Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mennyire megy egy kapcsolat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire megy egy kapcsolat ilyen korkülönbséggel? 23/N

Figyelt kérdés

Egy kicsit hosszú lenne elmondani ezt a helyzetet, szóval csak tényleg a nagyon lényeges dolgokat mondom el. Megismertem egy férfit, aki most 37 éves, de amúgy komolyan nem gondoltam volna, hogy ennyivel idősebb nálam, szerintem senki nem mondaná meg, hogy 27-28-nál idősebb. Hihetetlen sok közös van bennünk, akármilyen teljesen random dologról el tudunk beszélgetni. Azért merült fel bennem ez a kérdés, mert sokat olvasgattam ehhez hasonló dolgokat, hogy ilyen korkülönbségnél nem biztos, hogy tartós lehet egy kapcsolat. Persze tudom, hogy nem feltétlenül kell foglalkozni a statisztikákkal meg mit tudom én mikkel, csak a minap belegondoltam, hogy mi van akkor, ha ránk is igazak azok, amiket láttam.

Illetve róla még annyit, hogy nincs gyereke, mert a nőnek, akivel előttem volt együtt, nem lehetett gyereke. Nem emiatt mentek szét amúgy.

A családomban úgyszintén nem éppen preferálják őt. Először azon döbbentek le, hogy tényleg nem ennyi idősnek néz ki, majd utána azon, hogy miért jövök össze egy nálam ennyivel idősebb pasival.

Szóval a negativitás abból is jön, hogy a körülöttem lévők mind azt hajtogatják, hogy nem vagyok normális és ez is elbizonytalanított. Nem kell, hogy mindenkinek tetszen, de gondolom senkinek nem jó olyan emberekkel körülvennie magát, akik egyfolytában csak a nemtetszésüket fejezik ki.


2017. febr. 11. 00:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén? Semennyire! És nem a korkülönbség miatt, ami abszolút másodlagos, hanem a felfogással van baj.
2017. febr. 11. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%

Itt az a probléma, hogy 23 évesen, NŐNEK hívod magad, miközben kislány vagy még.

A "NŐ" jelző magában hordozza azt, hogy felnőtt vagy, tudsz magadtól dönteni, nem vagy befolyásolható.

Akkor kezdjük az alapokkal.

Egy nagy szabály van az életben, mégpedig, hogy egyszer élsz. A világ legnagyobb hülyéi azok, akik adnak más szavára a saját boldogságuk kárára. Ez az idő, amiben most vagy, az a jelen, azonban holnap már csak a múlt. Miért élnél olyan jelenben, amit más határoz meg? Ez a TE életed!


Maga a konkrét válasz a kérdésre pedig roppant egyszerű. Most boldog tudnál lenni ezen férfi mellett. Ha tetszik, ha boldog vagy, mi tart vissza?

Az, hogy xy mit mond?

A korkülönbséggel sem kell foglalkoznod még. Próbáld meg vele, mit veszíthetsz?

Minimum lesz vele pár boldog éved.

Arra azért figyelj, hogy ne ugorj bele a gyerektémába azonnal, várj vele. Érleld magadban a döntést, hogy 20 év múlva is ennyire boldog tudnál lenni emellett a férfi mellett, amikor te egy 43 éves nő leszel, azonban ő már a 60-at súrolja?

Felvagy rá készülve, hogy amire te 50 leszel, ő már nagy valószínőséggel halott lesz? 50 évesen képes leszel majd elviselni, hogy egy majdnem 70 éves ember mellett vagy?


Ha ezeket a döntéseket meghoztad, akkor előjöhet a gyerek téma, addig pedig csak élvezd, hogy találtál egy férfit, aki mellett boldog vagy.

2017. febr. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

#2, a válasod első felével tökéletesen egyetértek, de a második felével nem. Én most 66 éves vagyok, a barátnőm 48, és meglehetősen elégedett. Többször fölajánlottam neki, hogy hagyjuk abba, mert én már mutatom a hanyatlás jeleit, de ő azt állítja, hogy neki sincsenek már olyan igényei, mint 20 éve.

Nem játom be, hogy egy 50-es nő és egy 64 éves férfi életkori disszonanciában lenne. Tudom, hogy nem szabály, de a népi bölcsesség szerint a nő ideális életkora a férfi korának fele + 7 év. :)

2017. febr. 11. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi gond nincs ezzel a korkülönbséggel. Ha érettnek érzed magad lelkileg/érzelmileg, akkor működhet a dolog.
2017. febr. 11. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

#3-as tévedsz! A második felével is egyet értesz, csak szimplán nem vagy annyira magabiztos, és kitört belőled az, hogy védd meg magad(korosztályod!)

Egyáltalán nem mondtam, hogy rossz lenne az, hogy egy 48 éves nő egy 66 éves pasival van.

Én azt mondtam, hogy A KÉRDEZŐNEK KELL ELDÖNTENIE, hogy NEKI EZ EGÉSZ MEGFELEL MAJD, VAGY NEM.

Ahogy a te párod is eldöntötte, hogy neki megfelel az, hogy 48 évesen egy 66 éves férfival van. :)


Azért írtam ezt, mert nem mindenki ugyanolyan. Van olyan 66 éves férfi, aki 40-eseket megszégyenítően néz ki, és a teljesítménye is felülmúlja azokét, minden téren.

Azonban van olyan 48 éves nő is, aki egyenesen a 20-30 éves fiatalokat igényli, mert annyira nagy az energiája.

Minden emberfüggő! :)


Amúgy örülök a Ti kapcsolatotoknak, legalább látja a kérdező, hogy van sikertörténet is.


(A fele+7 évvel, pedig most még nem értek egyet, azonban lehet idősen nekem is tetszeni fog. :D) Elvégre csak a test öregszik, a szellem nem mindig. :)

2017. febr. 11. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ez csak en peldam, de en anno 21 evesen jartam nehany honapig egy 36 eves pasival. Velunk is klappolt az erdeklodesi kor, alapvetoen jol elvoltunk, de 4 honap utan rajottem, hogy agyilag miert tart meg csak ott 36 evesen, hogy 20-21 eves lanyokkal kezd. Es nekem ez meg 21 evesen is sok volt. Elviselni meg plane nem viseltem volna el.
2017. febr. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Minden ilyen történet egyéni.


Szerintem arra figyelj, hogy értsd mi a tiétek, mit akarsz, ő mit akar, mennyire erősek az érzelmeitek.

2017. febr. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ez nem is korkülömbség, hát 20 körüli csajokat látok rendszeresen 40-50 körüli arcokkal.
2017. febr. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Én biztos nem jönnék össze 37 éves pasival,de ha neked jó,akkor egészségedre.

20/L

2017. febr. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
#9 Ha szerelmes lennél sem? Kihagyod az érzelmeket. Az fura dolog, hogy kibe és mikor. Én pasi vagyok és egy négy évvel idősebb férjezett nő volt akibe eddig legőrültebben beleszerettem. Lehet majd egyszer te is meglepődsz.
2017. febr. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!