Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Egy hosszútávú jó párkapcsolat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy hosszútávú jó párkapcsolatnál ez mennyire fontos szerintetek?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy szerintetek mennyire fontos egy hosszútávú jó párkapcsolatnál, hogy a felek először csak barátok legyenek? Az az észrevételem, hogy nagyon sokak csak úgy mennek bele a kapcsolatokba, hogy mindent a vonzalomra alapoznak, azt nem veszik figyelembe, hogy mi lesz, hogyha ez elmúlik az idővel és miután elmúlik, már nem bírnak megmaradni az emberek egymás mellett. Ha barátságból lesz kapcsolat, akkor ez azért kevésbé gyakori, nem? Elvégre ha már párkapcsolat előtt is jól kijönnek egymással a felek és szívesen töltik az idejüket a másik társaságában, akkor ha összejönnek és elmúlna a nagy szerelem, akkor utána is megmaradna a barátságuk, ami egy erős összetartó erő lehet, nem?

2016. júl. 29. 10:16
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

kkor ha összejönnek és elmúlna a nagy szerelem, akkor utána is megmaradna a barátságuk, ami egy erős összetartó erő lehet, nem?

nem, szerintem ha szakításra kerül a sor a legritkább esetben marad meg a régi barátság

2016. júl. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
#1-es, ki beszélt itt szakításról? Egy szóval sem mondtam, hogy sor kerülne szakításra. Bár tény, hogy ma ez a megszokott, ez a "trendi" hogyha már elmúlt a nagy szerelem (ami mindig el fog múlni pár éven belül) akkor tovább áll az egyik fél.
2016. júl. 29. 10:25
 3/22 anonim ***** válasza:
Történhet így is, ahogy leírtad, de nem feltétlenül csak ebben az esetben lehet tartós egy kapcsolat. Ha nem vagytok egy hullámhosszon az úgyis kiderül pár hónap alatt szerintem. Viszont az valóban nagyon fontos, hogy ne csak a testi kapcsolat működjön jól köztetek, hanem tudjatok jókat beszélgetni is. Erre szolgálna az ismerkedési időszak ugye, ha manapság még lenne olyan.
2016. júl. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy gondolkodom, mint te. Nem is tudok úgy beleszeretni valakibe, hogy előtte nem ismertem meg, nem szerettem meg barátként. Mindegyik kapcsolatom (na nem mintha annyira sok lett volna) így indult.
2016. júl. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Nem alap kritériuma az előzetes barátság. De arra gondolni kell természetesen hogy összejövünk-e egybaráttal, mert ha nem ő lesz aki mellett megöregszel... Utána soha sem fogtok egymásra ugyanúgy nézni. Mennyire fontos a barátságod? Megéri kockára tenni egy talán szerelemért?
2016. júl. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

#5-ös, most nem aktuális ez, csak szimplán kíváncsi voltam. Egyre inkább azt látom, hogy nekem nem jön be ez a "majd a vonzalomra alapozok" hozzáállás, ezzel még sosem értem el sikert és ugyan ez még változhat a közeljövőben, mert teszek azért, hogy jobban nézzek ki, adok magamra.


De ha vonzó is leszek, nem akarom, hogy a lányok/nők csak azért szeressenek belém, mert hogy jajj de jól működik a kémia közöttünk és meg van a vonzalom.

2016. júl. 29. 10:34
 7/22 anonim ***** válasza:

Emberfüggő. Van, aki azt mondja, hogy akiben elsőre nem látja meg azt a "pluszt", és nem kezd vonzódni hozzá, akkor soha nem tud beleszeretni.

Én meg képtelen vagyok ismeretlenbe beleszeretni, nekem minimum néhány hónap barátság kell, de inkább 2-3 év.

A mostani barátommal bő 2 évig voltunk haverok, mielőtt összejöttünk. Így tök jó, tudom, hogy emberileg is szeretjük egymást, és összeillünk, jó páros vagyunk, nem csak a rózsaszín köd, és a testi vonzalom tart össze minket.

NEKEM így jobb, van, aki meg el se tudja képzelni így. Egyénfüggő :)

2016. júl. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Igen, erős összetartó erő lehet, de az intimitást meg kell tartani és dolgozni kell a kapcsolaton, hogy ne redukálódjanak vissza barát / lakótárs szintre. Az ugyanúgy a kapcsolat halála.
2016. júl. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
23%
Ez netto hülyeség! 0 élettapasztalatú ember mond ilyet...
2016. júl. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

#5

Ezt soha nem értettem. Ha valakibe beleszeretek, akkor arra nem tudok más szemmel nézni, az már tökmindegy ilyen szempontból, hogy összejövünk-e, vagy sem. Ha nem jövünk össze, akkor nem kínzom magam, és megszakítom vele a kapcsolatot, legalább pár évre.

Ha az egyik fél elkezd többet érezni, akkor annak a barátságnak előbb-utóbb annyi, nem segít ezen, hogy nem jönnek össze. Egy darabig hazudhatunk a barátnak meg magunknak, de nem örökké..

2016. júl. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!