Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Miért utálják sokan a Valentin...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért utálják sokan a Valentin napot?

Figyelt kérdés

Nem értem, miért menő utálni valamit, amit sokan szeretnek. Oké, hogy nem magyar ünnep, de nagyjából egy ünnepünk sem "honos". A vallásunk sem saját, és mellesleg, az ahhoz köthető ünnepek sem eredetiek (mindegyik valamilyen pogány ünnepből lett átalakítva). Annyi, hogy az kicsit régebbi, több ideje volt beintegrálódni a hagyományainkba, de hát istenem, nem áll meg a változás. Szerintem azért az alapvetően nem rossz, hogy ha ugyebár sok kapcsolatunk van a külvilággal, akkor valamennyit átveszünk mások szokásaiból is. A régi időkben is így ment ez, max lassabban, mert nehezebb volt kapcsolatot teremteni más népekkel. Ez most akkor olyan rossz?


Az meg, hogy média sulykolja belénk, meg csak a pénzköltésről szól... Manapság már mi NEM ilyen? Basszus, már a halottak napja is inkább pénzköltés, nem csak a csendes emlékezés, az anyák napja, karácsony meg aztán főleg. Nehogy már ez legyen a legnagyobb kifogása mindenkinek a Valentin nap ellen.


Vagy komolyan, ennyire fáj sokaknak, hogy szeretnek ünnepelni? Értem, igen, hogy "nem csak ezen a napon kell szeretni a párod", de most nem azért... anyukádat is csak anyák napján szereted? A családod is csak karácsonykor szereted? Éfordulón megünnepled, hogy már egy újkbb éve együtt vagytok, akkor miért rossz megünnepelni, hogy egyébként szeretitek egymást?


Igen, azt megértem, hogy valaki szomorú, mert nincs párja, szerelme, magányos, de ez ugyanúgy karácsonykor is szomorú, aztán mégsem lázadoznak azok, akiknek nincs igazán családja, hogy felesleges ezt ünnepelni, milyen médiafogás ez már.


Nem arról van szó, hogy én egy nagy, elvetemült megszállott rajongója lennék ennek a február 14nek, csak nem értem ezt az általános (itt az oldalon is, meg a világban is) elutasító hozzáállást ezzel szemben. Miért nem lehet ezt úgy kezelni, mint bármelyik másik ünnepet, hogy aki akarja, az kihagyja az életéből, és nem utálja meg tartja agyhalott birkának azt, aki meg mégsem? Komolyan ennyire rossz az, hogy ezekben a téli hónapokban még van egy valami, ami kicsit feldobja, megszínesíti az unalmas, szürke mindennapokat?


Bocsi, őszintén értetlenkedem :D


2016. febr. 14. 10:03
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
3%
Én magam már nagyon szeretném megünnepelni a Valentin napot valakivel, csak sajnos amiért alacsony vagyok és ocsmány sosem lesz olyan lány, aki a barátnőm lenne, szóval számomra ez az ünnep olyan, amit sosem fogok tudni megtartani a külsőm miatt.
2016. febr. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!


A kérdésem viszont inkább olyanoknak szólna, akik még párkapcsolattal együtt is abszolút elutasítóak, és nem olyanoknak, akik szívesen ünnepelnék, csak valamilyen ok megakadályozza benne (pl a párkapcsolat hiánya).

2016. febr. 14. 10:07
 3/29 anonim ***** válasza:
42%
Mert ne csak ezen a napon szeresd a párod! Minden nap meglepheted valami kis ajándékkal szeretettel kedvességgel.
2016. febr. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
74%

jegyezz meg egy dolgot és sokkal könnyebb lesz az életed:


Az emberek idióták.

2016. febr. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
0%
mert nettó baromság mint minden Magyar ünnep! a pénz költésről szól semmi másról
2016. febr. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
50%
azért mert manapság már b**zinak lenni is divat.
2016. febr. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Nem csak ezen a napon szeretem a párom. Szokott kapni ajándékokat, figyelmességeket egyébként is. Ezen a napon csak megünneplem a szerelmet :)



Pénzköltésről szól, mint minden más ünnep is... Igen, ez így van. A többit akkor miért nem utálja senki? :D És egyébként, ha én a pénzem akarom költeni, akkor mi van?

2016. febr. 14. 10:19
 8/29 anonim ***** válasza:
Költsd rám . :))
2016. febr. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

Én azért nem tudom elviselni ezeket az "ünnepeket", mert mindenhol azt látom, hogy ilyenkor egymást rühellő emberek borulnak a másik nyakába. Képmutatás az egész! Az év néhány napján szeressük egymást, mert Bálint-nap van, meg karácsony van, meg halottak napja van, aztán a további kb. 360 napon folytatódik a gyűlölködés, a másik alá pakolás, a keresztberakás.


Valentin-napon is olyanok halmozzák el a barátjukat/barátnőjüket ajándékokkal, akik előtte éveken keresztül lázadoztak ellene, meg fikázták azokat, akik meglepték egymást. Mondom én, hogy képmutatás.

2016. febr. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
Sok magányos megkeseredett embert irritál mások boldogsága amelynek ezen a napon különösen nagy hangot adnak.
2016. febr. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!