Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Ha valaki korábban sok fájdalm...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha valaki korábban sok fájdalmat okozott nekem, sokat sírtam miatta, és még mindig az eszembe jut, érdemes neki elmondani? Attól "megkönnyebbülök"?

Figyelt kérdés

Az illetővel még mindig kapcsolatban leszek,egy ideig leszek is,de már csak vagy 3 hónapig.Utána érdemes lenne elmondani neki?Így könnyen lezárnám magamban? Ráadásul zavar az is hogy nem tudom mennyire szeret,komolyan szeret-e,és amúgy az is lehet hogy azzal amikkel megbántott,lehet nem is megbántani akart,csak mivel alapból olyan állapotban voltam..így sült el.

Ha már úgyis megtörtént,és egy idő után valószínű nem találkozok vele,érdemes elmondani ezt a másik félnek?

Könnyebben le lehet zárni? Vagy ha csak végképp nem tudom elfelejteni,akkor? Egy másik kérdésem lenne,főleg férfiakhoz: ha valaki bevallaná hogy megsértetted,vagy hogy van valami ami akkor is elszomorított,de azóta sem felejtetted el,és nem is tudod,mit tennél?Hogy reagálnál? Haragudnál a lányra amiért ezt elmondta? Vagy magadat okolnád ? Esetleg nem is érdekelne igazán mert úgy vagy vele hogy már megtörtént,nem tehetsz róla hogy a lány szeret téged?Kínosnak éreznél egy ilyet?Csak érdekel mások véleménye erről.Sokszor mikor egy ideig nem jutott eszembe annyira,gondoltam hogy el se mondom neki,de igazán nem tudom elfelejteni.


2016. jún. 6. 20:39
 1/7 A kérdező kommentje:

Egyébként gyakran meg segített nekem,sokszor volt kedves,még ajándékot is volt hogy adott. Az sem valószínű hogy szándékosan sértett meg,csak ennek ellenére nem tudtam elfelejteni,pedig hónapok óta volt,de előbukkan mindig az emlék.Vele meg úgy vagyok,hogy mikor találkozok,beszélek vele akkor még jobban gondolok rá..


Csakhogy amit meg írtam- hogy sokat segített,sokszor pont hogy kedves volt,meghallgatta a személyes problémámat,volt hogy ajándékot is adott- nekem akarom hogy azt higgye semmibe veszem ezeket,és hogy amúgy haragszok rá.

:/

2016. jún. 6. 20:48
 2/7 A kérdező kommentje:
*nem
2016. jún. 6. 20:48
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Ilyenkor szoktam írni egy jó hosszú levelet, de soha nem küldöm el! Nálam ez bevált.
2016. jún. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Noren1989 ***** válasza:

Az, hogy kapcsolatban leszel vele, az mit jelent?

Párkapcsolatban, telefonos elérhetőséget, fb-cimbiséget?


Én azért egy kultúrált elbeszélgetést részesítenék előnyben az illetővel.


Számomra fura, hogy többször is kiemelted, h "ajándékot is kaptam tőle"...ezzel valamit sugallsz a saját értékrendedről is.


26/F

2016. jún. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ezt csak azért írtam többször,mert annak ellenére hogy sokszor bántónak éreztem amit mondott,máskor épp ellenkezőleg. És ha ajándékot kapok valakitől,nem az jut eszembe hogy utálna,vagy baja van velem,vagy ilyesmi,de mikor bántó dolgokat mondott akkor meg arra gondoltam hogy direkt teszi (pedig korántsem biztos),vagy utál,vagy távolabb akar tartani magától,vagy van valami velem ami zavarja de nem mondja el.


De nem az ajándék nekem a lényeg,az egy kis összetevője a helyzetnek,annál nem több.

Nem az anyagi dolgokra gondolok. Máskor meg meghallgatta a problémám és érdeklődött,tanácsot adott,minden áron segíteni akart egy alkalommal,pedig mondtam hogy meg tudom oldani máshogy (mégis segített), utánajárt a dolgaimnak,telefonon pl. Medig más dolga is lenne mert elég elfoglalt.

Ugyanakkor nem kihasználom,ő is elmondja nekem ha valami baja van,vagy ha bántja valami,bár nem tudom másnk mennyire beszél ezekről,de én is szívesen meghallgatom ,még ha nem is tudok segíteni mert nem olyan jellegű a probléma hogy értenék hozzá.És nem érzem "tehernek",hanem szívesen teszem.Örülök hogy elmondja.


Nem akartam hogy az jöjjön ki belőle,hogy a pénze,ajándéka,akármilye érdekel,nem ezért tettem fel a kérdést.Nem is vártam el tőle hogy adjon ajándékot.


A "kapcsolat" pedig pontosabban telefonkapcsolatot jelent,illetve néhány (nem tudom még pontosan mennyi) találkozást. Nem párkapcsolatot.


De köszönöm neked is a választ.Remélem nem volt kioktató a kommentem,de tisztázni akartam.

2016. jún. 7. 10:07
 6/7 A kérdező kommentje:

Még annyit pontosítanék rajta: ezeket a pozitív dolgokat sem azért írtam le,mitha ki akarnám használni.Hanem hogy lásd/lássátok ,nem csak az anyagi dolgai érdekelnek.

A dolog másik fele: tartottam tőle hogy ha elmondnám neki hogy megbántott,azt hinné csak a rosszat nézem és semmibe veszem ami jót értem tett.

2016. jún. 7. 10:11
 7/7 Noren1989 ***** válasza:

Amondó vagyok, hogy még mindig az értelmes kommunikáció lenne a megoldás, leülni vele 1x, kisírjátok magatokat, és mindenki tovább tud lépni.


A válaszod teljesen korrekt volt, tisztáztad a dolgokat.

2016. jún. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!