Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Normális, hogy ennyire szorongok?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális, hogy ennyire szorongok?

Figyelt kérdés
Nagyon magabiztos és magánakvaló voltam az elmúlt időben. 3 évig voltunk együtt a barátommal, sosem merült fel bennem, az, hogy elhagyhat, annnyira jónak éreztem magam és minket. Aztán jött a hideg zuhany, mikor összeállt a testvérem barátnőjével -aki hozzám is közel állt lelkileg-, és 3 nap alatt elhagyta a közös szerelmi fészket. 3 nap alatt romba dölt a kis világom, 6 napig sírtam, 14kg fogytam 1 hónap alatt. Közben pszichologushoz fordultam segítségért, aki nem nyugtatott meg, így tovább kutattam. Így akadtam rá egy régi ismerősre, akinél bejelentkeztem egy kis lelki segélyt várva...Lelki segélyt nem kaptam, de beszámolt, hogy neki is romlóban van a kapcsolata, és végül addig addig, hogy összejöttünk. Ennek lassan 10 hónapja. Hiába mondja, hogy szeret, az önbecsülésem még mindig a padlón, rettegek, hogy elveszítem, folyamatosan gyanusítgatom, hogy nem szeret...Félek, hogy engem is faképnél hagy, mint az exét. Túl jónak érzem magamhoz. Féltékeny vagyok, folyamatosan sírok, és ezzel megkeserítem az éltünket...Na jó, talán nem is igazi kérdés ez, csupán tanácsokat várok, hogy végre lehulljon a szikla a szívemről.

2017. ápr. 18. 22:24
 1/5 anonim ***** válasza:
hány éves vagy? Próbáld magad lefoglalni valamivel, keress az élet más terültén önbizalmat magadnak.
2017. ápr. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
23 és tudom tudom, hogy talán kicsit óvodás ez a viselkedés...a fölösleges energiám pedig papíron nincs, tanulok-dolgozok-edzek
2017. ápr. 18. 22:29
 3/5 anonim ***** válasza:
Kapcsolatfüggő vagy, menj el pszichológushoz, ő segíthet rajtad.
2017. ápr. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

szerintem hiba volt fejest ugrani úgy a mostani kapcsolatba, h. láthatóan az előzőn még nem vagy túl.


biztos szerelmes vagy a mostani párodba?


mert ha az lennél, boldog és felszabadult lennél.


de mint egy csapdába esett kis jószág, nyüszítesz és sorongsz.


nem inkább arról van szó, h. baromi görcsösen kapaszkodsz belé?


ez nem szerelem, és ez nem kettőtökről szól, csak rólad.


önállótlan, éretlen vagy lelkileg, érzelmileg pedig dependens, függő.


miért nem tudsz egyedül meglenni, miért kell feltétlenül melléd csávó?


ezt úgy is lehetett volna, h. meggyászolod, feldolgozod az előző kapcsolatodat, egy ideig egyedül vagy, és megerősödve várod, h. újra rád találjon a szerelem, az igazi.


a pszichológus pedig nem varázsló.


hány hónapig jártál hozzá?


szerintem türelmetlenül félbehagytad a terápiát, pedig az idegösszeomlás már megvan nálad.


kérj segítséget, ezt a kapcsolatodat pedig vagy zárd le, vagy próbálj felnőttként viselkedni benne.


a pároddal szemben sem tisztességes, hogy ilyen hisztirohamokat kell kiállnia, és jószerével csak valamiféle pótlék neked, mankó, akibe kapaszkodsz.

2017. ápr. 19. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! kérdésedre a válasz: nem nem normális hogy ennyire szorongsz. és a másiknak is biztos sok kellemetlen percet okozol ezzel. Ahogy az előttem szóló mondja: kellett volna kicsit pihenni a két kapcsolat között. Te jelenleg valóban kapcsolatfüggő vagy és nincs saját önbecsülésed, csak a párod viselkedése határoz meg, ami egy nagyon instabil állapot. A pszichológussal folytatott beszélgetések tudnak segíteni, de valóban nem tőle és a környezettől kell várni a megoldást, hanem a saját életerődet, életkedvedet kellene fejleszteni. ehhez jó adag önismeretre, önszeretetre lesz szükséged. ehhez nagy változás kell, hogy a fókuszt áthelyezd a külvilágról: magad felé. Nem akarok ide regényt írni, de ha úgy érzed beszélgetnél, írhatsz privátot. Én is keresztül mentem hasonló időszakon (kb 12 évig tartott), érdemes komolyan venni ezt a témát, kezelni kell, és nem szabad hagyni hogy leuraljon ez az önbizalomhiányos állapot!
2017. ápr. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!