Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Miért van az, hogy mindig az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy mindig az kell aki nem érdemli meg?

Figyelt kérdés
Annyira közhely és annyira tipikus, és én is beleestem ebbe a helyzetbe. Az ember mindig az után "fut" aki nem érdemli meg, aki nem viszonozza a másik igyekezetét, az után "fut" aki nem becsüli meg, aki csak játszik vele. Közben a hülye szerelmes meg várja minden szavát, üzenetét a másiknak, epedve vár egy szép szóra, amitől elhiszi hogy minden szép lesz, hogy aztán kezdődjön a szenvedés megint előlről.."Természetesen" fordítva is így van, aki eped az emberért az meg nem kell, nem találjuk elég vonzónak, nincs meg az a mágneses vonzalom.Miért kell az állandó bizsergés, felfokozott állapot, a drámaiság, miért nem elég a nyugodt érzelmi élet egy tisztességes partner oldalán?

2016. ápr. 6. 23:13
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Elég késő van már egy mélylélektani fejtegetéshez, de az a helyzet, hogy az ember ott érzi magát biztonságban, ami otthonos neki. Ha gyerekkorában azt élte meg, hogy neki tepernie kellett a szülői szeretetért, akkor olyan kapcsolatot fog választani, ahol tepernie kell, hiszen ezt ismeri. Vágyódhat egy kiegyensúlyozott kapcsolatra, álmodozhat olyan partnerről, aki őt elfogadja, és feltétel nélkül szereti, ha találkozik ilyennel, nem tud vele mit kezdeni, idegen neki, bizonytalanná teszi, "nincs meg az a mágneses vonzalom".
2016. ápr. 7. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

9-es.

Jesszus! Az csillám..láma amúgy.

Nem vagyok romantikus meg bőgős alkat amúgy, de a nők jobban ki tudják magukat fejezni. Te jöttél zavarba a leírástól, nyilván tudod miről írok. A tudat maga is gáz neked hogy kiváltott belőled valamit, erre gyors reagálni kellett a nők meg a f..lámák közötti kapcsolat emlegetésevel. Akik nyilván bőgnek folyton.

2016. ápr. 7. 00:34
 13/20 A kérdező kommentje:

12-es.

igen, el tudom képzelni hogy van ilyen, de nálam nem ez van. Kiegyensúlyozott, teljes család, majomszerető szülők.

soha senkivel nem volt így még, inkább a másik tepert mindig.

2016. ápr. 7. 00:38
 14/20 anonim ***** válasza:
Lehet, ez a pár sor valóban kevés egy mélypszichoterápiás értelmezéshez, de általában így működünk.
2016. ápr. 7. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Én sosem értettem ezeket a teperős "kapcsolatokat". Ha tetszik valaki próbálkozik az ember, de ha nem olyan visszajelzés jön akkor minek tepersz? Azt hiszed majd meggondolja magát? Hirtelen előtörnek az érzelmek belőle? Ezt te sem gondolod komolyan....

Másik oldalról nézve, ha érezteti egy nő hogy tettszem neki, viszonzom ha ő is nekem. De ha nem tettszik nem hagyom teperni, megmondom sajnos én nem érzek semmit. Ez így kéne működjön szerintem.

2016. ápr. 7. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
mert ostoba hülye p1csa vagy, a bunkók után futsz akik lekváznak téged. meg is érdemled.
2016. ápr. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Szerintem a szerelemhez édeskevés, hogy nem kellesz valakinek. Ha meg valaki szerelmes belém, még nem lesz kevésbé vonzó.
2016. ápr. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

11-es


Értem mit akarsz mondani, és másoknál teljesen világosan látom mikor van ez a szituáció.

Mondom, nekem olyan gyerekkorom volt ami "tankönyvi ideális" a tág családban is szerető, őszinte légkör, annyi törődést kaptunk amit félek én majd nem tudok megadni a gyerekeimnek, mert nekem 33 éves fejjel is tökéleetsnek tűnik az amit mi kaptunk, akkor is ha már gyerekként is pontosan láttam, hoyg emberből vannak a szülők, nagyszülők, nem istenítettem őket, de még most , ennyi év után sem érzek smemiféle tüskét sem magamban irántuk, vagy neheztelést, csak hálát és szeretetet.


Azt gondolom a másiknál, a férfinél akiről szó van, ott lehet valami probléma a családban. Az az igazság , hogy nagyon is van vonzalom, én érzem hogy viszonzottak az érzelmeim, de a kapcsolat bonyolult. Nagyon sok akadálya van hoyg kiteljesedjen, sokat kell harcolni magunkkal, és ha ez így folytatódik a környezetünkkel is. Alapjaiban változna meg az életünk ha teljes erőbedobással csinálnánk, a lakóhelyünk, munkahely, kb a feje tetejére állna a világ. Ehhez először magunkat kéne legyőzni és a belénk ivódott gátakat áttörni, kényelmi-védelmi gátakat átszakítani. Akkor si ha szeertjük egymást. Úgy érzem ez olyankor van, hogy tojik rám, mikor az előző szinthez képest mélyül a kapcsolat.

Olyankor ellök, van hogy én is hidegebb vagyok. Próbáljuk a mindennapokat élni, átlépni a dolgokon, ignorálni a másikat. Aztán mikor valamelyikünk jelentkezik, még mélyebbek az érzelmek. Ördögi kör.

Toporgunk a komfortzónánkon belül mint a szarós tyúk. Vagy előre kell lépni, vagy határozottan megszakítani a kapcsolatot.

Arra gondoltam hátha kapok itt valami kijózanítót vagy tippet hogy hoyg lehet túllendülni a kezdeteken , mikor eldöntjük hogy akkor nem várunka másikra, elég a szeszélyekből, totojázásból, akkor én döntök, és viszlát! Szóval itt kéne lenni...

2016. ápr. 7. 10:06
 19/20 A kérdező kommentje:

15-ös


Nem erről van szó, ennél kicsit bonyolultabb.

2016. ápr. 7. 10:07
 20/20 anonim ***** válasza:

15-ös, itt nem arról van szó, hogy a suliban megtetszik valaki, aztán ha én is tetszem neki, akkor "kavarunk", ha nem tetszem neki, akkor keresek egy másik fiút/lányt a másik osztályból.

Itt létező kapcsolatokról beszélünk, néha több évesekről, ahol az egyik fél szívvel-lélekkel benne van, kötődik, ragaszkodik, míg a másik legfeljebb szeretetmorzsákat képes elé szórni, abból is csak annyit, hogy éppen éhen ne haljon. Az ember tudja, érzi, hogy méltatlanul bánnak vele, mégsem képes azt mondani, hogy akkor ebből most elég. Erőlködik, reménykedik.

2016. ápr. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!