Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » A barátnőm súlyosan sérült...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőm súlyosan sérült lelkileg, (gyerekkori traumák), hogyan tudnék a magam módján segíteni neki?

Figyelt kérdés

Jár pszichiáterhez, és már nincs olyan rosszul, (vagyis hol jobb időszakai vannak, hol rosszabbak). Néhány hónapja pánikrohamai voltak, és sokszor vannak rémálmai. Amikor megismertem az önbecsülése minden alatt volt, és most megint kezd visszaesni. Mostanában már nem pánikol, a terápia segített valamennyit, de néha minden ok nélkül dührohamai vannak, nagyon ijesztő, olyankor nem tudom mit csináljak.

Nemrég tudtam meg, hogy kamasz korában drogozott és vagdosta magát, egyszer megpróbált öngyilkos lenni, de hát azok után amiket minden nap átélt, nem is csodálkozom.

Szeretem, imádom őt, és puszta kézzel tudnám megfojtani az egész családját akik ezt tették vele (nem akarom részletezni, hogy miket csináltak, elég annyi, hogy a bánásmódjuk miatt ide jutott). Emellett hihetetlenül tisztelem is, hogy talpra tudott állni, van rendes munkája, okos, rendes lány, ki tudott emelkedni abból ahhonan jött, ehhez pedig elmondhatatlan lelki erő kellett. De rettenetesen féltem is, mert néhány hónapja nagyon megijesztett mindenkit a pánikrohamokkal, azóta meg állandóan rémálmai vannak, félek, hogy visszaesik, megpróbál ártani magának, depressziós lesz, bármi, nem tudom, hogy hogyan tudnék segíteni neki túljutni mindenen, hogy mit tudnék tenni azon kívül, hogy ezerszer elmondom és kimutatom, hogy szeretem és mellette állok, de már én is kezdek belefásulni az egészbe, van, hogy nagyon türelmetlen vagyok vele, pedig nem kellenne, és közben nagyon félek, hogy nem vagyok elég ahhoz, hogy segítsek rajta! Azt akarom, hogy semmi fájdalmat ne érezzen, hogy ne kelljen soha többet így szenvednie, mert annyira nem ezt érdemli!!

Szerintetek mit tudnék tenni, hogy átvészeljük mindezt?


Lassan két éve vagyunk együtt, 29/F 27/N



2017. dec. 30. 11:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Már ezeket a sebeket nem lehet teljesen begyogyitani vagy eltüntetni de kezelni lehet .Hàt nem vagy könnyű helyzetben de ha kevésnek érzed az irànta érzett szeretetedet akkor legyêl vele őszinte .
2017. dec. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben vagyok, mint a barátnőd, bár nekem nincsenek pánikrohamaim. Pontosan tudom, mennyi türelem kell egy ilyen helyzetben, viszont azt is tudom, hogy a barátnőd ezen csak saját maga tudna segíteni. Nekem sem ment másként, csak úgy, hogy egy nap eldöntöttem, nem hagyom, hogy a múltam rátelepedjen a jövőmre is. Néha vannak nehezebb napok, olyankor megpróbálom magam olyan dolgokkal lefoglalni, amiket nagyon szeretek.


Talán kegyetlenül hangozhat és biztos nem szívesen tennél ilyet, de valahogy rá kellene vezetned a párodat arra, hogy erre az egészre rámehet a kapcsolatotok is. Rengeteget beszélj vele! Nekem nagyon sokat segített az, hogy átgondoltam a dolgokat a párom oldaláról is. Bár sosem tett megjegyzést arra, hogy unná a problémáimat, mégis el kellett gondolkodnom azon, vajon fordított helyzetben mennyi ideig bírnám ezt? Rájöttem, nem sokáig. Ráadásul én hajlamos voltam az önsajnálatba teljesen belemerülni a rosszabb napokon, így még lejjebb húztam saját magam.


Neki kell eldöntenie, hogy jobban akar lenni. Neki kell rájönnie arra, hogy bőven elég volt az a tizen-huszon év, amit elrontott a családja, már nem függ tőlük, ezért le kellene tennie a terheit. Amihez nem csak a pszichiáter tud remek segítséget nyújtani, hanem saját maga is. Döntés kérdése. Tapasztalatból írom!


Sok kitartást kívánok nektek!

2017. dec. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!