Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Egy hosszabb párkapcsolatban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy hosszabb párkapcsolatban vagy házasságban miért lesz egy idő után a csókolózásból egyszerűen csak egy szájrapuszi?

Figyelt kérdés

És szerintetek ez törvényszerű?

A legtöbb ismerősömnél akik régebb óta kapcsolatban vannak, szinte csak ezt látom, hogy már nem is csókolóznak, csak szájrapuszit adnak egymásnak. Csók szinte kizárólag szex közben van, amúgy nem nagyon. Ha hazajön a pasi a munkából szájrapuszival köszön - ha esetleg mégis megcsókolja rendesen a párját, az már gyanakodva összehúzza a szemöldökét, hogy "Józsi, mondd csak, mit csináltál?" mert egyből arra gondol, hogy a férfi valami rossz fát tett a tűzre és így próbálja kiengesztelni az asszonykát.


Mi 4 éve vagyunk együtt, és én is ezt tapasztalom, hogy az egykori hosszú, szenvedélyes csókokat felváltották a szájrapuszik meg ezek a rövidke kis csókocskák, amit épp csak odacuppantunk egymásnak, aztán szevasz.

Rendes csók nálunk is csak akkor van inkább, ha külön kérem vagy ha szeretkezünk.



Igazából nekem fel se tűnt, teljesen természetessé vált így 4 év után, hogy napközben csak szájrapuszi van és a csókhoz már meghitt pillanatok kellenek (mint amilyen ugyebár egy szeretkezés), de mikor egy barátnőm elkezdte panaszolni, hogy milyen rossz, hogy régen annyi csók volt köztük, most meg csak ez a puszilkodás, elgondolkodtam a dolgon, és be kellett látnom, hogy bizony ez nálunk is pontosan így van.


Férfiak, ez vajon miért van? Miért nem szerettek csókolózni egy hosszabb kapcsolatban? Ha az elején még rendben volt és nem volt ellene kifogásotok, akkor mi változik meg később?


U.I.: Igen, ápolt vagyok, rendszeresen mosok fogat (nem is szuvas egy sem), és hagymát se eszek (kifejezetten utálom), tehát nem ezzel van a baj, de mint írtam, nem is csak nálunk lépett fel ez a szituáció, hanem a legtöbb ismerősömnél ugyanez van. Legalább is azoknál biztosan, akik szintén hosszabb ideje vannak már együtt.


Szóval mit gondoltok erről? Ez így normális? Minden kapcsolatnál így átalakul egy idő után ez a dolog?

Főleg a férfiak válaszára lennék kíváncsi, mert a tapasztalatok szerint úgy tűnik, ők azok, akik egy idő után nem igénylik ezt már annyira, mint mi, nők és kíváncsi vagyok, vajon miért? :)



2015. jan. 15. 10:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Valóban szokássá válik valamiért ez. Én sose értettem miért, pedig én nagyn is igénylem.

jelenleg már szóvá tettem, hogy szeretnék többet csókolozni, vagy ahogy írtad is, hogy ne csak egy cupp és szia legyen már a köszönés, mert igénylem a többet :)

Azóta javult a helyzet sokat bár remélem még fog egy kicsit :) ( persze értem én h nem lehet naponta 4 órát csókolózni mint az elején :D )


24/F

2015. jan. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy idő után a szerelem lángja kisebb. Ez nem jelenti azt, hogy gyengébb is. Ma már, néhány együtt töltött év után nincsenek olyan heves érzelmi kitörések. Más lép a helyükbe: biztonságérzet, alkalmazkodóképesség fokozódása, hosszabb távú gondolkozás. Az a szép egy jó kapcsolatban, hogy változik. Persze ha nem hátrányára.



38/F

2015. jan. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

azért van ,hogy ne üresedjen ki a csók. Godnolj bele. Ha napi ötször szexelnétek egy hónap után már nagyon üres és rutinszerű lenne az egész.


Pont azért van, nyugi, mert a csók az intim és meghitt.. és azt nem lehet csak úgy mindig mindenhol, és gyakran, mert elveszti jelentőségét.


Szerintem ne ezen aggódj

2015. jan. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Szerintem csókolóznak azért a hosszabb házasságokban is... Csak nem előtted. Meg nem minden percben... Hanem mikor épp szükségük van rá.
2015. jan. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Megszokás, tényleg csak ez. Én 8 hónap után most ugyugy igénylem mint az első hónapban, de ha megváltozna, azt csak annak tudnám betudni, mint amikor a szerelem szeretetté alakul. A heves vágy, ebben az esetben, meg szajrapuszikra. (ez alól kivétel a szex)
2015. jan. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Persze, értem én! :) Mondom, személy szerint nekem eddig fel se tűnt, hogy mi is elsodródtunk ebbe a szájrapuszizós irányba, és mikor rádöbbentem, meg is lepett, hogy nem vettem ezt eddig észre. :D

Tudom, hogy a kapcsolat eleje még más, az még részben az udvarlás és egymás felfedezésének izgalmas szakasza, minél többet szeretnék a másikból megismerni, megérinteni, megkóstolni... :) Ez így rendben is van.

