Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Szerelmes vagyok az egyetemi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Annamaria97 kérdése:

Szerelmes vagyok az egyetemi tanáromba. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Szerelmes vagyok az egyik tanáromba, mindketten huszonévesek vagyunk. Csak ebben a félévben tanít egy kurzuson, szóval nem sokáig fog már oktatni. Ha lenne köztünk valami azzal szegünk meg valamilyen szabályt? Eddig nem mertem lépni ez miatt, szerintetek mit tehetnék?

Illetve számomra nem akadály a korkülönbség, de szerintetek szívesen választana egy 28 éves férfi egy fiatalabb nőt?


Köszönöm előre is!

20/L



2017. ápr. 17. 19:35
 1/10 anonim ***** válasza:
13%
Keress magadnak valakit a saját korosztályodból inkább. Jobban jársz vele.
2017. ápr. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%

Hasonló velem is történt. Csak én az edzőmbe zúgtam bele, aki mindössze 6 évvel idősebb nálam. A mai napig odavagyok érte. Én nem mertem felé nyitni, mert féltem az elutasítástól, és a megszégyenítéstől. Próbálj vele sulin kívül flörtölni ha esetleg összefutnátok valamikor. Ha viszonozza, lehet esélyed

18/L

2017. ápr. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Ne foglalkozz a negatív véleményekkel. Anyám, és apám közt 8 év van, és boldogok. Talán sikerülhet, de ne éld bele magad
2017. ápr. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez a korkülönbséges "drámázás" miért van ennyire felfújva? :D Szerintem 10 év simán belefér, nem számít. Sokkal fontosabb, hogy meglegyen az összhang.

Egyébként én nem tudok olyan szabályról, hogy egyetemen az oktató nem kerülhet kapcsolatba a hallgatókkal. De ha a következő félévben már nem tanít téged, akkor szabad a pálya. Mit veszíthetsz? :)

2017. ápr. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek az őszinte véleményt! :)
2017. ápr. 17. 21:20
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

igen, szegtek szabályt, és felejtsd őt el!


ha nem tanít, attól ő még oktató marad és te diák, az etikai kódex ellen akkor is vétetek, ha azután jöttök össze, h. már nem tanít.


ha kiderül, az állásával játszik, te meg a helyeddel.


sok hülye kiscsaj eljátssza ezt, h. jaj de odavan a tanárért, de ez hihetetlenül veszélyes dolog, és büntetendő.


ő ne a tanítványával kezdjen ki, te meg ne a tanároddal, mindenki keressen magához valót.

2017. ápr. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mikor fogsz végezni? :)

Szerintem - ha még akkor is szingli lesz - a diplomaosztód után bepróbálkozhatsz nála.

Ha ezt nem bírod kivárni, akkor meg annyit várj meg, hogy már ne tanítson, mert egy közös óra kellemetlen lehet vele a szerelmi vallomás után. Viszont amíg egyetemista vagy, titkolnotok kellene a viszonyt, amit nem egyszerű kivitelezni.


21/L

2017. ápr. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha ezt nem bírod kivárni, akkor meg annyit várj meg, hogy már ne tanítson, mert egy közös óra kellemetlen lehet vele a szerelmi vallomás után.


nem, ez sem járható út!

nem a korkülönbség a lényeg, hanem a fennálló tanár-diák formális kapcsolat.

ha a tanár és közte csak 1 év korkülönbség lenne, vagy ha idősebb lenne a hallgató a tanárnál, ugyanúgy megsértik a szakmai etikai kódexet.


az egyetemeken ezentúl szigorúan monitorozzák majd a jövőben, hogy mely tanárok élnek vissza a szakmai hatalmukkal, és ha kiderülnek ezek a viszonyok, annak akkor is komoly következménye lesz, ha nem volt benne kényszerítő elem.


azt kéne felfogni, hogy ahogy az ember nem baszik jó esetben az orvosával, jogászával, főnökével, úgy nem kezdhet viszonyt a tanárával sem, mert nem egyenlő a kapcsolat köztük.


a 20 éves kérdező fenekén még ott a tojáshéj, és kb. annyira naivan áll a témához, mint egy szűz elsőáldozó az oltár előtt.

2017. ápr. 18. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem tedd meg nyugodtan, hajts rá, és szerezd meg! ellenben a többiekkel: én megcsináltam és eltitkoltuk és jól sikerült. össze is költöztünk (még mindig nem tudta senki az iskolából, persze család igen, de ők csak mosolyogtak ezen). Úgyhogy...a dolog simán működtethető, egyáltalán nem gáz. Felejtsd el az örök pesszimista véleményeket. meg mi van itt könyörgöm, erkölcsi osztály? vagy inkább félősek szakosztálya? haha
2017. ápr. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
54%

1. Vigyázz, a tanár, edző, stb könnyen lehet, hogy csak pédakép, akár rajongás is lehet az érzelem, amit szerelemnek érzünk. Talán pont a "nem lehet" miatt. Várj pár hónapot, hogy ezt tisztázdhasd magadban, mert vékony a választóvonal!


2. Ha mégis elmondod neki, hogy szereted, azt okosan tedd! Pl előbb kérsz tőle találkozót/elérhetőséget órán kívül (talán konzit, de azért ne lepődjön meg, hogy nem is a tananyag érdekel!) és az egyetemről ne legyen ott se más tanár, se más hallgató, még a takarító se, mikor kifejted a találka okát.


3. Ne azt mondd, hogy szereted, hanem kérdezz a magánéletéről (van-e párja stb), és ennek függvényében térj a tárgyra.


4. Ne lepődj meg, ha nemet mond. Ha nagyon akarod, adj neki elérhetőséget, de hagyd átgondolni.


5. Ha már beszéltél vele, írd meg itt, hogy hogy ment!


Sok sikert, és ne foglalkozz az erkölcsi kódexszel meg ilyenekkel!

2017. ápr. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!