Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Szerintetek mi a szerelem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mi a szerelem valójában? Mikor kezdődik? A szerelem nem egyenlő a vonzalommal, de a vonzalom a szerelem előszobája? Hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Csak akkor lehet az ember szerelmes, ha már elég ideje ismeri, esetleg együtt él a másikkal és jól kiismeri, de akkor mi van a beteljesületlen, plátói, titkolt szerelemmel.

2017. febr. 28. 08:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Gary Chapman nagyon jól leírja ha érdekel olvass utána :)

a szerelem egy lila köd ami miatt azt hiszed, hogy a másik tökéletes és "neked lett teremtve", átlagosan 2 évig tart :)

attól még vonzódhatsz valakihez, mert nem vagy szerelmes belé...


24F

2017. febr. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A vonzalom és a szerelem járhat kéz a kézben is, de két külön síkon is lehet őket értelmezni. Ha valakihez vonzódsz fizikálisan és emberileg is, akkor valószínűleg idővel bele fogsz szeretni. De lehet vonzódni szimplán fizikálisan is, az ilyenek szülik az egyéjszakás kalandokat. Ez nem szerelem, csak "gerjedelem".


A beteljesületlen szerelem egy nagyon vacak dolog, mert csak te szeretsz, és a másik téged nem: hiányérzetet, ürességet idéz elő, pont a beteljesületlensége miatt. Sóvárogni, epekedni valaki után nagyon fájó tud lenni: a költőknek, íróknak igaz, hogy mindig jó ihlettel szolgál, de ha egy ilyen költeményt, verset elolvasol, szinte mindig áthatja az egészet a fájdalom, a hiányérzet. Van - főleg a férfiak között - aki ilyen miatt az öngyilkosságot választja, sajnos az én környezetemben is volt több ilyen eset.


Ha beleszerettél valakibe, mindig gőzerővel dolgozz azon, hogy teljesedjen be a dolog, mert csak akkor az igazi és akkor okoz boldogságot. Elnyomni úgysem tudod magadban, mert az ilyet nem lehet, esetleg ideig-óráig, de mindig újra felszínre fog törni.

2017. febr. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem érezheti úgy az ember bármikor, hogy szerelmes, de csak utólag derül ki, hogy tényleg az volt-e, vagy csak puszta fellángolásról, rajongásról volt-e szó.
2017. febr. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A rajongás és fellángolás (gondolom nálad ezeket takarja a vonzalom) az, amikor egy idealizált képbe leszel "szerelmes", ergo anélkül, hogy ismernéd a másikat. Általában el is múlik, ha jön valaki más, aki jobban megtetszik. A szerelem akkor alakul ki, mikor már ismered is az illetőt. Én fél éve szerelmes vagyok egy srácba, akit nemis láttam azóta, bár most megint elkezdett randira hívni, képtelen is vagyok kiverni a fejemből. Abba szerettem bele, hogy egy szókimondó, független, magabiztos pasi. És persze, a sors iróniája, hogy jól el is van függetlenül, nem akar kapcsolatot :) Bár én is ilyen személyiség vagyok, de vele bármikor összejönnék. Na, ez szerelem, mert ismerem is, ha csak párszor is találkoztunk, de az elég volt, hogy beleszeressek.
2017. febr. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!