Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Ha a szerelem csak 3 évig...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a szerelem csak 3 évig tart, akkor miért élnek házasságban életük végéig az emberek?

Figyelt kérdés

2016. febr. 18. 10:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%
Egy idő után átalakul szeretetté. A rózsaszín ködös állapotra értik, hogy 3 évig tart maximum. De szerintem ez is változó lehet.
2016. febr. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
72%
Mert nem csak három évig tart.
2016. febr. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%

a szerelem egy rózsaszín köd amitől azt hiszed, hogy a másik tökéletes! (am átlag 2 évig tart, nem 3)

szóval hamis képet állítasz fel az illetőről...aztán amikor elmúlik a szerelem rájönnek sokan, hogy hoppá mégsem jó ez így és menekülni akarnak...

miután elmúlik a szerelem akkor sem feltétlen kell vége legyen a dolognak, mert akkor kell megtanulni a másikat tényleg elfogadni! eddig nem zavartak dolgai, de most már igen...kompromisszumokat kötni, megbeszélni a dolgokat.....


22F

2016. febr. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
51%
A mai emberek már nem élnek házasságban az életük végéig, sokan össze sem házasodnak. De akik összeházasodnak őket sem a halál, hanem a válóperes ügyvédek, bírók szokták elválasztani egymástól. Ma már nem köttetnek 40-50-60-70 éven át tartó házasságok, a legtöbb házasság előbb véget ér, mint a 2. világháború.
2016. febr. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
93%
Milyen érdekes, hogy mindig huszonévesek jönnek ezzel a témával... 18 éve élek szerelemben a párommal.
2016. febr. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
33%
Nem az a lényeg, hogy hány évesek beszélnek erről a témáról, hanem, hogy nekem igazam van, abban amit mondtam. Igazam van abban, hogy manapság több házastársat választ el a bíró és a bírónő, mint a halál, rengeteg embert ismerek akivel ez volt, dolgoztam egy olyan munkahelyen, ahol szinte mindenki 40-50 éves volt, idősebbek nálam, s 2 öreg ronda nő kivételével az összes elvált volt, csak annak a 2-nek maradt meg a férje. Ők lehet együtt halnak majd meg, de a többi kollégámat és kolléganőmet a bíróság választotta el a házastársuktól 20-30 évnyi házasság után.
2016. febr. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
78%

Ez az érzelem kicsit olyan, mint a gyerekek vagy a kiskutyák. :D

3 évig cuki, édes, de aztán nőni kezd és megváltozik.

Sokan ilyenkor elkezdenek nyűglődni, hogy már nem annyira kis bájos. És kidobják a párjukat, és keresnek egy újat, akivel át lehet élni a kapcsolat kezdetén jellemző érzéseket.

Ez kb. annyira értelmes dolog, mint amikor a plázapi.csának két-három évente új kutyusa van, mert csak kiskutyákat tartja cukinak, és a felnőtt kutyát nem tudja szeretni. Sajnos ismerek ilyet... Gondolom majd a gyerekét is kidobja, ha nagyobb lesz, vagy három évente pottyant egyet, mert akkor mindig lesz egy babucikája.


A normális ember nem rohan el, mikor a kezdeti lángolás eltűnik, hanem élvezi, hogy újabb szintre léptek. Ahogy a normális ember a gyerekét is elégedetten nézi, hogy lám, már gimnazista, pedig nem rég még pelenkáztam.


A kapcsolat természete a változás. Hogy vannak jó meg rossz időszakok.

És amikor egy-egy rossz időszakot átvészeltek, akkor jön a jutalom, a jó időszakok. Mondjuk sok pár akkor válik el, mikor gyerek születik. Sír, kakil, nem hagy aludni, nincs szex: minden sza.r, váljunk el. Vagy jellemző, hogy a pasik ilyenkor lépnek félre egy cicababával.

A normális ember ilyenkor támogatja a párját, igyekszenek egymást segíteni, és mire észbe kapnak, már új szintet értek el: a kicsi(k) végre óvodás(ok), az asszonyka megy dolgozni, anyagilag rendeződnek, és több idő jut egymásra. Átélik az első családi nyaralást, a karácsonyi ajándékbontásokat, stb.

Hullámvölgyek és hullámhegyek minden kapcsolatban vannak. Ez így teljesen normális.

Akkor van gond, ha ebben az instant világban ilyenkor keresi az ember az azonnali megoldást. Amit nekik a válás jelent. Veled most nem jó, ezért eldoblak egy olyanért, akivel most éppen jó. És ha az újjal jönnek a nehézségek, akkor őt is eldobja, és keres olyat, aki mellett jön a rózsaszín köd, a pillangók a gyomorban.



Nálunk voltak nagyon kemény hullámvölgyek. Rákos lettem. Híztam a gyógyszerektől, hullott a hajam, folyton sza.rul voltam, mogorva voltam sokszor (mivel erős fájdalmakkal is járt, és olyankor nehéz vigyorogni.) És biztos vagyok benne, hogy akkor nem az tartotta mellettem a férjem, hogy elönti a vegytiszta vágy, mikor rámnézett.

Túléltük. Én is, ő is. A kapcsolatunk mélyebb és őszintébb, mint valaha. Visszatért a vágy, a szerelem, és jött a jutalom az élettől: mindketten új állást találtunk két éven belül, jobb munkaidővel, több fizetéssel. Olyan színvonalon élünk, mint amit remélni se mertünk pár éve.

Ha akkor elválunk, most ezt nem éljük át együtt.

És már nagyon sokszor három éven vagyunk túl. :)

2016. febr. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
8%
A szerelem érzése többféle lehet. Van, ami egész életre szól, az minden mástól különbözik, ezt nem mindenki tapasztalja meg, és nem mindig marad együtt a pár, de az érzés ott marad örökre, van, ami csak rövidebb időre, néhány évre szól, aztán vagy külön válnak, vagy együtt maradnak megszokásból, félelemből, egyéb kényszerből. Aztán van, ami nem szerelem, csak nagyon hasonlít rá, de valójában csak fellángolás. Ez sokszor még egy évig sem tart.
2016. febr. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
35%
Vannak, nem sok, de én úgy vélem, előfordulhatnak olyan esetek is, amikor életük végig lángoló szerelem van közöttük. Ritka, de szerintem vannak. Ilyen duálpáros. Amúgy meg itt hirtelen ránéztem a legelső válaszra, mielőtt idekattintottam, és mintha azt láttam volna, hogy a szerelem átalakul szeretetté. Szerintem ez így is van, meg hogyha amúgy ideális társai egymásnak, és meg van közöttük a tökéletes összhang, és boldogok, minek válnának el/ szakítanának? Amúgy meg ez szerintem nem törvényszerű, nincsen kőbe vésve, hogy egy szerelem 3 évig tart, meg tényleg lehetnek jóóó hosszúak is ilyenek:)
2016. febr. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ma már igen kevés házasság tart egy életen át.Mostanában elég sokszor van kitéve ehhez hasonló kérdés hogy meddig tart meg miért stb.Az baj,hogy eddig azok is akik elhitték,hogy létezik örök szerelm már kételkednek benne ha ezeket olvassák és el is hiszik :) Mi értelme lenne annak,ha mondjuk 3 évente lecserélnénk partnerünket mert már "elhasználódott,uncsi" Akkor már 3 évig se kellene járni mert minek,miről beszélgetünk ha nincs közös jövőnk nem tervezünk előre semmit csak úgy vagyunk. Ezért szerelmesnek se kell lenni már az is bőven elég lenne ha csak dugnának az emberek aztűán jó napot :)
2016. febr. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!