetlenül egy szertartáshoz.


Mindazonáltal a te életed a te döntésed. Gyakorlatilag elenyésző azok száma, akik a szexet a házassághoz kötik, holott amúgy hívő emberek. És ezt nagyon jól is teszik: van fogamzásgátlás, nem jelenti a szex automatikusan a terhességet is. Ugyanakkor nagyon fontos, hogy olyasvalakihez kösd az életed, akivel aztán illeni fogtok egymáshoz és ebben vastagon benne van a szex is.


Tapasztald meg a szexet, találd meg, hogy mire vágysz, élvezd a testedet és majd ha valakivel a szex és minden más is klappol, akkor kösd össze vele az életedet.

2015. aug. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!