Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Létezik szerelem azután, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Létezik szerelem azután, hogy az ember elvesztette élete nagy szerelmét?

Figyelt kérdés

Szituáció: megtaláltad életed nagy szerelmét, soha senkit nem szerettél előtte annyira mint őt, és vele képzelted el a jövődet, ergo úgy érezted: révbe értél.

Aztán mégis szétválasztott titeket a sors. Ennek az oka most mindegy, lehet egy rossz döntés, egy félrelépés, halál, bármi: a lényeg, hogy soha többé nem lesztek már együtt mert a sors ezt hozta, hogy az életetek örökre ketté vált.

Van esély arra, hogy az emberre rátaláljon egy olyan szerelem, ami felülírja azt a mélységes szerelmet amit előtte éreztél a "Nagy Ő" iránt? Amit a szétváláskor elképzelni se tudtál, hogy valaha is lesz valakid és képes leszel mást szeretni?

Lehetséges megtalálni ezután a trauma után megtalálni valakit, akit pont úgy szeretsz, és aki viszont szeret, és végül vele TÉNYLEG révbe érsz és családot alapítasz, vagy az elmúlt Igazi szerelem örökre rányomja bélyegét az életre?

Olyanok válaszát is várom, akik csak véleményüket osztanák meg ezzel kapcsolatban, de főleg azokat kérdezném, akik meg is élték ezt a dolgot.

Köszönöm!


2015. szept. 12. 11:42
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon ritkán. Tizensok év után jött egy ember, aki felé egyáltalán volt olyan érzésem, hogy talán-talán felül tudja írni azt az illetőt aki sokat jelentett nekem. De mondom, tizen sok sok évnek kellett eltelnie.
2015. szept. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
91%

*Igazi szerelem örökre rányomja bélyegét az életre?


Igen, mert onnantól kezdve csak azzal tudsz szerelmet érezni aki jóval több mint az akit annyira szerettél.

Még az exel egy kategóriájú emberekkel sem, az alacsonyabb kategóriájúakkal meg kizárt.

2015. szept. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyáltalán nem mindegy az ok, hogy miért váltak szét.

Ha halál miatt, akkor el tudom képzelni, hogy nem 100 %-ban pótolható az elvesztett személy, és senki iránt nem fog úgy érezni a másik, mint iránta.

Minden egyéb esetben (félrelépés, szakítás, rossz döntés, stb) más a helyzet. Szerintem ilyen esetekben túl kell tudni lépni...és újra esélyt adni magunknak.

2015. szept. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Persze
2015. szept. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
68%
Igen, létezik, de nem lesz ugyanolyan. Kétszer voltam igazán szerelmes, az elsővel pontosan úgy éreztem, ahogy leírtad. A másodiknál is megvolt a lángolás, de ott már nem volt az a rózsaszín köd (vagy legalábbis nem teljesen), amitől mindent csak szépnek és jónak látsz benne. Érettebbnek mondanám ezt az érzést, mert őt a hibáival együtt fogadtam el, az elsőnél pedig nem is láttam a hibákat. Úgy tudnám leírni, hogy az első szerelemnek megvan a mai napig is egy pici, bezárt helye a lelkemben, ahova a második már nem kapott kulcsot.
2015. szept. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 Titusztitusz ***** válasza:
73%
Igen, létezik...Persze ahhoz olyan alkatnak is kell lenni...Pl. "poligám" egyéniségnek...(Én magam sok-sok "nagy szerelmet" őrzök az emlékeimben és a szívemben, de ennek ellenére MARADÉKTALANUL szeretem a nejemet, és nem cserélném el senkii más "régi szerelmemért"...Minden "nagy szerelmemnek" megvan a maga kis "titkos fülkéje" a szívemben jól elzárva, de azért boldogan, és elégedetten élek a feleségemmel is már vagy huszonvalahány éve...Szóval egy "nagy szerelem" elveszítését ne éld át TRAGÉDIAKÉNT, van rá esély, hogy idővel találsz olyan személyt, aki be tudja tölteni az előző álltal hátrahagyott űrt...Úgy, hogy közben az előző szerelmedet azért nem feleded el sohasem...
2015. szept. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Nekem 2 év kellett, mire találtam valakit, akit jobban szeretek, mint a "Nagy Ő"-t, de a mai napig féltékeny vagyok egy picit, és néha vannak pillanatok, amikor hiányzik. Neki azt hiszem könnyebb volt, mert meggyűlölt engem (2 pasi közül nem őt választottam, megvolt rá az okom).
2015. szept. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

csak nem

olyan.

2015. szept. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Igen, legalábbis velem így történt.

De nem mindegy az elválás oka, nagyon nem.

Én úgy gondolom, minden erős érzelmi kapcsolat nyomot hagy bennünk, de ez nem jelenti azt, hogy ne találhatna ránk újra a szerelem, talán még nagyobb erővel, még mélyebb érzelmekkel. Vagy csak máshogy.

2015. szept. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Nekem anno meghalt a barátnőm.


Azóta nem tudok szeretni. Vagyis érzem, hogy mit kellene érezni, de maga az érzés nincs meg..

2015. szept. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!