Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lehet hosszútavú egy olyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet hosszútavú egy olyan kapcsolat, ahol nincsen meg a kozos intelligencia, ( és ez számomra fontos ) de minden más megvan?

Figyelt kérdés

Megismertem valakit, aki ezt az aprócska tényt leszámítva álmaim nője..Azonban egyre inkabb kezd zavarni ez a tény, mert fontosnak tartom. En olyan vagyok, aki szeret művelt közegben lenni, érdekes dolgokról beszelni az emberekkel. A jelenlegi barátnőm nagyon szeret, és odafigyel mikor mesélek neki, de engem zavar, hogy nem tud hozzászólni, illetve hogy minden téren én adom az új infót, viszont nekem pedig információéhségen van, vagyis szeretek új dolgokat hallani, tanulni a paromtol.


En vagyok ennyire begyöpösült, vagy jogos a felvetésem ?



2016. júl. 18. 11:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha zavar, akkor jogos. Én nehezen tudnék egyenrangú páromként kezelni valakit, aki nem egy szinten van velem (tudom, nagyképűen hangzik, de igaz). De amúgy tényleg ez a helyzet? Valóban az intelligenciáról van szó, nem csak szégyenlősségről vagy hasonlóról?
2016. júl. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon fontos h mentálisan is meglegyen az összhang. Anélkül nem fog működni hosszú távon lehet bármennyire szép és csinos egy lány.
2016. júl. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nézd, vagy "felhúzod" a magad szintjére, és ez nem kis meló lesz, vagy elfogadod olyannak, amilyen, vagy nem tervezel vele hosszú távra.
2016. júl. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Van, aki el tudja viselni, hogy a párja szellemileg jócskán alatta van. Van, aki ezt még kifejezetten élvezi is. Neked igényed lenne arra, hogy a társad ilyen téren is partner legyen számodra, ami teljesen normális, csak akkor valószínűleg nem a megfelelő lánnyal ismerkedsz. Amúgy nem mindegy, hogy nem elég művelt, vagy nem elég intelligens. Előbbin lehet változtatni, ha ő is akarja (pl. egyszerű családból származik, de megvan a maga esze).
2016. júl. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mióta tart ez a dolog, és mekkora a korkülönbség köztetek? Az az érzésem, egy ilyen probléma idővel javulni fog, hiszen ő is megismeri a te világodat, rákap majd az infókra, művelődni fog. Te sem úgy bújtál ki az édesanyád izéjéből, hogy kívülről fújtad a Wagner operákat.


Ami viszont gond, hogy úgy tűnik, lenézed, keresed benne a hibát, nem érzed magadhoz méltónak. Ez az érzés, ami benned van, okozhatja a kapcsolat vesztét.

2016. júl. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
64%
Az intelligencia és a műveltség két teljesen külön fogalom. Amiről te beszélsz az inkább műveletlenség, mint intelligencia hiány, de persze ettől lehet még buta is. Az én párom nagyon intelligens és okos. Ha valami problémáról van szó akkor nyilvánul ez meg a legjobban. Volt már dolgom buta emberekkel, de ő nem az. Ennek ellenére nem túl művelt. Ő sincs tisztában a világ dolgaival és sokszor említette is, hogy ez őt zavarja és próbál ellene tenni, próbál érdeklődni, utána nézni dolgoknak. Attól, hogy valaki intelligens, még lehet műveletlen, és fordítva is attól, hogy valaki művelt még lehet egyszerű és buta. De ez igazából csak a jelentésen való lovaglás. Ha úgy érzed a párod műveletlen, és nem tudsz vele normálisan beszélgetni, az teljesen jogosan zavar. Ez meg csak rajta múlik, hogy megvan-e benne a hajlandóság és a nyitottság arra, hogy elkezdjen érdeklődni az efféle dolgok iránt.
2016. júl. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%
Én egyszer együtt voltam egy nálam jóval tanulatlanabb és műveletlenebb emberrel, akinek a képességei nagyon hasonlóak voltak az enyémhez. Annyira tanulékony volt, amilyet én még életemben nem láttam, de a közeg, amiben élt, nem díjazta a mentális előrehaladást. Voltak közös témáink, beszélgetni is tudtunk, ennek ellenére mindig úgy éreztem, mintha a tanára lennék. Más miatta szakadt meg a kapcsolatunk, de ha erőt vett volna magán, simán fel tudtam volna hozni a szintemre. Mert nem az a buta, aki keveset tud, hanem aki nem akar fejlődni. Ha a barátnőd érdeklődő és tanulékony, akkor nincs baj. ha ilyen szinten akar maradni, akkor van baj.
2016. júl. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
És biztos, hogy nincs? Mármint nem tudom elképzelni, hogy ne legyen valami, amiről ő tudna többet, mint te. Szoktál neki teret hagyni, hogy meséljen, beszéljen?
2016. júl. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kicsit szégyenlős, de én vagyok számára az első, és én azt vettem észre, hogy nálam teljesen ki tud bontakozni. Nem hiszem, hogy e témában máshogyan lenne...sokszor mondtam neki, hogy meséljen valamit, bármit, hogy mit tud a nagyvilágból, de kb semmi. Egyébként, én picit idősebb vagyok, így persze nem is várnék el annyit, de szerintem többet kéne tudnia. Hatalmasat változtattam az életén, mert eddig " csak volt " nem voltak céljai, álmai, de biztatom, hogy tanuljon, és lényegében tanul is ő rendesen, csak hát több éves tengi lengést nehéz behozni. Tudja, hogy ez nekem fontos,. Igyekszik, szerencsére. Sokat segítek neki, és már én is kezdem picit úgy érezni, hogy én irányitom a dolgokat, ami persze nem tetszik. Továbba engem főleg a természettudományos dolgok érdekelnek, ( vagyis kb minden ami nem ruha és bevásárlás ) de ő pont ezekről nem tud semmit sem.
2016. júl. 18. 19:18
 10/11 anonim ***** válasza:
82%
Azért a természettudományok és a ruha-bevásárlás közt még elég széles a skála. Hogy álltok az irodalommal, színházzal, zenével? Vidd el előadásokra, moziba igényes filmekre, művelődni randi közben és szórakozva is lehet.
2016. júl. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!