Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Az ember életében többször...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az ember életében többször szerelmes, de "igazi nagy Ő" egyszer van? Igaz?

Figyelt kérdés

Azt mondják, az ember többször éli át szerelmet. Ezzel egyetértek, számomra minden szerelem más volt, összehasonlíthatatlan. Mostani párommal együtt élünk. Úgy érzem, megtaláltam azt, akit mindenki keres az életben. Mindent megtennék érte, vele akarom leélni az életem. Olyan érzés ez, amit eddig elképzelni sem tudtam, pedig voltam már szerelmes. Azt érzem, megtaláltam azt a bizonyos nagy Ő-t, akihez nincsen hozzá fogható.

A párom 30 éves (én 22L) és látom, hogy szerelmes belém, sokszor beszélünk a jövőnkről, és sokszor mondja is, hogy mindent megtesz azért, hogy mi örökre együtt maradjunk. Pár éve volt egy nő az életében, akire így évek után is féltékeny vagyok. Másfél évig tartott a kapcsolat, de tudom, hogy a párom az igazi nagy Ő-t látta benne akkor. És félek, hogy a kérdésben is említett "igazi nagy Ő" az a lány volt számára, nem én.

Szerelmes belém, de talán soha nem érhetek a nő nyomába. Komolyan állunk a jövőnkhöz, de félek, hogy a lelke mélyén, ha egymás mellett állnánk, az exét választaná, nem engem. Sajnos egy régi levelébe "sikerült" beleolvasnom, és ott is leírja, hogy úgy gondolja, számára az a nő az Igazi. A nőnek azóta családja van, nem érintkeznek semmilyen formában, még az interneten sem állnak ismerősi kapcsolatban (ez a nő miatt történt anno).


Szerintetek tényleg igaz ez a mondás, csak egyszer él át az ember ilyen mértékű szerelmet? És lehet, hogy a párom számára a nagy Ő hajója már elúszott? Vagy többször is megtalálható a Nagy Ő, az, aki mindennél többet ér neked, akihez hozzá kötnéd az életed?


Köszönöm!



2016. máj. 23. 16:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
9-es: hetes vagyok. Nyilvánvaló, hogy kell ez az érzés, persze, hogy kell a szerelem és hogy a másikkal kapcsolatban ez az érzés meglegyen. Az megfelelőbe ezt is beleértettem :). De kell a kitartás és elhatározás is.
2016. máj. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Egyetértek én is, hogy kell dolgozni rajta, idomulni, kompromisszumokat kötni. :) Mégis érdekes, hogy egyes szerelmeket más szerelem vagy szerelmek alá helyezünk, holott adott esetben nagyon szerettük azt az illetőt is. Minden esetre, örülök, hogy egyhangúak a válaszok, miszerint nincs egy kiemelkedő nagy ő az életben.

2016. máj. 23. 18:13
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha belegondolsz, hogy biológiai lények vagyunk, rájössz, hogy ez hülyeség. A szerelem mint minden más érzelem egy biokémiai reakció az agyban. A "nagy ő" nem más, mint ennek az érzelemnek — folyamatnak — egy igen erős változata. Ha ezt csak egy ember tudná kiváltani belőlünk (3,5+ milliárd másikból), akkor elhanyagolhatóan kicsi lenne az esélye annak, hogy bárki bármikor ilyet érez. A tényleges helyzet viszont az, hogy sokan találkoznak ilyen személlyel, és tapasztalják meg ezt az érzést.

Magyarul a válasz nemleges.

2016. máj. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyél féltékeny a párod múltjára....nem véletlen az, hogy Veled van és nem a másik nővel.
2016. máj. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Én pedig azt gondolom, hogy minden okkal történik és ha ő lett volna számára az igazi, akkor még mindig vele lenne. Nyilván valamiért véget ért az a kapcsolat - valószínűsíthetően azért, mert rossz volt. Egyébiránt ismerős a helyzeted, amit leírtál. :)
2016. máj. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Pont egy pszichológiai könyvben olvastam nemrég, hogy tulajdonképpen nincs is olyan, hogy nagy Ő.. hanem ha összejössz valakivel és szerencsétek van, akkor valakiből AZ VÁLHAT az összecsiszolódás, kompromisszumok stb. révén.. :)

amúgy az exemnél én is ugyanígy éreztem, neki is volt egy nagy szerelme aki kidobta őt, és folyton néztem fb-on meg zavart sokáig.. feleslegesen. Már nem vagyunk együtt amúgy

2016. máj. 29. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Szerintem több potenciális "igazi" létezik, nincs okod aggodalomra, ha egyébként úgy érzed, hogy minden rendben van.
2016. júl. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!