Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Ti erre mikor jöttetek rá?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti erre mikor jöttetek rá?

Figyelt kérdés

Arra döbbentem rá 20 évesen, miután párkapcsolati problémákkal szembesültem, hogy nincs tökéletes társ. Mármint.. eddig mindig úgy voltam vele, mikor valakivel zátonyra futottak a dolgaim, hogy majd legközelebb jobban választok. A jelenlegi párommal több mint egy éve vagyok együtt, kétszer történt meg ezidő alatt majdnem a szakítás, és most tudatosult bennem, hogy ennél az embernél nem az lenne a célravezető, hogy eldobjuk egymást, hanem felfogtam, hogy nem fog soha senkinek az ölébe pottyanni egy jó kapcsolat. Ideig óráig működhet, de ha nem tesznek érte akkor a legjobb kezdés is csúf véget érhet.

Szerintetek jól látom? Nem csak a saját kapcsolatomra értem ezt az egészet, hanem úgy alapvető igazságként látom. Sosem lesz senki tökéletes, és ha egy olyan ember mellett akiért érdemes, nem tanulja meg az ember megjavítani a dolgokat, akkor ugyanaz fog ismétlődni egész életében csak más nevekkel..

Persze itt nem arra gondolok, hogy fűvel fával megcsalnak, átvernek, rosszul bánnak az emberrel és egyebek, hanem pl arra, hogy ha gyakoribb a veszekedés akár egy feszültséget generáló gyógyszer ideiglenes szedése miatt, de egyébként az értékrend azonos, a jövokép szintén, és semmi olyan radikális dolog nem történt ami szakítást indokolna, akkor érdemes ezt elfogadni, hogy előbb utóbb mindenkivel idáig jut az ember és fel kell nőni ahhoz, hogy megoldjuk ezeket a helyzeteket.


Vagy rosszul látom?


Kérlek, ha idősebb vagy, és van már tapasztalatod, oszd meg velem.


2018. júl. 19. 11:12
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát!!

Igen, azzal én sem értek egyet, hogy egy abúzus kapcsolatban bárki benne maradjon, vagy ha megcsalták.. Itt tényleg inkább arra irányult a dolog, hogy ha nézeteltérések akadnak, akkor érdemes-e a végsőkig javítani a dolgokon ahelyett, hogy kidobnánk az egészet a kukába. Persze nem olyan nézeteltérés, ami alapból felülírja az elképzelt jövőt, inkább ilyen mindennapi apróságok, hétköznapi stressz okozta viták.

Sokszor láttam azt a képet, hogy " Ha nem virágzik a növényed, akkor nem kidobod hanem változtatsz a körülményein " de eddig nem ütött be ennyire az üzenete mint most.

Megvilágosodva érzem magam most ettől a felismeréstől, igyekszem ennek a gyakorlatára is. Eddig hajlamos voltam abba kergetni magam, hogy majd egyszer megtalálom a tökéletes társat, de most úgy érzem, ez volt talán életem legnagyobb ámítása.

2018. júl. 19. 14:45
 12/13 anonim ***** válasza:
Jól látod. Én 22-23 évesen jöttem rá erre. Nincs egy darab "nagy Ő", hanem több potenciális "nagy Ő", olyan emberek, akikkel ki tudjátok alakítani azokat a folyamatokat és törekvéseket, amik egy bizalmon, kommunikáción és problémamegoldáson alapuló, hosszú távon fenntartható, tartalmas kialakításához szükségesek. Ez egy folyamatos, aktív tevékenységet jelent, nem létezik olyan, hogy valakik összejönnek és magától működik minden.
2018. júl. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
2018. júl. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!