Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Ha a szerelem csak 3 évig...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a szerelem csak 3 évig tart, akkor miért élnek házasságban életük végéig az emberek?

Figyelt kérdés

2016. febr. 18. 10:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Jó dolog a szerelem, de van annál jobb is. NA akik ezt felismerik, azok képesek életük végéig jó házasságban élni.

Akik mindig csak a szerelmet hajkurásszák, a pillangók a hasamban meg a mást nem látok nem hallok élményt, azok talán a házasságig se jutnak el.

2016. febr. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Megszokásból, kényelemből, muszájból ("úton a puja"), gazdasági okok miatt stb.
2016. febr. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
"Jó dolog a szerelem, de van annál jobb is." - Kár, hogy a legtöbb fogasztásáért pár év börtön jár...
2016. febr. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Én nyolc év után is szerelemmel szeretem a páromat,nem csak szeretettel,mint a többi családtagomat.Kívánom vele a szenvedélyes szexet,még mindig ugyanúgy tetszik és várom,hogy láthassam és hozzám érjen.Nem a szerelem múlik el pár év vagy hónap után,hanem az a sok hormon,ami egész napra boldoggá tesz és bátornak,erősnek és mindenre képesnek érzed magad.Az elmúlik,de a vágy megmaradhat egymás után,ha jó a kapcsolat.
2016. febr. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
De a 3 év után, ha már elszállt a rózsaszín köd, van-e még egyáltalán értelme együtt élni?
2016. febr. 18. 19:14
 16/17 anonim válasza:
Én már azt sem értem, hogy eleve miért házasodnak meg az emberek. Elavult régi szokás
2016. febr. 19. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
86%

Tisztázzunk valamit! A szerelem (az IGAZI szerelem) életveszélyes, vagy inkább ön- és közveszélyes állapot. Evolúció bácsi nem volt felkészülve arra, hogy az ember majd gépeken dolgozik, autót vezet, stb, és hogy ezeket a tevékenységeket a szerelmes embernek is el kell végeznie. Ez egy végsőkig felfokozott idegállapot, természetes tehát, hogy nem tarthat örökké. 2 évre teszik a hormon lebomlását.

Csakhogy! Jó esetben a szerelem után jön valami más, amire nincs szó. Nem szerelem, hiszen egy révbe ért ember boldog és magabiztos kötődése ez, és nem szeretet, mert annál ezerszer erősebb. Sokan ezt is szerelemnek hívják, és ebből adódik a félreértés.

Én ezt a hegesztéshez szoktam hasonlítani. Amikor kezdődik a dolog, hatalmas hő és vakító fényesség mellett egymásba olvad két munkadarab. Amikor kihűl, és lepattog róla minden felesleges salakanyag, akkor látszik meg, hogy mennyire sikerült a mutatvány, mennyire lett elválaszthatatlan a két munkadarab. Trehány munka esetén simán szétesnek, elválnak egymástól, míg az igényes kivitelezésnél örökre összeforrnak, törhetetlen egységet képeznek. Eggyé válnak.

Munkáról és kivitelezésről beszéltem. Nem véletlenül, mert egy kapcsolatot ápolni kell. A legszebb szerelemből is csak akkor lesz örökké bimbózó virág, ha napi szinten teszünk is érte. Mindketten! De ez persze nem fáradság, nem nyűg, hiszen olyan valakiért tesszük, aki a mi jobbik felünk, tehát aki tulajdonképpen mi magunk vagyunk.

Akik ismerik ezt az érzést, azok elmondhatják, hogy csak így érdemes élni. De manapság kevés az ilyen.

2016. febr. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!