Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Ha aszexuális vagyok, lehetek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha aszexuális vagyok, lehetek szerelmes?

Figyelt kérdés

Amióta az eszemet tudom, sohasem érdekelt a szex. Sohasem volt még szexuális kapcsolatom, nem is vágyom rá, hogy legyen. 30 éves nő vagyok. Régebben sokáig melegnek hittem magam, de aztán rájöttem, hogy a saját nememmel sem vonz semmiféle szexuális kapcsolat, tehát valószínűleg aszexuális vagyok.

Megismerkedtem egy férfival, akit szintén hidegen hagy a szex, és kezdem észrevenni magamon, hogy egyre jobban kívánom a társaságát, hiányzik, ha nem vagyunk együtt. Nem a szex hiányzik, sőt, azt kifejezetten nem szeretném, de szeretnék vele minél több időt tölteni, és nagyon szeretem, amikor átölel és hozzá bújhatok. Nem voltam még soha szerelmes (szerintem) de ez az érzés most nagyon hasonlít arra, amiket könyvekben olvastam róla. Lehetséges úgy szerelmesnek lenni, hogy közben nem akarok lefeküdni azzal, akibe szerelmes vagyok?


2017. febr. 27. 09:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Persze,hogy lehetsz! :)

"Rengeteg aszexuális ember érez (romantikus, plátói, esztétikai vagy érzéki) vonzalmat, ellenben nincs belső késztetésük, hogy a vonzódást szexuálisan is megéljék valakivel. Vágyat inkább mások megismerése, másokhoz való közel kerülés iránt éreznek, tapasztalnak."

"Az aszexuális embereknek ugyanolyan érzelmi szükségleteik vannak, mint bárki másnak."

2017. febr. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Igen! Gratulálok! :)

Szerintem ha ez viszonzott, akkor tökéletes pár lesztek! Az aszexuálisoknak azért nehéz, mert ha egy szexuálisan aktív emberrel esnek szerelembe, ott a szex megléte vagy épp nem léte elront mindent!

Szóval szerintem te nagyon szerencsés vagy, és ha ez viszonzott, akkor megnyerted a jackpotot!

2017. febr. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Persze hogy lehetsz, az csak annyit jelent hogy mások iránt nem érzel szexuális vonzalmat vagy egyáltalán nem izgulsz fel. Aszexualitásba még a csók, ölelkezés, összebújás is beleférhet akár. Ha valaki romantikus vonzalmat se érez, akkor aromantikus. A szexuális és a romantikus vonzalom, bár a legtöbbször együtt jár, két külön dolog.
2017. febr. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem lehetsz.
2017. febr. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Gratulálok!

Sok boldogságot nektek!


Sajnos én hiába kerestem kitartóan ,szexmentes férfit sajnos nem találtam :( 30 aszexN

2017. febr. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!