Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Huszonéves nők, mennyire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Huszonéves nők, mennyire lennétek benne komoly párkapcsolatban egy kétgyerekes, elvált férfival, úgy, hogy a gyerekei vele élnek? Más is írhat persze.

Figyelt kérdés
27 éves nő vagyok. Ismerkedek egy 34 éves férfival, aki nagyon szimpatikus nekem, végtelenül kedves, figyelmes, pozitív életfelfogású, humoros, és nagyon vonzó. Van viszont a házasságából két gyereke,ők 7 és 10 évesek. Vele élnek, (az anyjuk alkoholista és elvonón van) már több mint 5 éve egyedül neveli őket. Nagyon jólnevelt gyerekek egyébként, és bár nagyon kedves, szimpatikus gyerekek (7 éves kisfiú, 10 éves kislány), azt valahogy mégsem tudom elképzelni, hogy négyesben éljünk..Nem is érzem magam készen az "anyaságra" (tudom, ez itt hülye szó, hisz nem lennék az anyukájuk, még ha akarnék se valószínűleg, de biztos értitek, mire gondolok) Viszont ezt a férfit nagyon kedvelem, egyre többet randizunk, és egyre inkább úgy érzem, hogy szeretnék vele lenni, és nagyon boldoggá tenni őt, mert megérdemli, nagyszerű ember és apa, ez meglátszik a gyerekeken is, meg a kapcsolatukon. Mit gondoltok erről a helyzetről? Ha esetleg valaki jár/járt hasonló cipőben, megosztaná a saját tapasztalatait is? Minden tanácsnak, figyelmeztetésnek, biztatás am nagyon örülnék. Bocsánat, ha nagyon hosszúra sikerült, köszönöm, ha elolvastad és segítesz.
2017. szept. 16. 21:10
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%

31 éves, kisgyerekes anyuka vagyok, így engem valószínűleg nem rémisztene meg e helyzet, de nyilván én is minden oldalról körbejárnám, mielőtt nekivágunk.

Szerintem azt fontos tisztázni, hogy szeretnétek-e közös gyereket.

2017. szept. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
64%

Annyi nem normális ember van a világban, ha egyszer találsz valakit, akivel minden klappol..


Én sem érezném kész magam az anyaságra, na, de ez nem tántorítana el..

A pasi 5 éve egyedül neveli őket, a srácok is megszokták már, nem "pótanya" lennél első sorban.


Az meg, hogy valamit nem próbálsz meg, csak mert félsz,a legnagyobb hiba, amit ember elkövethet.

Erről szól az élet.


Semmit nem tudhatsz meg, milyen, míg nem próbáltad, nem tapasztaltad meg saját magad.


A félelem meg pont azt jelzi, hogy valami fontos neked! :)


Szóval ha megpróbálod, és nem megy, na bumm, az élet megy tovább.. A gyerkőcöknél is. Ennyi kockázatot szerintem be kell vállalni, ha valamiben hiszel, hogy jó lehet.

26N

2017. szept. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
69%
30 vagyok és nem kellene így. Saját gyereket sem akarok, másét sem.
2017. szept. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
52%

Töltsetek el négyesben időt, amikor már össze vagytok szokva, mint egy pár.

Ha többedik alkalommal sem érzed késznek magad, akkor ne eröltesd. De érdemes megpróbálni. Nem olyan nehéz. Főleg, mivel írtad, hogy nem igen kötődnek az anyjukhoz, a kisfiú alig emlékszik rá. Az neked csak jó.

Aztán ott vannak még a gyerek nevelési elvek. Azokat is meg kell beszélni, hogy egyeznek-e.

És hogy szigorúbb szülő-e mint te lennél, mert akkor nem neked kell a szigorúnak lenned. Ez sokban könnyít.


28 vagyok. 23 voltam, amikor a párom 10 éves fia hozzánk költözött az alkoholista anyukától.

Ő viszont szerette az anyját, mert az mindent megengedett neki. Én viszont szigorú vagyok és következetes. Szigorúbb, mint a párom. Anno csak rábízta a gyereknevelést a gyerek anyjára, mert az otthon volt, párom meg dolgozott.

Nagyon nehéz volt. Sok volt a veszekedés, a sértődés, a hiszti.


Ha nálatok a párod a szigorúbb, akkor könnyebb lesz. Kicsik még, alkalmazkodóak. És úgy, hogy nem kell az igazi anyjukhoz hasonlítsanak pláne.

