Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Az évfordulós ajándékoknak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az évfordulós ajándékoknak muszáj romantikusnak lenniük?

Figyelt kérdés

Eddig minden évben romantikus ajándékokra törekedtem, de 1-2 kivételen kívül nem éreztem, hogy annyira oda lett volna értük a barátom. Idén gondolkodtam, hogy mit vegyek, vagy csináljak, és arra jutottam, hogy mi lenne, ha olyan dolgot vennék, amire szüksége is van. Szeretett volna egy új téli kabátot, de nem akarta megvenni, mert sokallta az árát, és egész egyszerűen magának is és nekem is megpróbálta bemesélni, hogy neki inkább mégis csak jobban tetszik a régi.

Szóval arra gondoltam, hogy megveszem neki azt a kabátot. Szerintetek nem gáz dolog ilyet venni évfordulóra? Mert ugye jön a karácsony is, de akkor addig nem tudná hordani, és lehet, hogy minél előbb örülne neki.. vagy nem tudom. Szóval segítsetek :)

4 éve vagyunk együtt

én L21, ő F23


2015. nov. 15. 17:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem, legalábbis én mindig "praktikus" ajándékokat adok. Pl. egy különleges teafű keverék vagy grafitceruzakészlet (hobbija a rajz).

Mondjuk mi minden évfordulónkon elutazunk valahova közösen 2-3 napra, de szerintem jó az ötleted.

2015. nov. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én eddig mindig praktikus ajándékot adtam ünneptől függetlenül.
2015. nov. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Költőnő? ***** válasza:
praktikusra szavazok
2015. nov. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az ajándéknak elvileg az lenne a lényege, hogy örömet okozzon a másiknak, valami olyasmi legyen, ami tényleg boldoggá teszi. Persze, lehet örülni egy plüssmackónak is (mondom ezt én, megrögzött plüssállatgyűjtőként), de egy ajándék nem feltétlenül attól lesz személyes és meghitt, hogy szivecske van belehímezve a monogramjaitokkal. Az én barátom programozó, nem csak munkáját, de hobbiját tekintve is. Ha technológiás cuccokat veszek neki, akármilyen alkalomból, kiugrik a bőréből örömében. Ha vennék neki egy cuki szívecskés párnahuzatot, bizonyára örülne a gesztusnak, de fele olyan örömet nem okozna, mint valami olyan ajándék, amire tényleg vágyik.


Oké, én egy kabátot valóban inkább karácsonyra vennék, évfordulóra mi inkább kajálni megyünk valahova, meg valami szép helyre, élményeket gyűjteni (akár vidámpark, állatkert, akármi, de mondjuk, mi tavaszi "születésűek" vagyunk, ebből a szempontból jobban jártunk, mintha télen jöttünk volna össze), de ha te úgy érzed, örülne neki és amúgy is ilyen ajándékokat szoktatok adni egymásnak, akkor miért ne? Nem a romantika a lényeg egy ajándékozásban.

2015. nov. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Vagy adod évforduló-karácsonyra egybe, és karácsonykor csak valami jelképes aprósággal leped meg, hogy azért mégse maradjon üres kézzel. (pl süti vagy ilyesmi)


Egyébként miért lenne muszáj romantikusnak lennie? Maximum a programnak nem árt. Pl. ha szeretném a boksz meccseket és oda vinne az egy roppant romantikus program lenne, de mivel nem szeretem, ezért nem lenne az... :D

2015. nov. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a kettő nem üti egymást egyáltalán. A kabátot megveheted neki szerintem biztos örülni fog és hogy meg legyen a romantikus része is azt ne materiális formában próbáld kifejezni. Egy romantikus vacsi az ágyban egy kis extra ami nem mindennapos szerintem élete legjobb évfordulója lehet ha jól csinálod :)
2015. nov. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én inkább adok praktikus, mint romantikus ajándékot, mert 1) nem vagyok egy szupernyálas ember (tudok érzelgős is lenni, de nem ezektől a mondvacsinált romantikus dolgoktól... gyertyafényes vacsi, rózsaszirmok, közös képes izék, ezek nem hoznak lázba...), 2) azzal mutatom ki, mennyire szeretem a másikat, hogy olyat veszek neki, amit szeretne / ami tetszik neki.


Emellett szoktam "romantikusnak" számító ajándékot is készíteni neki, ilyen közös fényképalbumot, de azt is leginkább az együtt töltött idő dokumentálására, nem olyan fajtát, amiben minden oldalon szívecskék meg giccses idézetek vannak.

2015. nov. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Sokat segítettetek :)

2015. nov. 16. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!