Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Csak szerintem viszonzott...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak szerintem viszonzott Általában a szerelem?

Figyelt kérdés
Én vagyok az egyetlen, aki ezt így tapasztalta?

2016. ápr. 1. 12:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Béke poraidra. :)
2016. ápr. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Igen, csak szerinted. Sajnos. Így is sok a szevedés a világban, hát még ezzel együtt.


Bár igazad lenne.

2016. ápr. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Vicces vagy. :D Én csak azt tapasztalom, hogy egyáltalán nem az. Vagy az én részemről vagy a másikról, de valahogy sosem egyezik a dolog. Kell hozzá szerencse is, hogy viszonozzák. Ha így nézzük te valószínűleg mázlista vagy és maradjon is így.
2016. ápr. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hányszor fogod még feltenni ezt a kérdést? Már első alkalommal is választ kaptál, fogadd el.
2016. ápr. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igazából nálam sem így volt egy esetben. De annak valami más oka volt. De én mégis úgy gondolom, hogy igen.
2016. ápr. 1. 13:29
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem. Sajnos tévedsz.

De ezt már korábban többen is leírták neked.

Ha a szerelem mindig viszonzott lenne :

-akkor nem lenne a világon megcsalás, plátói szerelem, be nem teljesedett szerelem

-nem kéne félni bevallani a másiknak az érzéseidet, mert úgyis viszonozza

-nem kéne titkolni senkinek, senki elől

-nem mondaná neked senki, hogy nem így van, mert mindenki ezt tapasztalná


És mégegy kérdés felmerült: Ha a szerelem mindig viszonzott, akkor mi van, ha 2 vagy több ember is ugyanabba a személybe lesz szerelmes? Melyikét fogja viszonozni? Beérkezési sorrend van, akár tizedmásodpercre is?


Na mármost, ha csak itt a gyakorin körbeolvasol, láthatod, hogy ezek elég gyakori problémák és nagyon is léteznek.

2016. ápr. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy tévedek. De az volt a kérdés, hogy Általában így van-e. Ha a szerelem nem lenne általában viszonzott, akkor alig lenne szerelmespár... És olyan sem lenne, hogy egy pár 50 évig szerelmes. Ennek nem lenne semmi esélye. Megcsalás akkor van, amikor már nem szerelmes az ember. Akkor titkolják az emberek, amikor kétségeik vannak, hogy kölcsönös-e abban a pillanatban. Teljesen nem lehetsz biztos benne soha. Hogy ki mit tapasztal, az minden embernél más. Én így tapasztaltam, és számomra hihetetlen, hogy mások nem.
2016. ápr. 1. 14:32
 8/10 anonim ***** válasza:

Onnan lehet tudni, hogy általában sem igaz, hogy a válaszadók többsége ennél és a többi kérdésednél is máshogy tapasztalta ezt.

Akkor mit szólsz ahhoz az elméletemhez, hogy csak a te esetedben mindig igaz, hogy a szerelem viszonzott?

2016. ápr. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem mindig, hanem általában, és ez bizony lehetséges. Nem vagyunk egyformák, lehet, hogy velem így szokott lenni vagy eddig így volt. Az nem bizonyíték semmire, hogy 5-ből 4 vagy mind az 5 ember ugyanazt mondja.
2016. ápr. 1. 15:41
 10/10 anonim ***** válasza:

sok esetben viszonzott, így létezhetnek kapcsolatok. de hogy vajon több esetben viszonzott-e, mint viszonzatlan, az egy elég könnyelmű becslés. hogy ezt pontosan meg tudd határozni, ismer i kéne, hogy összesen vajon hány szerelem is van. aztán tudnod kéne, hogy ezekből mennyi a viszonzott és mennyi a viszonzatlan. na meg ugye azt sem ártana tudni, hogy mi is a szerelem és a viszonzottság pontos definíciója, mert aok esetben belemegy valaki akkor is, ha nem szerelmes. hátha majd az lesz, miért ne, nincs jobb, vagy csak ki akarja használni a másikat. ahogy a viszonzatlanakról sem tudjuk, hogy tényleg nem viszonozza, vagy csak nincs elég bátorsága, netán kitartása valamelyik félnek, egyéb tényezők gátolják, netán később kezdi csak viszonozni, amikor meg már késő és még annyi féle verzió van.


de még ha általában igaz is esetleg egy kijelentés, az a te konkrét esetedről akkor sem mond el semmit, mert attól, hogy általában valami úgy van, veled még nem lesz biztosan úgy és a te esetedben ez még mindig legfeljebb egy talánt jelent.


az elméletedből egyébként hiányzik egy nagyon fontos tényező. ez pedig a felek interakciója. a szerelem nem egy pusztán önmagában, minden mástól függetlenül létező vagy nem létező dolog, hanem a felek kapcsolatából alakul ki. ha a felek találkoznak, beszélgetnek, hatást gyakorolnak egymásra, akkor vagy kialakul, vagy nem és vagy kölcsönös lesz, vagy egyoldalú. az pedig, hogy kialakul-e és milyen formában, nagyban függ attól, hogy milyen a két fél kommunikációja. ha valaki usvarias, kedves, szórakoztató, megnyerő, szimpatikus a másiknak, akkor sokkal esélyesebb, hogy kölcsönös vonzalom alakul ki. szóval ez sokkal kevésbé a szerelem általános természetén múlik, mint inkább az érintett felek viselkedésén és egymásnak mutatott tulajdonságain...

2016. ápr. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!