Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Szerintetek is sokan a házassá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek is sokan a házasság által kapják meg a nagy pofont, hogy irreális elképzeléseik voltak az életről vagy önismeret, emberismeret nélkül mentek bele?

Figyelt kérdés

A házasságok kétharmada felbomlik, a maradékbol is elég sok a problémás, vagy kifejezetten rossz. Mi lehet ennek a pszichologiai oka ? Akinek pl. nem volt még előtte sok kapcsolata, vagy nem volt nagyon hosszu egyik se, azok lepődhetnek meg a legjobban, amikor nem az lesz, amire számitottak, nem ?

Valami oka biztos van, hogy ennyire mellélőttek és téves elképzeléseket támasztottak.


2016. márc. 19. 17:50
 1/6 anonim ***** válasza:
66%

Sokan házasodnak vakon, tapasztalatlanul, de szerintem nem ez a fő oka.

Inkább az, hogy nem látunk a jövőbe.


Az emberek változnak. Lehet, hogy akik ma összeillenek, tíz év múlva már egész másképp látják a világot. Ezt pedig nem lehet előre látni.

Régen persze ilyen esetben az emberek nem váltak el. De ettől még nem volt boldog ilyen esetben a házasságuk, csak egymás mellett éltek. Ilyen esetben szerintem őszintébb megoldás a válás.

2016. márc. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az egész élet a kijózanodásról, az irreális világképed átértékeléséről szól. Az irreális alatt azt értem, amivel nekiindulsz az életnek. Ez később hamisnak bizonyul majd, az erőfeszítéseid pedig hiábavalónak, még akkor is, ha siker koronázta őket. Az a szép az életben, hogy csak a végén jössz rá a lényegre, amikor már késő újrakezdeni.

És ebbe beletartozik a házasság is.

2016. márc. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem jól írtad egyetértek. Sok emberrel megesik ez.

Az viszont változó hogy miért alakulnak így a dolgok.

Az én esetemben pont a fordítottja volt mint amit te írtál.

Feleségemnek viszonylag sok kapcsolata volt előttem, nekem pedig ő volt az első.

Mégis ő volt az aki kikacsintott a kapcsolatból, és nem én. Meg sem fordult a fejemben hogy én ilyet tegyek, tudom hülye vagyok, ez van ilyen vagyok.

Ő volt az aki nem volt képes kompromisszumokra, nagyvonalakban ezért, és még a megcsalás miatt döntöttem a válás mellett. Én meg naiv voltam, azt hittem fog változni majd, illetve hogy a végtelenségig tudom majd tolerálni a dolgait, sajnos nem ment.

Viszont borzasztó sokat tanultam belőle.


Ezer féle oka lehet a válásoknak, és tényleg nem lehet előre látni mi fog történni.

2016. márc. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sztm a sok válás oka az is h az emberek nem képesek kompromiszumokat kötni,nem elég kitartóak,nem tesznek a kapcsolatért,nem tisztelik és támogatják a másikat,nem képesek megoldani a gondokat. Egyszerűbnek látják a válást vagy beletörödnek h rossz és nem tesznek mindkettem azért h jó legyen.
2016. márc. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Zseniális kérdés, ritkán olvasni ilyet itt. Kérdésedben a válasz, ez teljesen így van.
2017. szept. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Csak együtt élve ismerheted meg a másikat.Esetleg még akkor sem.Sokan elsietik a házasságot.De idővel is változhat az ember.
2018. ápr. 13. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!