Örülni fogsz, ha látod, amikor új dolgot tanulnak tőled. Ha türelmesen végighallgatod őket, néha vissza kérdezel, hogy hogy volt, akkor ők is jobban oda figyelnek rád. Könnyen meg lehet őket szeretni.


Helyedben bele mennék. De ugye nem vagyunk egyformák. Ha neked még sok a gyerekzsivaj, a többfelé figyelés, akkor majd szét válnak az útjaitok. De megpróbáltad.

2017. szept. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
67%

Lehetek ünneprontó?

A pasas két gyereket is bevállalt egy alkoholistával. Valószínűleg nincs jó mintája normális házasságra, bőven szerzett sebeket és rossz tapasztalatokat.

Gondolom, annak is oka van, ha a nő mellette lett alkesz. Azért oda több kell, mint heti egy vita arról, hogy mit nézzenek a tévében.

Adva van két gyerek, akiket "eldobott" az anyjuk, évek óta nem éltek nővel egy fedél alatt. Ráadásul nem a legjobb korban vannak, akármilyen jól nevelt is most, a kamaszkor kihozza a legrosszabb oldalát. Nem épp ideális, nyugodt családi környezetből jöttek.

Azt se ártana tudni, hogy ez alatt az öt év alatt hány pótanyu lett már nekik bemutatva.

Ilyenkor őket is figyelembe kell venni. De nem csak most, hanem szakítás esetén is!


Az is igazán remekül hangzik, hogy nem pótanyát keres. Ez addig működik, amíg nem költöztök össze. Onnantól akkor is az leszel, ha nem akarsz. Te mosol rájuk, te főzöl, te takarítasz utánuk. Neked fognak hisztizni, hogy utálják a krumplis tésztát, és ne parancsolgass hogy rakjon rendet, mert nem vagy az anyja.

Te pedig azt írod, hogy nem vagy kész az anyaságra.


Igen ritka az a szerencsés helyzet, amikor a hozott gyerek és a mostoha jól kijönnek.


Te azt csinálsz, amit akarsz, de én komoly kapcsolatot nem kezdenék vele.

2017. szept. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
48%
Ez is benne van a pakliban, amit a 15-ös ír. Mondjuk én tudok olyan esetről, amikor a házaspár egyik tagja nem a kapcsolat miatt lett alkoholista, hanem a munkájában érte sérelem, és azt próbálta így orvosolni (a gyerekeik pedig előtte születtek), ott is válás lett a vége. Nos, a lényeg az, hogy ezt alaposan körbe kell járni, és ezt csak úgy lehet, ha megpróbáltok beszélni erről. Itt mi hiába találgatunk.
2017. szept. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
0%

Ha a gyerekei nem kellenek neked, akkor te sem kellesz neki. Innentől meg mindegy, hogy mit gondolsz, vagy mit mondunk.


Hiányolom a femináci hőzöngést! Amikor egy férfi ír ki hasonlót, hordában támadjátok...

2017. szept. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
Nem alkoholista nővel vállalt gyerekeket, és a nő nem miatta lett alkoholista. Nem írom le ide a történetet, nem akarom teregetni más szennyesét, de ez a része a dolognak, amiről te írtál utolsó hosszászóló, ez teljesen rendben van. A többi része persze reális probléma lehet később. Köszönöm mindnekinek a hasznos válaszokat, azért a legtöbben megerősítették ezek abban, hogy vágjunk bele. És amit valaki írt, azt mindenképpen meg fogom tenni, őszintén beszélni vele erről a helyzetről és az érzéseimről.
2017. szept. 16. 22:56
 19/30 anonim ***** válasza:
Vágj bele, de ésszel. :-) Én a legjobbakat kívánom, viszont ha úgy érzed, tapasztalod, hogy mégse működik, akkor ne félj kilépni. Ugyanezt tanácsolnám, ha férfi lennél, és kisgyerekes anyukával kezdenél. Senki nem köteles belemenni egy ilyen kapcsolatba, ha nem akar, de erről az érintettnek kell döntenie, és KOMMUNIKÁLNI kell egymással.
2017. szept. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
62%

Hello

Ez nagyon nehez terep. Szerintem most szallj ki, mert itt Te csak vesztes lehetsz. Ez senkinek nem a hibaja. Ez egy helyzet, amibol Te, a (még) gyermektelen nő mindenkepp csak rosszul johetsz ki. Vegigcsinaltam hasonlót. Lepj me, mielőtt igazan beleszeretsz.


A válaszokat nem okvastam.

2017. szept. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!