Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mit lépnétek ti ebben a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lépnétek ti ebben a szituációban? Nincsen ebben tapasztalatom, és a világ bűnének érzem magam emiatt.

Figyelt kérdés

Igyekszem tömören röviden érthetően:


Adott egy fiú, akivel együtt élsz, és habár egy nagyszerű ember, nagyon szeret téged, Te mégsem vagy már szerelmes, mert rájöttél, nem erre vágysz, nem tudja kielégteni az igényeidet, akármilyen jó ember.

Minderre (sok értelmetlen veszekedést követően) annak segítségével jöttél rá, hogy találkoztál egy sráccal, aki tökéletesen olyan, mint amilyennek a párodat látni szeretnéd. Olyasmit érzel, mint amit talán sose. A srác szemében is ezt véled felfedezni.

Ők is ismerik egymást, mert azon az eseményen mindhárman ott voltatok, ahol az ismertség szövődött.

A párod is kedves srácnak tartja őt, és nem ellenzi azt, hogy barátkozz vele - annak ellenére sem, hogy ő is látja azt, hogy ez a fiú mennyire illene hozzád.


Teljesen kétségbe vagyok esve. Tudnám még ragozni, rengeteg nehezítő körülmény van a dologban. Ebből említek néhányat, hogy értéstek a problémát:

-Közös kiskutyánk van, imádjuk mindketten. Mi lenne vele?!

-Család részről is mindenki szeret mindenkit. Én az ő anyujával rendkívül különleges, jó kapcsolatot ápolok, amit nagyon sajnálnék elveszni.

-Közös albérlet, közös cuccok, tervek, stb... nehéz elengedni, főleg úgy, hogy nem egy biztos dologért "cserébe".

-Mert hogy, eddig egy találkozót engedtem meg magamnak a másik fiúval, hogy lássam, mit hoz ki belőlem. Hát ezt, hogy szinte megvagyok érte őrülve, vele akarnék lógni a végtelenségig. Bűnrossznak érzem magam emiatt, de sajnso az érzelmeim nem tudom irányítani. Ellenben ő is nagyon kedves, jó srácnak látja a párom, gondolom ez visszatartja őt is abban, hogy kezdeményezzen - hiába volt kb. egyértelmű, hogy ő is odáig van értem.


Kilépni, maradni, mitévő legyek?

Szörnyű bűntudatom van, hogy ilyeneken jár egyáltalán a fejem, egy olyan emberrel szemben aki teljes szívéből szeret és megtesz értem mindent.


Ha valakit jobban érdekelnének a részletek, írjon nekem. Szívesen kiönteném a lelkem. Sokkal komplexebb ennél, nem is tudom mennyire lehet ennyi infóból releváns véleményt/tanácsot adni.



2018. máj. 27. 20:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Valoban nagyon nehez szituacio... Az emlitett problemak viszont nem megoldhatatlanok, es minden elszalasztott lehetoseg kesobb nagyon fog fajni!
2018. máj. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Pár találkozás alapján levonod a következtetést, hogy milyen tökéletesen illene hozzád egy kvázi vadidegen srác? Vagy régóta ismeritek egymást közelről?

Ezt az érzést úgy hívják, hogy újdonság varázsa, el fog múlni, aztán hogy mi marad utána... Le lehet lépni most ezzel a sráccal, lehet, hogy jó döntés is lenne, de mi garantálja, hogy pár év múlva nem jön egy újabb ilyen srác - biztosan jönni fog -, aki vonzó, akivel megintcsak le lehet lépni, és így tovább, és így tovább... Bizony ilyen az élet, egy hosszú kapcsolatban sok ilyen kísértés éri az embert. Egy jó kapcsolatból nem éri meg kilépni egy ilyen látszólag(!) jónak tűnő lehetőség miatt, nagyot lehet koppani. Ha kilépsz a kapcsolatból, ne egy harmadik ember miatt tedd, hanem saját elhatározásból, megfontolásból, mert tényleg nem érzed jól magad.

A problémákat pedig meg lehet oldani, sőt kell is, nem rögtön elhagyni a másikat, ha valami nem tetszik. Milyen igényeket nem képes kielégíteni a másik fél?

2018. máj. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen teljesen igazad van, de pont ez az, hogy ez a srác csak rátett arra az érzésre egy lapáttal, hogy én nem érzem már jól magam ebben a kapcsolatban.

Teljesen más szinten vagyunk, mások az érdkelődési köreink - annyira, hogy ez már inkább zavaró, mint érdekes.

Mert nem tudunk egymással oylan dolgokról beszélgetni, ami mindkettőnknek kielégítő lenne. Illetve őt sokkal egyszerűbb témák foglalkoztatják, míg én sokkalinkább előrehaladottabb gondolkodásmóddal, intelligenciával rendelkezem. Ezt légyszi értsétek jól. Jól van ő úgy ahogy van, és ez a probléma már mindennek az elején látszott, csak akkor megvolt az újdonság varázsa, és szemethunytam efelett, gondoltam, meg is változhat ez még. De nem így lett, és mostanában egyre inkább kiütközött.

Azért gondolom, hogy ez a srác több lenne mint új kaland, mert habár nem ismerem régóta, ezidő alatt nagyon sok mindent tudtam meg róla, stb. Nem akarom ennyi után azt mondani, hogy igen akkor ővele kell lennem. Főleg, azért, mert mint Te is mondod, nem egy harmadik főért kéne kiszállni egy kapcsolatból, hanem önmagamért. De ez is adott, csak eddig nem akartam meglépni mert vártam/várok... talán pont erre, hogy valaki megmutassa, milyen emebrre vágyom - akkor is, ha nem ő lesz az.

2018. máj. 27. 20:40
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szinte ugyanígy lépett le a volt barátnőm 7 év után...

Szerintem is csak az újdonság varázsa hajt. Megtaláltad benne azt, amit a párodból hiányolsz. De vajon az is megvan benne, amit a párodban szeretsz de már hozzászoktál és természetesnek veszed?

2018. máj. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!