Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Egy embernek minél magasabb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy embernek minél magasabb az érzelmi és általános intelligenciája annál nehezebb párt találnia?

Figyelt kérdés
Tegyük fel a külső adottságai is megvannak általános vélekedés szerint nagyjából mindenki számára tetszetős, sokan megnézik esetleg vágynak rá. Már csak normális párt kéne találnia ez azonban nem igazán sikerül, ha valaki szellemileg az átlag emberek szintje felett áll de inkább az érzelmi intelligencia, empátia az ami hiányzik a legtöbb emberből vagy csak kicsit van jelen. Szerintetek ez így van?
2017. márc. 12. 16:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

Nekem mindkettő magas.

Nézd, a legtöbb emberről gyorsan látom, hogy milyen, ezért válogatok. Nem hiszem, hogy ez gond, mindneki válogat.

2017. márc. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább a kapcsolatokon múlik minden. Bár az ilyen nagyon érzelmes, racionális embereknek általában egy barátjuk van, és egy barátnőjük, mert nem tudják elviselni a fake kapcsolatokat, felszínes barátságokat.
2017. márc. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
4%

"ha valaki szellemileg az átlag emberek szintje felett áll"

Inkább az arrogancia meg a beképzeltség miatt nem talál az illető magának párt..

2017. márc. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Nincs összefüggés. Van valamilyen természeted vagy személyiséged, ha ez nem olyan ami megfelel másoknak akkor egyedül maradsz, ennyi.


#1 Igen, igen. Itt a gyakorin mindenkinek az... Olyan ez mint a 20 centis átlag broki méret errefelé.

2017. márc. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Egyrészről lehet. Én például sok mindent várnék el egy lánytól, de ezekre utólag jövök rá, hogy lehet túl sok volt. Ez azért van, mert én simán megtenném érte ezeket, és ilyenkor kialakul az, hogy számomra ez lesz a mérce. Viszont már látom, hogy én vagyok túl törődő, de ezt megváltoztatni meg 2 csettintésre nem lehet.

Szerintem az "általános intelligencia", szóval az Iq már nem ilyen. Nekem 135-ös pontom volt, de egy haveromon kívül senki nem tudja, nem menőzök vele. Viszont azt el tudom képzelni, hogy valaki a magas IQ szint miatt marha okosnak képzeli magát, beképzelt lesz, mindenkit lenéz, és emiatt nagyon ellenszenves lesz a lányok döntő többségénél. Ez sem szabad.

Szóval szerintem az első esetben érthető a dolog, úgymond nem feltétlenül tehet róla az ember, hogy egy két dolgot elvárna, de azért mert ő is ezt adná. A második eset viszont szimpla gyökérség. Attól, hogy én értek valamihez, attól még nem vagyok az adott témában okosabb, mint mondjuk egy autószerelő, mert ő meg az autószereléshez ért, amiben nekem egy égőt kicserélni már valami komoly megpróbáltatás.

2017. márc. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Általában ezek fordítottan arányosak. Ha valakinek magasabb az EQ-ja annak kisebb az IQ-ja, és ugyanígy fordítva. (ÁLTALÁBAN!) Viszont ha valakinek az IQ-ja magasabb és az EQ-ja alacsonyabb, akkor neki lesz nehezebb párt találnia. Magasabb EQ-val könnyebb szerintem párt találni. Az "IQ-sok" inkább a logikát keresik, és az érzelmek nem logikára alapszanak. Az "EQ-sok" pedig jobban értenek az emberekhez.
2017. márc. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

"Általában ezek fordítottan arányosak. Ha valakinek magasabb az EQ-ja annak kisebb az IQ-ja, és ugyanígy fordítva. (ÁLTALÁBAN!) "


Ezt egész pontosan melyik kutatásra / felmérésre is alapozod?

Vagy csak úgy hasraütésszerûen bemondtad, mint "köztudott" infót?


Az eddigi kutatások ha valamit, akkor inkább pont azt támasztják alá, hogy a magasabb értelmi intelligenciához jellemzôen magasabb érzelmi intelligencia is társul.

2017. márc. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Érzelmi intelligencia szerintem inkább kiszélesíti a palettát, hiszen az ilyen ember képes kezelni mások érzelmi hibáit, kiegyensúlyozni efy zűrös érzelmű társat.


Értelmi intelligenci viszont tényleg szűkíti a lehetőségeket. Ott már megjelennek olyan szükségletek, amiket egy alacsony intelligencuájúval már nem lehet összegyeztetni

2017. márc. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én az ellentétét tapasztaltam. Nekem midnkettő a kifejezetten magas kategóriába esik. (igen , hivatalos tesztekkel lemérve) és mindig elég jól sikerült ismerkednem, mármint az átlagtól jóval sikeresebben, szerintem pont ezek miatt.

23/N

2017. márc. 13. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

# 8: Nekem az a tapasztalatom, hogy egy magas érzelmi intelligenciájú ember csak egy BIZONYOS SZINTIG toleráns mások személyiségbeli hibáival szemben. Tehát van egy nagyon komoly szűrő, és ha azon átmegy valaki, akkor a kapcsolatban már toleráns az illető.

Egy magas érzelmi intelligenciájú ember hamar észreveszi, ha valaki túlságosan problémás, felszínes, játszmázik, stb. és messzire elkerüli az ilyen társjelölteket.

A magas értelmi intelligenciával rendelkezők pedig szellemi társra vágynak, amit még az átlagos intelligenciával rendelkezők sem feltétlenül tudnak nyújtani számukra.

Összességében nem nehezebb a társkeresés, csak kevés a potenciális partner. Ami szerintem nem olyan nagy baj, lévén tudatos szelektálással tényleg ideális társat tudnak találni, nem csak random próbálkoznak mindenkivel, aki kicsit is megtetszik.

2017. márc. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!