Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Létezik ilyen gondolkodásmód,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Létezik ilyen gondolkodásmód, vagy velem van baj?

Figyelt kérdés

Van egy lány akivel már sokat beszélgettem, nagyon megkedveltem. Viszont a probléma. Van bennem egy olyan érzés, hogy nem működne a kapcsolat, mert sok dolog van amit máshogy látunk. Régebben közeledett ő is, de végül nem lett semmi. Most úgy állunk, hogy ha én elkezdenék nyitni felé, akkor valószínűleg viszonozná. De amit az előbb írtam, félek hogy ha vége lesz a kapcsolatnak, akkor megint magábaroskad. És nem tudnám elviselni, hogy szomorúnak lássam. Ezért most próbálom hanyagolni őt, hogy azt gondolja rólam, hogy nem akarok semmit, bunkó vagyok, stb stb, CSAK AZÉRT, mert akkor ő sem kezd el közeledni felém. A pszichológiában létezik ilyen védelmi mechanizmus, de nem tudom, hogy egyáltalán van-e értelme.. az az egy biztos, hogy nem lenne hosszútávú a kapcsolat. De mégis annyira jó lenne csak egy ölelés, csak egy kis közeledés. Szerintetek?

20/F



2017. okt. 4. 22:59
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem felnott emberek vagytok. Beszeld meg vele az aggajaidat. Magyarazd el neki, hogy mi a szitu. Legyel vele oszinte.
2017. okt. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Kommunikáció a legfontosabb hidd el ha az nincs meg nem lesz jó tapasztalatból írom .
2017. okt. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mi ennek a neve, de ha tudod, hogy nem illetek össze, akkor tényleg ne hülyítsd, ha jót akarsz neki.

De azért megkérdezem, hogy miért gondolod úgy, hogy nem lenne tartós a dolog?

2017. okt. 5. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Amit csinálsz, azzal nem őt, hanem magadat véded, ez hamis alturizmus. Én le merném fogadni, hogy az motivál, hogy ne kelljen felelősséget vállalnod és konfliktust kezdeményezned, mert sokkal könnyebb és biztonságosabb passzívnak lenni és semmit sem csinálni. A lánynak sokkal rosszabb, amit most csinálsz vele, mintha őszintén, nyíltan és empatikusan megbeszélnéd vele a helyzetet, és ezt minden bizonnyal te is tudod.


A pszichológiába pedig nem kell belemenni, ezek egyszerű dolgok. Gondolkodni és kommunikálni kéne csak.

2017. okt. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Elolvastam a hozzászólásokat, és elgondolkodtam, amit írtatok. A #4-ben ki lett mondva, amit én magamtól nem láttam be.. hogy csak magamat védem ezzel, mert félek felelősséget vállalni. Átgondolva, ez tényleg így van. Hétfőn találkozunk, és akkor megpróbálok megbeszélni vele mindent.

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!

2017. okt. 5. 17:44
 6/10 anonim ***** válasza:

A pszihológiában ezt nevezik játszmának, és ez a csúnyábbik fajtája, pláne, hogy te még időintervallumot is adsz az el sem kezdett kapcsolatnak. :D


Olyan mintha bolti terméknek néznéd az éppen aktuálist ez 1 hónap után lejár és stb.

Szerintem előbb a gondolkodásodban kéne rendet raknod.

2017. okt. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#5: örülök, hogy segítettem! Remélem, nem esett rosszul, amit írtam, ne hidd azt, hogy ezek rendkívüli rossz dolgok, épp ellenkezőleg, tökéletesen általánosak, szinte mindenki csinálja. Ha picit odafigyelsz és időnként megkérdőjelezed saját magadat is, simán ki lehet szűrni.
2017. okt. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7-es egy lelkileg meggyepált, csalódott lánynak ezek igenis nehéz érzések, ha még a srác annyira se képes, hogy elmondja az aggályait, ahelyett, hogy menekül előle.

Általánosságban nem probléma, legfeljebb megállapitaná az éppen aktuális, hogy de furcsa lett, pedig én csak barátkoznék, de a leirás alapján egy lelkileg érzékeny, labilis lányról van szó, és ezzel nem hogy segit rajta, hanem még jobban azt fogja erősiteni benne, hogy ne bizzon senkiben, mert egy ideig az emberek kedvesek, aztán hirtelen furcsák lesznek.


Őszinteség kérdező, őszinteség! Ez a legfontosabb egy ilyen helyzetben lévő embernek, mert az ilyen viselkedésnél egy idő után az igazságot sem fogja elhinni.

Ismered a kisfiú és a farkas meséjét, amikor az anyukáját mindig megvicceli, hogy jön a farkas?

Ez emberi kapcsolatokra is igaz.

2017. okt. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8: persze, pontosan ezért tanácsoltam a kérdezőnek, hogy legyen korrekt és egyértelmű, hogy a lány ne gyötrődjön.
2017. okt. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Örülök hogy kiírtam a kérdést, mert rávilágítottatok, hogy bennem van a hiba. És még szerintem menthető a dolog. Már meg van beszélve egy találkozó, ahol át lehet beszélni a dolgokat. Még helyre kell raknom a fejemben a gondolatokat, hogy hogyan is kezdjem el elmondani neki, de szerintem ezek után már menni fog. RENGETEGET segített minden válasz! Köszönöm.
2017. okt. 6. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!