Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Miért vált ki a vonzalommal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért vált ki a vonzalommal ellentétes hatást a szerelem?

Figyelt kérdés
Érthetőbben fogalmazva: miért van az, hogy ha az ember szerelmes lesz egy addig idegen lányba (mondjuk gimiben, egyetemen), akkor ahelyett hogy élvezné ha egy légtérben vannak, feszengés lesz belőle, gyomorgörcs, kényszeres viselkedés és hasonlók, és teljes leblokkolás, sőt egyfajta menekülési kényszer. Én legalábbis eddig mindig ezt tapasztaltam: ha valaki elkezdett tetszeni, minél jobban belezúgtam annál terhesebb lett a közelében lennem, annál idegesebb voltam, sőt mondjuk ki: féltem, a kapcsolatteremtésről nem is beszélve. És ezt nem tudom megmagyarázni, mert ő is csak egy ember, sőt ugyanaz aki előtte volt. Érti ezt valaki?

2017. ápr. 18. 21:17
 1/10 Mi közöd Tőle ***** válasza:

Ismerős sztori.


Kommunikálj többet nőkkel, úgy egyáltalán. Legyen életed, céljaid. A csajozás sokadlagos legyen. Ezek segíthetnek.


És ha ezek után tetszik valaki, akkor lépj felé. Lehetőleg ne féjszbukon, hanem mikor egy légtérben vagytok.

2017. ápr. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Pont ezt erzem en is...
2017. ápr. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Persze. Megszólítanád de félsz a visszautasítástól. Van egy belső világod amiben az idő nem lineáris, de párhuzamosan több valóság létezik. Az egyikben van szíved hölgyétől egy nemed a másikban pedig egy igened. Az egyik abba az irányba rugdos, hogy cselekedj a másik pedig a kudarc rémével riogat. Ez igazából a jövő két ellenkező kimenetelű verziója amire fókuszálsz. Mivel ezek kioltják egymást, egy olyan jelenben vagy ahol nincstelen vagy, mert nincs se kudarcod, se örömöd. Mivel ez megrémít, szorongsz. Ne egy igent vagy egy nemet akarj, hanem azt, hogy ne legyél nincstelen. Ülj le mellé és mond neki "Szia. Te is szoktál idegenekkel kávézni ? Mit szólnál hozzá, ha most együtt csinálnánk ?" Vagy ami az eszedbe jut.

30/f

2017. ápr. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én fiatal nőként kerültem most ebbe a helyzetbe, pedig nem ő az első kiszemeltem....
2017. ápr. 19. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert az érzelem nem kölcsönös, hanem plátói. Így mindenki feszeng ha olyan mellett van, akit szeret, de nem teljesedik ki.
2017. ápr. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Igen, velem is ez történik.

Én is és a kiszemeltem is hasonló tüneteket produkálunk, ennek hatására nem is tudunk közeledni egymáshoz:(

Az is a gond, hogy nem ismerjük egymást, nincs semmi kapaszkodó így nehéz a nyitás.

2017. jún. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mert szeretnéd, ha megfelelnél neki, viszonozná az érzéseidet és ő is nyitna feléd, később pedig lenne ebből valami. Mindenki ezt érzi, ki jobban, ki kevésbé. Lépj ki a konfortzónádból és nyiss felé. Feltételezem, hogy nem (nagyon) ismered, tehát elsősorban csak ülj mellé, órán ha lemaradsz, kérdezd meg, hogy mit mondott a tanár, nem értetted. Ne zavard, ne vondd el a figyelmét az óráról, de ilyen kis apróságokkal idővel könnyebb lesz megnyílnotok egymás felé. Óra végén köszönj el tőle, következő alkalommal már legalább köszönőviszonyban lesztek, vagy minimum egymásra fogtok mosolyogni. Ha pedig eltelt egy kis idő, hívd meg egy kávéra vagy valamire.
2017. jún. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen a gyakorlat hiánya ez.

Nálam pl kapcsolatban van a srác, mégis így viselkednek. Főleg, hogy előtte próbálom leplezni.


Én már korábban utánaolvastam, és ezek a tünetek konkrétan a stresszhormonoktol vannak. Én pl nem rég találkoztunk és össze tudom azért szedni magam hogy tudjak vele beszélni, de az elején mikor osszefutok vele mindig nehéz. Sőt, amikor rá gondolok, vagyis jobban mondva arra hogy mikor leszek már túl rajta, nem akarok így a hatása alatt lenni, olyankor sokszor összeszorul szabályosan a mellkasom, ilyen szorító érzés kap el.

2018. aug. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Tudattalan előtör vmi megfeleltségi kényszer. Mert annyira senki véleménye nem számit mint az övé. Mindenkivel oldottabb tudsz lenni. Vele nem.


Nekem nagyban segitett az hogy az esélytelenek nyugalmával inditottam egy srácnál. Tök jofej voltam es laza, mert előre elkönyveltem, én sehol nem vagyok tőle és csak egy állomás vagyok neki.


Ledöbbentett amikor pontosan azokat mondta amik az én gondolataim. Kezdtem azt érezni hogy nyomozott utánam pl azert játsza hogy hisz a vonzás törvényében mert tudja hogy én igen es kamuzik, azért mondja hogy külföldön dolgozik, es ki be rohangál, mert én is, komolyan néha elakadt bennem a szo mert mintha magamat hallgattam volna egy pasi szájábol, szoval az esélytelenek nyugalmával inditottam és olyan varázslatos volt vele a beszélgetés hogy én el sem hittem igy amiket mond.


Es aztán kiderült hogy de igazat mondott. Tényleg vonzás törvényes, tényleg kint dolgozik és tényleg igaz volt a többi is.


És Elhivott ujra és ujra.


És gyomorgörcs, szorongás a részemről.

És dobott is.



Szoval ha az esélytelenek nyugalmát sikerülne megőrizni, vagy csak ugy nem várni nem akarni semmit, az jo indulásnak.

2018. aug. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Annál a pontnál törtem amugy meg, amikor megkérdeztem tőle spontán, te mitől félsz, vannak e félelmeid. Erre nekem eddig mindenki neki állt valamit köntörfalazni, ő pedig közelhajolt, mélyen a szemembe nézett, és azt mondta, enyhe, rafinált mosollyal, "én semmitől nem félek".

Asszem innenstől blokkoltam le. Olyan férfias hatása volt valahogy, zavarba is jöttem, megéreztem azt hogy én őt nem akarom elveszíteni, onnanstól kezdődött a mélyrepülésem.

2018. aug. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!