Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Ez szerelem vagy rajongás?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez szerelem vagy rajongás? Veletek volt már ilyen?

Figyelt kérdés

7 éve ismertem meg. Semmi közös nem volt bennünk. Mégis csillapíthatatlan vágyat éreztem iránta. Ez tini korban nem olyan különös. Nem mertem lépni. Barát zónába kerültem. Teltek az évek, jöttek más lányok. Pár lánnyal órákat tudtam beszélni nap mint nap. Láttam, hogy mitól működik a kapcsolatunk. És mégis arra a lányra vágytam, akivel annyira különbözőek voltunk. Évekkel suli után is róla beszéltem. Álmodoztam róla. Összetörtem mikor eljegyezték.

Nemrég viszont

elkezdett a munkahelyemen dolgozni. Elkezdtünk beszélgetni. Elmondtam neki mindent. Megmondtam, hogy nem akarok a barátja lenni többé. Tudom, hogy mit akarok és szeretném ha ő is tudná. Ezt persze lehetetlenül romantikusan, elszántan és költőien adtam elő. Meg is könnyezte. Jól vette. Sokkal töbször megérint azóta. Szívesebben tölti velem az idejét. De valamiért nem vagyok olyan vicces és érdekes mikor vele beszélek. Másokkal mindig nevetgélek és gördülékenyen beszélek. Vele nem! De még mindig érzem a pillangókat a hasamban, ha vele vagyok. Megbolondulok mikor meglátom. Motivációt ad a szimpla látványa is. Olyan szinten inspirál a nő, hogy mások is megjegyzéseket tesznek már arra, hogy különböző területeken olyan szinten nő a teljesítményem miután vele vagyok, hogy nem is hitték rólam, hogy képes vagyok Ennyit kihozni magamból. Pedig igen. Bármire képes vagyok mikor ez az érzés eltölt.

Olyan ember vagyok aki Mindenre magyarázatot vár. A tudomány es a pszichológia az isteneim. Tudom hogy mit/kit miért választok és, hogy mi a haszna a kapcsolatunknak. De ez a nő rejtély. Nem tudom. Fogalmam sincs, hogy miértakarom annyira. Csak érzem ezt a feszítő érzést magamban meg ezt az ember feletti motivációt, amit csak Ő tud kihozni belőlem. De mi ez? Szerelem? Valami pszichés dolog amiről beszélnem kéne valakivel?

Ha

hasonlót éltetek már akkor osszátok meg velem a tapasztalatotokat, véleményetek. Köszönöm szépen.


2018. aug. 7. 00:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Mintha én meséltem volna, csak én ennek a másik oldalán voltam egy fél éve. Lány vagyok. Nagyon kedveltem a srácot, jól esett, hogy tetszem neki, és néha megtaláltam benne azt, amit a saját kapcsolatomból hiányoltam. Egyszer kétszer meg is fordult a fejemben, hogy milyen lenne vele, de nekem az eljegyzés egy nagyon komoly dolog volt, és nem állt szándékomban felbontani. Végül a fiú nagyon erőszakosan próbált megszerezni, ami megölte a kapcsolatunkat, azóta sem beszéltem vele. A vőlegényemmel viszont boldog párkapcsolatban élünk, és azóta sem bántam meg, hogy így döntöttem.


Azt, amit most te érzel, szintén nagyon jól ismerem. Szerintem ez a még csak rajongás, de majdnem szerelem (később szerelem állapot). Ha én lennék te, megpróbálnék egyszer nyugodtan beszélni azzal a lánnyal, hogy van - e esély, hogy egyszer nem csak barátként fog veled kapcsolatban érezni. És ha nemet mond, akkor szerintem próbálj meg tudatosan figyelni arra, hogy ne szeress bele halálosan, nehogy az legyen veletek is, mint velem és a barátommal. Ha az egyik szeret, a másik nem, az legtöbbször nem tesz jót a kapcsolatoknak. Ha nem mersz beszélni vele, akkor próbáld valahogy óvatosan kipuhatolni, hogy mit gondolhat. Pl. hogy önként hozzád ér - e, hív - e munkán kívül valahova... Te jobban ismered, hogy mi lehet jel arra, hogy tetszel neki. :) De a legtisztább és legnehezebb megoldás talán az őszinte megkérdezés.


Remélem, tudtam segíteni! :)

2018. aug. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Még annyi, hogy az ellentétek vonzzák egymást. :) Különböző emberekkel nagyon izgalmas lehet egy kapcsolat, lehet, hogy te is ezt keresed.
2018. aug. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!