Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Külföldi párral, "vegyes"...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Külföldi párral, "vegyes" kapcsolatban élők! Ti megtanultátok egymás anyanyelvét?

Figyelt kérdés
Puszta kíváncsiság, mindig is érdekelt ez a témakör, mert nagyon érdekes lehet egy ilyen kapcsolat. Szóval, idővel megtanultátok egymás nyelvét? Vettetek át egymástól szokásokat (akár vallásit is, vallást is)? Érdekelnek az ilyen történetek, szóval, aki szeret kifejteni, az nyugodtan :D.

2017. jan. 11. 15:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Az én anyanyelvem magyar, páromé német és angolul beszélünk együtt. Mindketten tanuljuk egymás anyanyelvét, de csak ilyen csigalépésben, mert időnk túl sok nincs rá. De ezt nem úgy kell elképzelni, hogy heti pár alkalommal nekiülünk a könyvnek és tanulunk, hanem itt ott én is meg a párom is megemlítünk 1-2 szót, kifejezést a saját nyelvünkön, aztán idővel rögzül bennünk.
2017. jan. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Jelenleg spanyol párom van és mondtam neki,hogy ha velem komolyan gondolja, akkor próbáljon meg egy konyhaszintet elérni,mire hazaviszem.
2017. jan. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mi nem tanultuk megy egymás anyanyelvét, de senkitől nem is várnám el, hogy megtanuljon magyarul, amilyen nehéz egy nyelv :) Ettől függetlenül egy csomó kifejezést megtanult. Én az övét nagyjából megértem, mert egy hasonló nyelven beszélek. Angolul mindketten anyanyelvi szinten beszélünk, szóval nincsenek kommunikációs dolgok.

Ami a szokásokat, hagyományokat illeti, vettünk át ezt-azt, de nem jelentősen, mondjuk alapból egyikünk sem volt valami "hagyományőrző" típus. A férjem viszont nagyon szereti például a magyar ételeket, általában elég nemzetközien főzök, de havonta 1-2x jólesik egy pörkölt vagy székelykáposzta, nyáron sokszor csinálok lecsót, stb., ilyenkor nagyon szokott örülni :)

2017. jan. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem könnyű dolgom van mert ő angol anyanyelvű, és már eleve perfekt voltam amikor megismertem. Ő is járt itt magyar tanfolyamra, tud szavakat, kifejezéseket, sok mindent megért. De nem igazán tud beszélni és zavarja hogy ha próbálkozik is, a kiejtése annyira angolos, hogy nem értik az emberek és furcsán nézek rá.
2017. jan. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

(Még) nem aktuális a kérdés, de ha megengeditek hozzászólnék.

Szóval, ha külföldi barátnőm lenne/lesz -nyilván komoly kapcsolat - akkor persze, megpróbálnék legalább pár szót megtanulni az ő nyelvén is, de nem hiszem hogy elvárható lenne bármelyik fél részéről.

2017. jan. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mi is még csak angolul kommunikálunk, meet nem még nem túl komoly a dolog. A barátom svéd, szóval perfekt angol, nekem is felsőfokú nyelvvizsgam van angolból, de ő érezhetően szebben fejezi ki magát. Ha úgy alakul én mindenképpen szeretnék svedul beszélni.

Ő nagyon szereti a magyar ételeket, én kevésbé a svédeket, de kicsit féltem is őt egy disznotorostol vagy halászlétől például...

Nálunk az egyik "probléma", hogy nagyon nagyok a pénzügyi különbségek. Nem azért mert ő szegény én pedig gazdag vagy fordítva, hanem a fizetések összegének különbsége hatalmas, így nehéz kifejezni, hogy pl. hogy mi nekem a drága vagy mit sokallok, mert neki az aprópénz, pedig nem a legmódosabb a család.

2017. jan. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Tarsalgasi szinten beszelunk egymas nyelven, de ezt 80%-ban a csalad jelenleteben hasznaljuk. Kezdetektol angol a kozos nyelv, mindketten felso fokon beszelunm tehat semmi problema nincs emiatt.
2017. jan. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem eddig mindig külföldi párom volt, valahogy így hozta a sors. Én alapvetően nyelvész-alkat vagyok, és minden nyelvet igyekszem magamba szívni. A katalán pasimmal franciául beszéltünk, én elkezdtem katalánul tanulni, de ő ezt egyáltalán nem várta el, és meg is kért, hogy folytassuk franciául továbbra is, de a kérdéseimre szívesen válaszolt. Volt flamand pasim is, akivel franciául és angolul is beszélgettünk, ő nem tanítgatott flamandra, de mindig azt hajtogatta, hogy meg fogom tanulni úgyis, illetve sokszor beszélt hozzám bolgárul, és érdekelték a magyar szavak is. Volt egy argentin csávó is a képben, ő meg angolul sem tudott, én meg spanyolul nem igazán, értettem amit mondott, én meg katalánul válaszoltam neki, fura volt. Mostanában egy török férfivel kerültem közelebbi kapcsolatba, és kettőnk közül megint csak engem érdekel az ő nyelve, őt inkább a hasonlóságok érdeklik a török és a magyar között. :)
2017. jan. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Párom amerikai és angolul beszélgetünk. Nekem nem olyan jó az angolom de mindig fejlesztem és ő segít is ebben. Megismerkedésünkkor alig tudtam valamit kinyögni angolul, most meg már megértem mit mond meg én is eltudom mondani neki amit akarok :D

Ő magyarul pár szót tud csak de sokszor elfelejti vagy nem tud emlékezni rá, csak később ugrik be neki az a szó. Szerintem akkor fog jobban megtanulni magyarul ha lesz közös gyerekünk mert én biztos hogy magyarul fogok hozzá beszélni és majd tőlünk eltanul pár dolgot. :D


Sajnos az egész rokonságból rajtam kívül csak a tesóm meg 1-2 unokatesó tud angolul úgyhogy mindenkinek tolmácsolni kellett, ráadásul az unokatesók meg nincsenek is itthon mert angliában dolgoznak.

2017. febr. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!