Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mennyire életképes napjainkban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire életképes napjainkban a régi hagyomány, mely szerint mindeképpen a fiúknak kell kezdeményezni a lányoknál? 23F

Figyelt kérdés

Szeretném megkérdezni, nektek mi a véleményetek a régi hagyományről, miszerint mindenképpen a fiúnak kellene megtennie az első lépést szerelem ügyben?


Sok olyan lány ismerősöm van, akik azt mondták nekem, nagyon boldogok, amikor egy fiú kezdeményez náluk. Én ezt természetesen megértem. Viszont arra gondolok, hogy nekem volt olyan barátnőm, ahol bizony ő lépett először. Miért? Kedvelt engem, de csak távolról, mert nem ismertük egymást, tehát, hogy észrevegyem őt, lépett. (Nem szerett volna jeleket küldeni, úgy gondolta, ő lépni szeretne határozottan.) És baj? Dehogy. Nagyon boldogok voltunk, 14 hónapig voltunk együtt. Volt olyan barátnőm, ahol én léptem először, illetve volt olyan is, ahol a lány.


Nyilván, ha tetszik a lány, s látok esélyt arra, esetleg összejöhetünk, akkor lépek. De ha nem ismerem a lányt, csak ő engem, s ő távolról kedvel engem, miért lenne baj, ha lép? Lépett is.


Vagy mondok másik példát: Szalagavató, az én sulimban rengeteg lány kérte föl táncpartnernek a srácokat. És? Nincs ezzel semmi "baj", nagyon nehéz normális táncpartnert találni, ez kemény dolog ugyanis.


Amit nem értek, hogy volt korábban olyan fiú ismerősöm, aki "szomorú" volt, amikor kezdeményezett nála egy lány. Hogy ez igy "nem kihívás" és hogy "én szeretnék lenni a vadász". Nekem az a véleményem, ez nem jó dolog. Lányok ugyanúgy kezdeményezhetnek, minden joguk megvan hozzá. És szerintem a "fiú a vadász" felfogás sem helyénvaló. Egyrészt, a lány nem egy "préda", nem "trófea", hanem egy érző ember. Másrészt pedig, ha a "kihívás" fontosabb, mint maga a szerelem, az emberi értékek, a boldog harmónia, azt nem tartom jó dolognak...


Nektek mi a véleményetek ebben az ügyben?


2016. júl. 14. 09:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%
Teljesen jol làtod. Egyàltalàn nem tragédia, ha egy làny kezdeményez. En mindig rugalmas vagyok ilyen téren, mert kifizetodo annak lenni. Figyelek a lànyok jelzéseire. Némelyik egészen egyértelmu, viszont estem màr orra is. Jol is van ez igy. :)
2016. júl. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
51%
Mindenképpen a fiúnak illik kezdeményezni. Én soha nem mennék oda csak úgy egy fiúhoz, de ha a lány egyértelmű jeleket ad, akkor a fiúnak kell kezdeményeznie.
2016. júl. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

"Amit nem értek, hogy volt korábban olyan fiú ismerősöm, aki "szomorú" volt, amikor kezdeményezett nála egy lány. Hogy ez igy "nem kihívás" és hogy "én szeretnék lenni a vadász"."

Pontosan ilyenekkel szoktak lerázni ha kezdeményezem. Ezért nincs olyan, h egy nő látványosan kezdeményez, feszegetné a határokat. Max "beleegyező" jeleket adhat mosollyal, v a szemével, h oké, elfogadom a közeledésed Te vagy a kiválasztott, nyugodtan startolj rám.

2016. júl. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem ez temperamentumfüggő. Ugye pasiban is van az ismerősöd, és mentem már én is olyan férfihez, aki ezt tragédiaként élte meg. De nekem nem is tetszik ez a hozzáállás, nem préda vagyok, akit el kell fogni. Nincs ezzel baj amúgy, csak más a felfogás.

Nőből is van az, aki kezdeményez, és van, aki várja, hogy kezdeményezzenek, mert neki ez egy fontos érték.

Ez mindig összefügg a személyiséggel, és nagyrészt a nemi szerepekről alkotott véleményünkről.

Egy barátnőm azzal magyarázta, miért fontos neki, hogy a férfi kezdeményezzen, mert neki szüksége van arra, hogy a férfi irányítson (nem egy töketlen csajról beszélünk). Neki nem kell olyan partner, aki nem mert odamenni hozzá.

Nekem semmi szükségem rá, engem ne irányítson senki, szeretem, ha irányítom a sorsom, nemcsak várok. Ahogy a hagyományos nemi szerepek is kikergetnek a világból, és nem is vagyok hajlandó aszerint élni.

Mondom, szerintem egyikkel sincs baj, ahány ember, annyi vélemény :).

2016. júl. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Na szóval.

Akinél egy lány kezdeményez, az vagy baszottul jóképű, vagy a bőre alatt is pénz van. Ha ilyen emberekkel jönnek össze akkor ott borítékolható a csalódás amiből azt szűrik le hogy a kezdeményezés miatt vallottak csődöt, holott valójában csak a nőkre jellemző pocsék emberismeret miatt.

2016. júl. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nőként én szívesen teszek apró lépéseket, pl. flört, mosoly, ártatlan beszélgetés kezdeményezése stb. De a konkrét randira hívást a férfira hagyom.
2016. júl. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

A 4# válaszoló csajszi tökéletesen leírta.

Van aki domináns, irányító típus, aki szereti vezetni a partbert, és van visszahúzód9, ártatlan kis nyuszi típus, aki magától soha nem kezdeményez szexet sem, mert a teljes megalázottságot szereti.

2016. júl. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Változik a világ: most egyenjogúság van.

Teljes nyugalommal kezdeményezhet a lány is.

Persze kaphat visszautasítást... és akkor mi van? Egy fiúnál az az alap, ha visszautasítják, és kivételes esemény, ha nem. Egy lánynál fordítva.

2016. júl. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Igen, kaphat visszautasítást. Nem azzal van a gond. Hanem utána olyan szinten kiszolgáltatottá válik a ffi irányába, hogy ezt kevés nő vállalja fel.
2016. júl. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"utána olyan szinten kiszolgáltatottá válik a ffi irányába"

Mert?

A férfi nem lesz ugyanígy kiszolgáltatott, ha ő vall színt? Vagy az nem érdekes?

2016. júl. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!