Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Lehet az ember szerelmes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet az ember szerelmes valakibe úgy, hogy nem tudja hogyan néz ki a szóban forgó személy?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy szélsőséges eset,de szerintetek megtörténhet?


Azért alap dolgok megvannak,de csak leírás alapján.


Az érzés egyértelműen megvan,de vajon valós és nem lesz ennek rossz vége egyik vagy másik fél szemszögéből nézve?



2016. febr. 27. 00:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
csak ha debil
2016. febr. 27. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Elképzelhető, gondolj bele 2 vak ember szerelmébe, ők sem látják, hogy néz ki a másik, egymás belső tulajdonságait szeretik egymásban.
2016. febr. 27. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

Azért a vakoknál más, ők hallják is egymást meg testi kapcsolat is van + szóban beszélgetnek, nem mondjuk neten keresztül.

Így interneten át nem hiszem hogy lehet valaki szerelmes a másikba csak hallott tulajdonságok alapján. Maximum lelkes vagy feldobott hangulatú amiért tetszenek neki a leírtak

2016. febr. 27. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

Nem,mert az a személy nem több egy idealizált valakinél.

Netszerelem nem létezik.

A szerelemhez több kell...

2016. febr. 27. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%
Nem. Szükséges a személyes kontakt. Érezni az illatát a másiknak, a vakok esetében is szerintem a másik illata a vonzó a személyiség mellett. :) Így leírva elég bizarrnak hat, de nem tudtam jobban megfogalmazni. :D
2016. febr. 27. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha csak neten beszéltek, akkor abba vagy szerelmes, akit az egész mögé képzelsz. Hiába vannak meg a dolgok leírás alapján. Ahhoz, hogy igazi legyen, mindenképp kell a személyes találkozás. Akkor látod az összképet. Egy leírásból mindenki mást képzel el. Lehet, hogy egyáltalán nem is jön be külsőre. Vagy irritál ahogy beszél.
2016. febr. 27. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A leirás alapján az agyad leképez egy idált. Ezt nem nevezném szerelemnek, inkább vágynak.

Erre ráerősithet chates beszélgetéseitek alapján leszürt elképzelésed a belső tulajdonságárol.

Ha személyesre kerül a sol. Nagy valószinüséggel csalodsz.

Nem véletlen, hogy sok embernek egy regény jobban tetszik olvasva, mint mozifilmen. Az olvasottakat az agy kiszinezi, saját igényed szerint vetiti ki.

(Mig a film ugye a rendező elképzelését.)

De ugye kérdésed csak fikció!?

Nehezen elképzelhető, -nem mondom hogy lehetetlen- hogy nem tudod hallani a hangját, vagy valamilyen appon nem láthatod őt. Eszembe jutott még egy szó.

Személytelen.

A chatelést ilyennek tartom.

Lehet szimpatikus amit ir, telitüzdelheti hangulati jelekkel.

Az irás nem adja vissza azt amit beszélgetéskor érzel. Sokat számit a hang tónusa, lejtése.

2016. febr. 27. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Baromság.
2016. febr. 27. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én igy jártam!! Volt egy fénykép, sok sok irogatás, rengeteget beszéltünk konkrétan majdnem egész nap tehát hang is okés volt. Én 2-3. napon már éreztem hogy full szerelmes vagyok és ez a randi után sem változott!:-) Azóta is egy pár vagyunk és eljegyzés is volt már (1,5 éve vagyunk együtt).
2016. febr. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

szerintem lehetséges. főleg mivel a szerelem nem racionális és mindenkinél más váltja ki. a veszély az, hogy vajon a valóságot látod-e, vagy csak egy virtuális képbe vagy szerelmes.

na meg a netes kapcsolatoknál fokozottan felvetődik, hogy mi igaz abból, amit a másik mutat magából. persze akár személyesen is mutathatja magát másnak valaki, vagy akár hazudhat is. bár szerintem az sem biztos, hogy neten sokat és mélyen beszélgetve sokkal könnyebb másnak mutatnia magát valakinek, mint amilyen élőben.


a szerelem (is) összetett dolog, sok tényezőtől függ a kialakulása és hogy hogyan éled meg. úgy látom, hogy itt sokan elvetik az ötletet és kisebbségben vannak, akik el tudják képzelni.

szerintem nem kizárt, hogy akár netes kapcsolat alapján is bele tudj szeretni valakibe. de pont ugyanúgy, ahogy első látásra csak a külsejét látva is csak a személy egy vetületét látod és a többit hozzá képzeled, általában alaposan idealizálva, itt is csak egy dimenzióját látod, nem a teljes egészet. attól, hogy az információid nem teljesek valakiről, még kialakulhat a szerelem.

az már sokkal nehezebb kérdés, hogy ez mennyire lesz hosszú távon működőképes, hogy mennyire csak egy elképzelt valakibe vagy szerelmes és nem a valós személybe. de szerintem ezek a kérdések ugyanúgy indokoltak egy személyesen, akár hosszabb idő alatt kialakuló szerelemnél is. hiszen sokan ott sem a valós tulajdonságokba szeretnek bele, hanem abba, amit a rózsaszín ködön keresztül látnak a másikban. a szerelem (ha nem is mindenkinél és mindig, de elég gyakran) egy bódulat, módosított tudatállapot, amiben hajlamos az ember a szeretett másikat szebbnek, jobbnak, érdekesebbnek, tökéletesebbnek látni. - nem véletlen, hogy nagyon sok szerelem ér úgy véget, hogy utólag már nem is érti az ember, hogy mi is tetszett neki a másikban, vagy egyáltalán miért is jött vele össze. akapcsolatok is sokszor pont ezért mennek tönkre, mert amíg a szerelem megszépít mindent, addig minden tökéletesnek tűnik, de ahogy múlni kezd a szerelem, egyre több hibáját látjuk meg az addig tökéletesnek hitt lénynek és elkezdünk rájönni, hogy ő is ember, neki is vannak zavaró tulajdonságai, amik egy idő után lehet, hogy többen lesznek, mint a még elviselhetőek.

2016. febr. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!