Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Akiknek a párja/házastársa...

Akiknek a párja/házastársa nem magyar, megtanultátok egymás anyanyelvét?

Figyelt kérdés
Franciaországban élek, a barátom svéd, francia a közös nyelvünk. Ha egymás családját látogatjuk, akkor a szülőknek fordítunk, a tesókkal tudunk angolul kommunikálni. Ha egyszer gyerekünk lesz, akkor is azt szeretnénk, h mindketten az anyanyelvünkön szólunk hozzá. Mit gondoltok, működőképes ez így? Vagy gond lesz ha nem értjük egymás anyanyelvét? Ti megtanultátok egymásét, illetve elvártátok a párotoktól h megtanuljon magyarul?
2013. nov. 29. 10:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmi hátrányotok nem származik abból, ha megtanuljátok egymás nyelvét. És főleg a gyereknek nem lesz gond, hogy alapból 2 (3?) nyelven fog már tudni. :P

Szóval ja, nem elvárás, hanem praktikus.

2013. nov. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A nővéreméknél ez a helyzet.A férje olasz.Van egy közös lányuk,aki nem sokára 2 éves lesz.Születése óta a nővérem magyarul,az apja olaszul beszél hozzá.Már beszél a kislány,és amilyen nyelven kérdeznek tőle,azon válaszol.Nem keveri.A nővérem egyébként megtanult olaszul.A párja is tud magyarul.Szerintem ne hagyjátok ezt ki.Mert így minimum 3 nyelvű lesz a gyerek.De csak az anyanyelveteket használjátok,mert azt mondják az okosok,hogy csak akkor taníts egy gyereket nyelvre ha az az anyanyelved.
2013. nov. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én beszélem a párom nyelvét, de ő nem tud magyarul. Nem is várom el, hogy megtanuljon, mert minek? Mi tudunk beszélgetni, az ő hazájában élünk, a magyar egyébként is nehéz, és semmi szüksége rá. Akkor csupán gesztusból ne akarja megtanulni a magyart.

A családommal angolul tud kommunikálni.

Terhes vagyok, a baba kettőnk anyanyelvét fogja megtanulni.

2013. nov. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
én magyar vagyok, a párom spanyol anyanyelvű, Hollandiában élünk. Én tanulok spanyolul, alapfokon már elpötyögök. Ő is szeretne magyarul tanulni, egy-két alapvető kifejezést már tud, de a kiejtés miatt borzasztó nehéz neki. Én nem erőltetem egyébként, szerintem a párnak egy közös nyelvet érdemes az angolon kívül beszélni, már azzal is rengeteg nyelvi akadályt át lehet hidalni mind a családot, mind a kapcsolatot illetően.
2013. nov. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
én szerintem hamarabb megtanulnék svédül, mint ő magyarul. De nem érzem egyelőre szükségét, egyszer kijártam egy alap nyelvtanfolyamot, szóval tudok pár szót :) Vannak akik viszont megszólnak h ebből még gondjaink lesznek, h nem tudunk egymás családjával igazán kommunikálni
2013. nov. 29. 10:15
 6/10 anonim ***** válasza:
Én már azelőtt tanultam a nyelvtét, hogy megismerkedtünk, így viszont könnyebb dolgom volt elsajátítani :)
2013. nov. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Persze, hogy működik.


Az ismerősi körömben is van ilyen helyzet. Náluk teljesen folyamatosan beszélik a másik nyelvét, meg a gyerekek is mindkettőt.


Náluk úgy van, hogy a férfi angol a csaj magyar és Angliában nőttek fel a gyerekek.

A gyerekek az utcán kinn Angliába angolul beszélnek ha hazajönnek Magyarországra akkor itt mindenkivel magyarul. Esetleg ha tudják, hogy van aki jobban beszél angolul akkor velük angolul. /kicsit könnyebb nekik az angol/

Egymásközött meg ilyen kevert nyelvet beszél a két gyerek. /ún. hunglisht :D/

2013. nov. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egyik rokonomnál is hasonló volt a helyzet. Ott a pasi olasz, a csaj meg magyar. A közös nyelvük a német volt, bár a csaj magyarul se tud nem hogy német vagy olasz^^" (jó ne olyan komolyan vegyétek, de nem az okosokhoz tartozik).

A lényeg, hogy született egy gyerekük, aki most kb 11-12 éves, úgy 2 évvel ezelőttig, a gyerek fordított a szüleinek, de mostanra a csaj megtanult olaszul, bár hogy mennyire megy neki, azt most nem tudom.

Én úgy vélem, hogy valamelyikőtök tanulja meg a másik nyelvét. Ez esetben szerintem neked kéne a svédet:)

2013. nov. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A gyereknek mindenképp előny,ha tud majd svédül meg magyarul is anyanyelvi szinten.Szerintem ez egy elég különleges és hasznos dolog.

Én nem lettem 2nyelvű,mert sajnos csak egy nyelvet tanítottak meg nekem.(ennek ellenére tudom,hogy még nem futottam ki annyira az időből,szóval majd igyekszek bepótolni)

De egyébként apukám tud magyarul,anyukám nyelvét,és magyarul beszélnek.Anyukám is tanulta apukám nyelvét,de sose használja.


Szóval meg lehet tanulni a másik anyanyelvét.

Én is megtenném,ha úgy lenne.

2013. nov. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szerintem ez rohadt jó, a gyereknek meg főleg,ha jól tudom 8éves korig,de lehet ,hogy csak 6ig akcentus nélkül felveszi a nyelveket a gyerek, és ha már kicsiként tud 2nyelven folyékonyan és még 2-t mellé tanul, a lehetőségei többszöröződnek!
2013. nov. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!