Tudom, hogy 4 év után már nem ugyanolyan izgalmas végigcsókolózni az egész éjszakát, mint azelőtt, főleg, ha másnap munkába kell menni. :D


Csak elgondolkodtam rajta, hogy vajon ennek mi az oka?

Valaki írta, hogy egy jó kapcsolat folyamatosan változik, és ez a gondolat nagyon tetszett. :) Én pontosan ugyanígy gondolom. A heves, szenvedélyes szerelmet egy idő után felváltja a mély, meghitt, őszinte szeretet és egy csomó másik érzés. Pl. a kölcsön tisztelet, az egymáshoz tartozás érzése, a harmónia, a stabilitás, a kiegyensúlyozottság... sorolhatnám reggelig. :)

Biztos ennek is van valami köze ahhoz, hogy már nem a csók az elsődleges kifejezése az érzéseinknek, hanem azt inkább megtartjuk a megfelelő pillanatokra.


De mindez csak az én elméletem. :D Lehet, hogy nőként ezt is csak túlfilozofálom, mint ahogy sok mást is. :P


Ezért jó férfiak véleményét is olvasni ezzel a kérdéssel kapcsolatban. :) Tény, hogy a ti agytekervényeitek egészen máshogy forognak odabent, mint a miénk és nagyon örülök, hogyha segítetek nekem megérteni, vajon mi zajlik a ti fejetekben. :)

2015. jan. 15. 11:16
 7/15 anonim ***** válasza:

Én a csóktól is beizgulok,úgyhogy nálunk jobb, ha tényleg csak szájrapuszi van. Csókolózásnak mindig szex a vége :)


Ízlések és pofonok!Kérdező,amikor lehetőséged van rá és kívánod, csókold meg a párod nyugodtan és kezdeményezd! A férfiaknak is jólesik az érintés,hidd el -:)

2015. jan. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Érdekes, de ezt még eddig nem tapasztaltam, nálunk mindig van hosszabb szenvedélyesebb csók is, és nem csak szex közben, van, mikor csak úgy spontán. Lehet szerencsés vagyok, kérnem sem kellett, inkább tettem érte, ha megcsókoltam sosem ellenkezett. Gyanakodni meg sosem szoktam, nincs rá okom, meg nem is szokásom.

Most jutott eszembe, legutóbb baráti társasága előtt csókolt meg elég szenvedélyesen, meglepett, de nagyon élveztem is. Ha elmegy mellettem van, hogy megpuszil, vagy hozzám ér, úgy látszik személyiség függő lehet.


N

2015. jan. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#8 Lehet, hogy igazad van és embere válogatja. :) Biztosan vannak ilyen férfiak is, mint a párod, akik ugyanúgy igénylik még évek múltán is a csókot akár napközben is, baráti társaság előtt is, de úgy vettem észre, hogy azért nem ez a jellemző a többségre.


Olyan nálunk is rendszeresen van, hogy elmegy mellettem és megpuszil, megcirógat, megölelget, vagy csak azért átjön a másik szobából, hogy adjon egy puszit és megnézze, mit csinálok, majd visszamegy a dolgára. Tehát érintésben, simogatásban, cirógatásban vagy pusziban én sem szenvedek hiányt. :D De kifejezetten csókolózni, vagy szenvedélyes csókcsatákat vívni már inkább csak egy-egy adott helyzetben, vagy meghittebb pillanatban szoktunk (pl. évforduló), meg hát ugye az ágyban szeretkezéskor. :)


Arra voltam kíváncsi, hogy a legtöbb kapcsolat vajon miért alakul át így, mert ez tagadhatatlan, hogy az esetek többségénél igenis megtörténik. De biztos voltam benne, hogy azért vannak olyan kivételek is, mint te, kedves 8-as válaszoló, akiknél a mai napig megvannak a mindennapi csókok is. :)

2015. jan. 15. 11:39
 10/15 anonim ***** válasza:

Lehet van ilyen is, amit írsz, de anno (egy időben sokat költöztem), akiket ismertem igaz nem sokan voltak ilyen párok, volt gyerek is, ők azt mondták, hogy még mindig szerelmesek is egymásba, ritka, de én ezt tudom példának.


Persze lehet olyan, hogy kevés a csók, számomra fura, de elfogadom, hisz nem vagyunk egyformák.

:-)

2015. jan. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!