Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Az ember miért szerelmes egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az ember miért szerelmes egy másikba, éppen abba a másikba, ennek mi az oka/okai?

Figyelt kérdés

2016. márc. 31. 15:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Én megtaláltam a módját, hogy irányítsam ezt a dolgot. Meg általába hozzád hasonló típusba tudsz a legkönnyebben beleszeretni.
2016. márc. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Racionális indokokkal nem magyarázható.

A szerelem két Lélek között ébred, nem két test között.

2016. márc. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És ettől már nincs racionális oka? Mindennek van racionális oka. Csodák nem léteznek.
2016. márc. 31. 17:36
 4/6 anonim ***** válasza:
ezen már én is gondolkodtam. Az "Egy csók és más semmi" darabban van egy dal, "Mért' szerettem bele magába", mostanában ez nagyon az eszembe van. Én is beleszerettem egy srácba, fiatalabb, munkatársam, kb. 2 cm-vel alacsonyabb, korábban volt egy elképzelésem kinézetre de ez a srác óta már megszűnt. Próbálok rájönni, hogy miért is ő? És a guta üt meg, hogy nem tudom, de elfelejteni meg nem megy. Szerintem az agyunk, a tudatunk irányít minket a kiszemelt felé. A tudatunk viszont nem ismeri a másikat, ezért futnak néha sokszor zátonyra a kapcsolatok.
2016. ápr. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Mert olyat lát meg benne, amit más nem.
2016. ápr. 6. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Jellemzően olyasvalakibe szeretünk bele aki tetszik, a tetszésnek ill. döntésnek pedig racionális, feltárható és tudatosan befolyásolható összetevői is vannak.

Nagyon nagy mértékben számít, hogy külső- (arcforma, testalkat, vonások) és belső tuladonságai emlékeztessenek a családunkra (szülők, rokonok, testvérek) vagy valakire, akiről (pozitív) tapasztalataink vannak (pl. barát, korábbi kapcsolat). Befolyásol, ha (tudatosan) elvárt (pl: legyen kedves a környezetéhez is) vagy (tudatosan) nem kívánt tulajdonságokat (pl: ne legyen igénytelen) ismerünk fel benne.

Akinek korábban negatív tapasztalatai voltak (pl: erőszakos szülő vagy pár), az jobban teszi, ha értékrend felállítással előre készül, különben könnyen újra ugyanúgy áldozattá válik az ösztönös minta-alapú-vonzalom miatt!

2016. ápr. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!