Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » S. O. S. nem tudom mit tegyek....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

S. O. S. nem tudom mit tegyek. Ti hogyan vezetitek az anyagiakat a párotokkal? (akivel még nem éltek házasságban)

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:

a párom megsértődött, mert én ki mertem jelenteni, hogy az a pénz, amit születésnapra vagy karácsonyra AJÁNDÉKBA kaptam, azért, hogy abból vegyek magamnak valamit, ami tetszik, az az én pénzem. Szerinte ez is közös pénz és a napi dolgainkra kellene költenem. És ez neki rosszul esett, hogy azt mondtam, hogy az az enyém, mert ilyet nem mondhatnék egy kapcsolatban és azt mondta, ő sem mondana ilyet sose.

Nem vagyok anyagias, és nem szórom a pénzt sem, általában összegyűjtögetem amit kapok, aztán időnként meglepem magamat valamivel, és az nagyon jól esik és olyankor arra gondolok, hogy akkor ezt most valamely családtagomtól kaptam, akitől a pénzt.

De mindig hagyok tartalékba, vészhelyzetre. Nem egyszer ehhez nyúltam hozzá akkor is, amikor befigyelt egy szűkösebb hónap. Így hát mégiscsak közös célra használtam fel. De azt nem szeretném, hogy egyből közösbe menjen, és elköltsük, azt kicsit amolyan elherdálásnak tartanám. ÉS persze, az AZ ajándékom is.

Ez most olyan nagy bűn? Én nem látom jól a dolgot?


A másik meg az, hogy elkezdte mondani a párom, hogy az egyik ismerősének a barátnője is ezt csinálja, hogy elmegy dolgozni pluszba és akkor az az ő pénze, de ha a pasi megy pluszba az közös... Én, amikor terveztem, hogy megyek máshova is, akkor azt úgy gondoltam, hogy az én keresem, tehát fizetés, tehát közös kassza. Erre elkezdi mondani az én párocskám, hogy majd akkor amit ő pluszba keres, akkor az az övé és csak magára költi. És a jó égnek sem akarja meglátni a különbséget a megkeresett és az ajándékba kapott pénz között.

ÉS ezen most jól összevitatkoztunk, de persze belevág a mondatomba (ami nálam nagyfokú tiszteletlenségnek számít), cinikus, és annyira elbeszélünk egymás mellett, hogy most már az is felmerült bennem, hogy egyáltalán van -e értelme így, összeillünk-e? Mindemellett szeretem, imádom, de ezt nem tudom meddig lehet elviselni...



2014. aug. 7. 22:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Én amondó vagyok, egy kapcsolatban is kell egyéni mozgástér.

Azt a pénzt te kaptad, ráadásul kifejezetten úgy, hogy vegyél rajta magadnak valamit.

Itt nem te vagy az anyagias, hanem ő...

2014. aug. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez a te verziód és nem tudjuk, hogy mi a valóság. Éltem ilyen kapcsolatban, ott is ez volt hogy én minden pénzemet toltam a közösbe, még az ajándékot is; a csaj meg szépen költötte, de amit ő kapott az az övé volt. Utána meg amikor teljesen kiürült a kassza, mert én fizettem szinte mindent még felháborodott, mert nem vittem el moziba.


Úgyhogy fenntartásokkal mondanék véleményt és pont ezért nem vagyok hajlandó senkivel sem összeköltözni.

2014. aug. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy közös kassza!? Mindenkinek van sajátja...az én pénzemet ne más költse már el. Ha én rá akarom költeni úgy is rá költöm.
2014. aug. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Lehet közös kassza, mindenki beleszáll, ez így okés, számlákra, kajára, egyéb közös költségekre.

DE

Azt a pénzt TE kaptad, hogy vegyél rajta ajándékot,

mert gondolom nem tudta az, aki adta, mit szeretnél,

és úgy volt vele, költsd el hasznosan.


Extreme példa: ha vibrátort kaptál volna, akkor azt

mondta volna, hogy az is közös? Már bocsi.. Vagy ha

örökölsz egy házat, akkor azt is közösen öröklitek?


Kell egyéni mozgástér, saját pénz is van, ő csinált

belőle problémát, nem kicsit anyagias....

2014. aug. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én azt vallom, hogy legyen közös kassza. Evidens. Aki kevesebbet keres az majd egy rántott húst eszik? Vagy külön főztök magatokra? De emellett legyen x összeg úgymond "zsebpénznek" amit magatokra költhettek. Szerintem ezen annyira nem kellett volna felháborodnod. Ennyit nem ér az egész.
2014. aug. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek, aki válaszolt.


Először is, meg kell védjem a páromat, és egyben ki is egészíteném az általam megadott infókat.

Többen írtátok, hogy anyagias, de erről szó nincs. Az egy cigin kívül amit magára költ, a többi megy a közös kiadásainkra.

Az ő részéről azért más egy kicsit az ajándékozás kérdése, mert náluk nem szokás, max összeül a család évente kb. 2x egy közös ebédre és ennyi. ÉS most megint beszéltünk róla, ő azt fájlalja, hogy ezt ÍGY kimondtam, hogy "az az enyém", mert hogy "benne fel sem merült", hogy a kapcsolatunkban van ilyen szó, hogy ENYÉM-TIED.


A közös kassza nekem teljesen magától értetődik, mivel a párom, és egy háztartásban élünk.

Viszont én úgy látom, hogy nem bűn az, ha a szülinapi pénzemet magaménak TITULÁLOM. Hiszen azt a pénzt kifejezetten én kaptam és ha magamra költöm, akkor mégsem mondhatom, hogy közös. Bár mondjuk, ha meg vennék belőle például egy étkészletet és abból kajálnánk, az már közös...

2014. aug. 9. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!