Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Miért terjedt el az, hogy egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért terjedt el az, hogy egy kapcsolat megromlásához két ember kell?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nincs benne semmi logika.

Van egy pár, ahol az egyik fél ráun a másikra, hiába minden igyekezet. És elkezd vele közömbösen viselkedni, eltávolodni, idegesíti a közelsége. Akkor annak a kapcsolatnak nincs vége, mert a másik fél még megszakad, hogy helyrehozza? Fog működni?


Vagy amikor minden rendben, olyan a kapcsolat, amit sokan megirigyelnének. Csak az egyik fél megkíván valakit, és félrelép. Nincs más oka, csak hogy a párja magas, vékony, szőke, és kíváncsi, hogy milyen egy alacsony, kövér barna. Akkor hibás a másik, mert nem képes testet váltani?

Hibázott az, aki úgy választott párt, hogy 10+ évig minden szép, aztán véget ért a kapcsolat? Ilyenkor is érvényes, hogy "jobban kellett volna párt választani, te is hibás vagy".

Ennek a logikának a mentén igazából csak az a megoldás, hogy nem lépsz kapcsolatba. Senkivel.

Tökéletes párkapcsolat nem létezik. Akkor teljesen jogos a megcsalás? A hiszti? A kihasználás?



2018. febr. 7. 16:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen nem kell hozzá két ember, nem értem, miért ágaskodik ennyire az első válaszoló.


Épp, hogy a párkapcsolat fennmaradásához, működéséhez szükséges két ember. Ha az egyik félnek nincs igénye arra, hogy a párkapcsolat jól működjön, akkor a másik hiába tesz meg minden tőle telhetőt, nem fog jól működni.


Persze lehet, hogy most valaki kiforgatja, amit írok, és azt hozza ki belőle, hogy ennyi erővel "mindig a másik a hibás". Nem, egyáltalán nem erről van szó. De ugyanilyen szélsőséges és értelmetlen azt mondani, hogy >mindig mindenki< hibás.


Amúgy tényleg elterjedt ez? Én sosem hallottam még ezt, ha hallottam volna, már oltottam volna rá.

2018. febr. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én sem hallottam még ezt, de alapvetően egy kapcsolatban két ember van.

Ha ketten tesztek azért, hogy működjön, akkor fordított esetben is így van, gondolom erre mondhatják.

De ezzel csak azért nem értek egyet, mert ha a pasi mindent megtesz, a nő pedig félrelép, akkor ott nincs az, hogy ketten rontottuk el...

2018. febr. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért mondják ezt, hogy rátolják a másik félre is a felelősséget. Holott sok eset van, mikor az egyik fél hiába igyekszik, mégsem működik a dolog.
2018. febr. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Bizony van hogy az egyik mindent megtesz de vannak nok/ffiak egyarant akiknek kell a visszaigazolas hogy meg masoknak is kellhet/ van ra "kereslet" (az exem pont ilyen volt)

Aztan van hogy a masik keptelen megnyilni es nem lehet vele kommunikalni ilyenkor hiaba szeretne megbeszelni a problemakat az egyik.

Tobb ismerosom van ahol hatarozottan csak az egyik fel hibas.

2018. febr. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!