Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mennyire életképes napjainkban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire életképes napjainkban a régi hagyomány, mely szerint mindeképpen a fiúknak kell kezdeményezni a lányoknál? 23F

Figyelt kérdés

Szeretném megkérdezni, nektek mi a véleményetek a régi hagyományről, miszerint mindenképpen a fiúnak kellene megtennie az első lépést szerelem ügyben?


Sok olyan lány ismerősöm van, akik azt mondták nekem, nagyon boldogok, amikor egy fiú kezdeményez náluk. Én ezt természetesen megértem. Viszont arra gondolok, hogy nekem volt olyan barátnőm, ahol bizony ő lépett először. Miért? Kedvelt engem, de csak távolról, mert nem ismertük egymást, tehát, hogy észrevegyem őt, lépett. (Nem szerett volna jeleket küldeni, úgy gondolta, ő lépni szeretne határozottan.) És baj? Dehogy. Nagyon boldogok voltunk, 14 hónapig voltunk együtt. Volt olyan barátnőm, ahol én léptem először, illetve volt olyan is, ahol a lány.


Nyilván, ha tetszik a lány, s látok esélyt arra, esetleg összejöhetünk, akkor lépek. De ha nem ismerem a lányt, csak ő engem, s ő távolról kedvel engem, miért lenne baj, ha lép? Lépett is.


Vagy mondok másik példát: Szalagavató, az én sulimban rengeteg lány kérte föl táncpartnernek a srácokat. És? Nincs ezzel semmi "baj", nagyon nehéz normális táncpartnert találni, ez kemény dolog ugyanis.


Amit nem értek, hogy volt korábban olyan fiú ismerősöm, aki "szomorú" volt, amikor kezdeményezett nála egy lány. Hogy ez igy "nem kihívás" és hogy "én szeretnék lenni a vadász". Nekem az a véleményem, ez nem jó dolog. Lányok ugyanúgy kezdeményezhetnek, minden joguk megvan hozzá. És szerintem a "fiú a vadász" felfogás sem helyénvaló. Egyrészt, a lány nem egy "préda", nem "trófea", hanem egy érző ember. Másrészt pedig, ha a "kihívás" fontosabb, mint maga a szerelem, az emberi értékek, a boldog harmónia, azt nem tartom jó dolognak...


Nektek mi a véleményetek ebben az ügyben?


2016. júl. 14. 09:03
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Ha egy nő kezdeményez azért válik kiszolgáltatottá, mert nem tudja, h a ffi mit akar kezdeni az infóval. Bárhogy átgázolhat rajta és "leminősítheti". Ez azért gáz, mert innentől a pali érzi, h gyakorlatilag a "markában tartja" a nőt, azt hiszi, bármikor csettint egyet, és a nő ott terem, bármit kér, megteszi. Így válik kiszolgáltatottá. Továbbá a nő nem tudhatja, hogy ha elhívja randira, akkor csak egy újabb strigula lesz (ami nyilván előfordul akkor is, ha a ffi kezdeményez), mert a ffi "megteheti" mert "hatalma van felette". Innen a nőnek már nagyon nehéz visszaevickélni a női szerepbe, és hiába mondjátok, h egyenjogúság meg miegyebek, én tettem már lépést ffi irányába, nem is első randiból kifolyólag, hanem pl másodikból, és miután megtettem, rossz szájízzel fogadtam el az időpontot a randira, mert bennem volt, h "ez de sz@r már". Vlszeg én nem kellek neki, azért nem hívott, de én felajánlom magamat játékszerként.

Viszont ha ezt egy ffi teszi meg, a nő szemében felminősül, mert volt annyi vér a pucájába, amennyi a legtöbb ffinak nincs, h odament és meghívta a nőt egy italra v randira v bármire.

2016. júl. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Ez úgy butaság az egész, ahogy van.

EGYENJOGÚSÁG van!

Az, ha te kiteríted a kártyáidat, mindkét nemnél EGYFORMÁN helyzeti előnybe juttatja a másikat, hiszen innen az ő kezében van a döntés. Csak ugye a nők jó része ezt nem akarja felvállalni. Függjön tőlük a férfi, és ne fordítva!

Na, ez akkor NEM egyenjogúság.


Amúgy meg normális ember ezt nem használja ki. Becsüli annyira a másikat, ugye.

2016. júl. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Titusztitusz ***** válasza:
Már régóta semennyire sem érvényes...
2016. júl. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Most mi is a kérdés?
2016. júl. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Aki durván nyomùl lány( durván a hangsùly) az nekem kiábrándìtò. Nekem az durva ahogy én normàlisan nyomulok egy lányra ha a lány teszi.

Ennek picit ellentéte amit mai napig bánok egy esetben de sokszor fordùlt elő olyan aranyosan nőiesen nyomùlt, egy baràti körből valò lány , hogy baràtkozásnak vettem. Tùl jònak tartottam akinek biztos kevés vagyok. Eset: egy baráti társaság volt a fiatalság nagyimnál egy kis faluban. 15éve se mobil net de otthini se mindenkinek. Kijártam nyaralni egyik lány áthìvott zenét hallgatni vagy valami hülye indokkal ...vagyis én vittem át a cd t aztán vmiért pont egyedűl volt otthon... Ugyanez a lány két év mùlva elhìvott fehér nadràgot venni nézzem meg rajta. Jártam vigyàzni rá (egy trafik szerüben dolgozott) köv alkalommal egy szòrakozò helyen unoka nővéré fűzték a pasik ő meg kint ült néha oda mentem hozzà beszélgetni de baràtkènt néztem rá előtte csajoztam Vagyis nem hittem benne hogy lehet valami....Utòlag visitok , hogy ilyen hülye voltam pedig 70 éves nagyim is levette mi a szitu. Szòval itt meg ott volt egy hajszàllnyira a lehetősség mégsem vettem észre. Csak későn.

De szerintem sok lànynàl 27 felett még durvàbban kell prezentàlni hogy mid van mint régen. Sajàt lakás albérlet kötelező igényesen berendezve. Nem elég ha van autòd dràga autòd legyen. Simsonnal falun is kinevetnek. Legyen normàlis motorod vagy semmid. Nem elég ha dolgozol hanem legyen 200e fizetésed napközben tudj netezni éjszakàba nyuloan partyzni. Egy éjjel 4aktust birj ki fél ora ninimum eggy. Ha ezek meglétét tudod bizonyìtani màris kezdeményeztél

2016. júl. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Előző: Akiknek ez kell amiről Te beszélsz, azok a felszínes díszpitsák. Az igényes NŐ pedig azért nem járna Veled, mert borzasztó a helyesírásod. No offense, just sayin'. ;)
2016. júl. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Sajnos nem csak azok a hölgyek azok. Több pont 30éves férfi tett fel olyan kérdést, hogy miért nézik le a nők ha szülőkkel lakik...Autó sok randin elvàrás egy 25feletti pasitól, hogy vagy menjen a lànyért, de legalàbb vigye haza egy vacsora utàn. Egy szakadt 1200 lada vagy egy 2ütemü autó szégyen mindenfele. Azért nem 20-30éves autót ìrtam mert minden putris udvaron olyan bmw àll N... rendszàmmal ami manapsàg menő kor lényegtelen csak bmw legyen.
2016. júl. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!