Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mit szóltok ahhoz a mondáshoz,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit szóltok ahhoz a mondáshoz, hogy "az igaz szerelem az, amikor azt sem tudod megmondani, miért szereted a másikat"?

Figyelt kérdés
Én így szeretek valakit... mindennél jobban... de még az okát sem tudom...

2018. ápr. 25. 06:02
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
39%

BULLSHIT.

Nem mellesleg általánosítás, és lealacsonyító.

2018. ápr. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
45%

"... miért vagyok szetelmes belé, nem tudom megmondani :/ Okot nem adott rá, sőt, arra adott okot, hogy utáljam (azt viszont nem tudom :/)"

Ez nem annak a jele, hogy ő az igaz szerelmed. Hanem annak, hogy naiv vagy, buta, és önsorsrontó. Kapcsolatfüggő.

Kezdve azzal, hogy igaz szerelem a mesékben van és a cukormázas romantikus filmekben.

Te csak egy szabvány önértékelési zavaros lábtörlő vagy, akivel bármit megcsinálhat az épp aktuális igaz szerelme, akkor se fog szakítani.

Ha te beéred olyannal, akitől egy jó szót nem kapsz és ha lenne egy kis eszed, akkor utálnod kéne, az elég komoly probléma. Az igaz szerelemhez meg végképp semmi köze, mert az még a mesékben is alap feltétel, hogy viszonzott legyen.

2018. ápr. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
20%

Nem.

Ott, ahol csak szerelmes voltam, de nem volt konkrét ok, ott a kapcsolataim elég korán kifulladtak. Element a lilaköd, és maradt az önutálat. (mit szerettem benne?)


De ott ahol tudtam, hogy mi konkrétan az amit szeretek benne, ami kiemeli őt a többi férfi közül, ott viszont már évtizedes lett a kapcsolat is. Sokkal inkább ragaszkodtam hozzá. Jobban becsültem, mert tudtam mit becsülök benne és mi veszne el ha feladnám.

Szóval nekem az az igaz szerelem (de legalábbis mérföldekkel tartósabb) ahol tudtam, hogy mit szeretek a másikba. Az a kapcsolat alatt egyfajta tudatosság volt, és sokkal inkább hűséges, ragaszkodó tudtam maradni.

A másik esetben viszont a hormonok kiürülésével kiürült a kapcsolat is.

2018. ápr. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
3%
Ez csak azokra a hülyékre vonatkozik, akiknek nincs önismeretük, ezért fogalmuk sincs mit mikor miért éreznek.
2018. ápr. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Nem tudom pontosan miért szeretem, mert az nem egy tulajdonság. Sok sok dolgot tudok felsorolni amiért szeretem. pl a mosolya, az érzékenysége, a humora, a kedvessége, a világnézete. stb stb
2018. ápr. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pedig így van! Ha meg tudod mondani miért szereted akkor felsorolsz egy egész listát.

ÉS gyakorlatilag az alapján neki is állhatsz mást keresni.


Legjobb ha fogalmad sincs róla, csak érzed.

2018. ápr. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Majdnem.

De ezt nem a szerelemre mondanám.

Én ezt az igazi szeretetre mondanám.

Ahogy utolsó írta, igen az egy lista lenne, és az alapjáb elindulhatnál mást keresni"...ebben egyet értek.

De a szerelem elmúlik , az a lényeg ami utána marad.

2018. ápr. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Igaz. Szellemesen fogalmazza ezt meg a híres gyerekvers:


"Sten-Malténak nagy, vörös és elálló füle van.

Nekem tetszik a nagy, vörös és elálló fül."


(Siv Widerberg: Szerelem)

2018. ápr. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Az első hat-hét évben igaz. Ha még azután is fenn tudjátok tartani a szerelmet, az csak azért lehetséges, mert alaposan kiismertétek a másik elvárásait, és azok öntőformájába próbáltok belesimulni. Anélkül persze, hogy saját arcotokból veszíteni kellene. Mert a vad lángolás addigra elmúlik, a rózsaszín ködfátyol szertefoszlik, és előtűnnek a negatív tulajdonságok.
2018. ápr. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!