Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Az ember életében többször...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az ember életében többször szerelmes, de "igazi nagy Ő" egyszer van? Igaz?

Figyelt kérdés

Azt mondják, az ember többször éli át szerelmet. Ezzel egyetértek, számomra minden szerelem más volt, összehasonlíthatatlan. Mostani párommal együtt élünk. Úgy érzem, megtaláltam azt, akit mindenki keres az életben. Mindent megtennék érte, vele akarom leélni az életem. Olyan érzés ez, amit eddig elképzelni sem tudtam, pedig voltam már szerelmes. Azt érzem, megtaláltam azt a bizonyos nagy Ő-t, akihez nincsen hozzá fogható.

A párom 30 éves (én 22L) és látom, hogy szerelmes belém, sokszor beszélünk a jövőnkről, és sokszor mondja is, hogy mindent megtesz azért, hogy mi örökre együtt maradjunk. Pár éve volt egy nő az életében, akire így évek után is féltékeny vagyok. Másfél évig tartott a kapcsolat, de tudom, hogy a párom az igazi nagy Ő-t látta benne akkor. És félek, hogy a kérdésben is említett "igazi nagy Ő" az a lány volt számára, nem én.

Szerelmes belém, de talán soha nem érhetek a nő nyomába. Komolyan állunk a jövőnkhöz, de félek, hogy a lelke mélyén, ha egymás mellett állnánk, az exét választaná, nem engem. Sajnos egy régi levelébe "sikerült" beleolvasnom, és ott is leírja, hogy úgy gondolja, számára az a nő az Igazi. A nőnek azóta családja van, nem érintkeznek semmilyen formában, még az interneten sem állnak ismerősi kapcsolatban (ez a nő miatt történt anno).


Szerintetek tényleg igaz ez a mondás, csak egyszer él át az ember ilyen mértékű szerelmet? És lehet, hogy a párom számára a nagy Ő hajója már elúszott? Vagy többször is megtalálható a Nagy Ő, az, aki mindennél többet ér neked, akihez hozzá kötnéd az életed?


Köszönöm!



2016. máj. 23. 16:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak egyetlen nagy Ő lehet. Több emberrel is lehet olyan kapcsolatot kialakítani, aminél az ember ezt érzi. Nem is ez az érzés a ritka, mert mindenki, aki szerelmes, az jobb esetben ezt gondolja. A probléma ott kezdődik, hogy kölcsönösnek kell lennie az érzésnek, amit hosszú távon fenn is kell tartani.

Azok alapján amit leírtál, simán lehet az is, hogy ő nem benned látja a nagy Ő-t, viszont veled akarja megvalósítani, amit a másikkal nem tudott. Csak ő tudja, hogy mit érez és gondol.

2016. máj. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Igen, én vagyok! :) ***** válasza:
100%
Nem ilyen nincs. Mindenkinél van jobb szebb okosabb empatikusabb. Igazából csak attól függ kit nézel igazinak, hogy hány embert ismertél meg eddig és mennyi energiát fektettél bele, hogy kihozd belőle a legjobbat.
2016. máj. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Első válaszoló: Igazából , lehet sosem fogom megtudni, mit gondol erről. Ez egy olyan "belső kérdés", ami nem ér annyit, hogy kimondjuk. Szeretjük egymást, mindennél jobban. Csak mások véleményére kíváncsi voltam.

2016. máj. 23. 17:01
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszek abban, hogy csak egy nagy Ő létezik, abban viszont hiszek, hogy sokszor lehet szerelmet átélni. Legalábbis a mostani kapcsolatomban minden átértékelődött, amit korábban szerelemnek hittem, már nem hiszem annak (inkább csak rajongás volt).

A mostani párommal annyira passzolunk, hogy az szinte hihetetlen, és rengeteget teszünk is a kapcsolatért, hogy ez meg is maradjon. Nem voltunk egymás számára a nagy "Ő", hanem azzá formáltuk egymást.

2016. máj. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nincs ilyen, hogy igazi nagy ő. Szerintem olyan van csak, hogy egyszer eldöntöd, hogy abbahagyod a keresgélést és kitartasz egy adott ember mellett. Ez nem azt jelenti, hogy nem hiszek a szerelemben, mert hiszek, csak a tündérmesékben nem.
2016. máj. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok


Mármint úgy értem, hogy nekem az az egyetlen nagy ő felfogás túl tündérmesés. Én is hittem már valakire azt, hogy sose fogom elfelejteni, aztán mégis elhalványodtak az emlékek.

2016. máj. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Ötössel kell egyetértsek... Szerintem sincs nagy ő abban a formában, ahogy gondolod. Csak találsz egy olyan embert, aki olyan, amilyenre vágytál, akivel működik, jól megvagytok, és eldöntöd, hogy kitartasz mellette. De ha mégsen működik, találhatsz mást, akit újra annak fogsz érezni.
2016. máj. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Szerintem senki nem "ismeri meg" a Nagy Ő-t, nem pottyan az ember ölébe olyan pár, akivel tökéletesek együtt. Ez úgy alakul ki sok idő alatt. Az ember összejön valakivel, aztán kiderül, hogy össze tudnak-e annyira csiszolódni, hogy kitartsanak egymás mellett életük végéig, vagy rájönnek, hogy nem annyira illenek össze, és elválnak útjaik.

Szóval én hiszek a "Nagy Ő" dologban, de nem úgy, hogy a romantikus filmekben van, hogy az első egymásra mosolygástól nyilvánvaló, hogy ásó-kapa-nagyharang :D Azért nagyon sokat kell dolgozni, és a dolog alapja, hogy mindkét fél ugyanannyi energiát fektessen bele ebbe.

2016. máj. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

5, 7-nek: azért ez nem ilyen egyszerű. Volt néhány kapcsolatomban életemben, és igen, többször fordult elő, hogy kitartottam valaki mellett, akivel "elég jó" volt.

Aztán megismertem valakit, akivel egész mást élek át: belé szerelmes is vagyok. Nem egyszerűen csak elég jó, hanem tényleg mély érzéseink vannak egymás iránt, ami fokozatosan alakult ki a kapcsolatban, amiért kölcsönösen sokat tettünk. Most érzem először, hogy tényleg a másik felem találtam meg, és bár nem gondolom, hogy pótolhatatlan, azért ilyen kapcsolatot nem lehet minden bokorban találni.

2016. máj. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Szergej55 ***** válasza:
100%
Nagy ő a romantikus filmek világán kívül nem nagyon van.
2016. máj. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!