Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Lehet, hogy skizofrén a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet, hogy skizofrén a barátom? Mit kell tudni róluk? Főbb ismertető jelei? Kell tartani tőlük?

Figyelt kérdés
Két hónapja ismertem meg a mostani barátomat, aki 31 éves.Több embertől is hallottam, hogy elég fura, gyermeteg, utánozza az állathangokat, és magában beszél..Próbáltam elvonatkoztatni a pletykáktól, mert velem nagyon kedves, tájékozott, sok mindent tanulok tőle, de a furcsaságait én is észlelem.Valamelyik nap a fürdőben készülődött, és valóban beszélt magában..úgy kell elképzelni, mintha telefonált volna valakivel.Amikor rákérdeztem, azt mondta , nem hívta senki.Elég ijesztő.Szerintetek? Nagyon szeretem, szeretnék többet tudni erről az esetleges betegségről.
2016. okt. 23. 11:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Inkabb menekulj. Nem kell minden beteg hulyet magadat esetleg a kesobbiekben tonkreteve megmenteni a szerelem jegyeben. Arrol nem is beszelve, hogy igy tervezni sem mernek vele.
2016. okt. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Hangokat nem utánzok, de ha csinálok valamit egyedül, van hogy kommentálom. Társaságban nem szoktam, mert egymással beszélgetünk. Nem gondolom, hogy ettől skizofrén lennék dráágaszág. ;)
2016. okt. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy tényleg vannak olyan pasik akik ha csinálnak valamit (pl szerelnek vagy ilyesmi) akkor magukban beszelnek. :) En is eszrevettem már.

Ez nem feltetlenul skizofrenia.

2016. okt. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
27%
Ha csak furcsaságból csinálja,meg szórakozásból, akkor GÁZ. Ha pedig betegség miatt,az méggázabb!!!! menekülj.
2016. okt. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

2es vagyok. Amúgy az előnyök...intelligens társaság, értem a "másikat", nincs vita, szeretem/tisztelem a "beszélgetőpartnerem", nem vágunk egymás szavába stb. Ha ezért hülyének nézik az embert, az még mindig elég kis ár nem ?

Há' de. :D

2016. okt. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A skizofréniát sokan azzal azonosítják, hogy az illető magában beszél, de ez egyáltalán nem mérvadó. Amikor egyedül vagyok itthon, én is gyakran beszélek magamban, szidom magam, ha valamit rosszul csinálok, vagy kommentálom, hogy épp mit csinálok, például ilyeneket mondok, hogy "jaj, de hülye vagyok, hogy ezt elfelejtettem", vagy "na, akkor lássunk neki a mosogatásnak". Ettől még senki nem lesz skizofrén.

A skizofrén betegek általában azért beszélnek magukban, mert hallucinálnak, nem létező hangokat hallanak, amikre válaszolnak. Könnyen eldönthető, ha például ketten vagytok, és ő akkor is egy képzeletbeli párbeszédet folytat, olyan dolgot mond, aminek semmi köze nincs az adott beszélgetéshez, akkor elképzelhető, hogy hallucinál. Ezen kívül a skizofréniának vannak más tünetei is, furcsa mozgás, furcsa öltözködés, megjelenés, testi elhanyagoltság, de főként a gondolkodás zavara jellemző. Fura, bizarr gondolatok, például üldözik, követik, megfigyelik, mérgezik az ételét, elvitték a marslakók, lehallgató készüléket szereltek a telefonjába.

Abban semmi ijesztőt nem látok, ha valaki a fürdőszobában magában motyog. Ha legközelebb ilyet tapasztalsz, akkor nyugodtan kérdezz rá, hogy hallottam a hangodat, kivel beszéltél, ha nem telefonáltál?

2016. okt. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom ezzel mi a baj. Én magamat szórakoztatom ezzel, igazán jól telik így az idő, máskor pedig azt adom magamnak amit senki más nem fog soha: pár kedves szót.
2016. okt. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

#4


"Tu-tu-tu-tu-tu (háttérzaj( Mert ne feledjük kedves Elvtársak! Csakis akkor tartható fent a rend, ha mindnki egyformán viselkedik, aki pedig kicsit is furcsa, azt internálótáborba kell szállítani és megjavítani. Él-jen él-jen Le-nin Le-nin"

2016. okt. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Szergej55 ***** válasza:
64%
Tapasztalatból azt mondom, hogy mentális beteggel ne bonyolódj bensőséges kapcsolatba, mert nem jössz ki belőle jól.
2016. okt. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Igazándiból olyan volt, mintha telefonált volna valakivel..voltak szünetek, máskor meg folyamatosan beszélt.Olyanokról , amiket amúgy nekem is elmondana, teljesen átlagos dolgokról, az elvégezendő feladatairól.(be kellene fűteni, meg kell csinálni ezt, vagy azt...) Bízom benne, hogy valóban nem kóros, mindenesetre, ha legközelebb iilyenre kerül sor, rákérdezek, hogy kihez szólt.
2016. okt. 23. 15:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!