Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mennyire fontos kimondani...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire fontos kimondani azt, h "szeretlek"?

Figyelt kérdés

Nektek elég az, ha éreztetitek egymással, de egyikőtök se mondja ki?

Vagy ti kimondtátok, de a párotok nem?



2018. okt. 9. 13:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
Nem vagyok az a kimondós fajta:)
2018. okt. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Számomra nem az a fontos, hogy kimondja valaki, hanem hogy hogyan mondja ki, mondhatod h szeretsz valakit bármiféle érzelem nélkül is és az sem jó, ha folyton hangoztatjuk, akkor úgy elveszti a varázsát. Olyan ez mint egy recept, meg van határozva miből mennyi kell és csak akkor lesz jó az étel, ha pontosan betartod az arányokat és minőségi hozzávalókat használsz
2018. okt. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig nehezebben mondtam ki, mert voltak ellenérzéseim a szóval kapcsolatban. Régen úgy éreztem elég éreztetni és nem kell feleslegesen csépelni a szót. Nekem azétt meg negatív élményként, mert sokszor használták "így szeretlek, úgy szeretlek..." de amögött tartalom nem volt. Megcsalták, megbántották egymást, elhagyták a másikat... én ezt egy fontos szónak tartom, de valahogy senki nem értette vagy tudta, hogy ennek igenis súlya van.

Aztán jött a szerelmi élet kavalkádja... és a fiú előbb mondta nekem, hogy "szeretlek". Én képtelen voltam. Jó fél évig jártunk mire ki mertem mondani én is. Úgy használom mint egy kőbe vésett dolgot, egy igéretet. "Szeretlek most és holnap is, és azután is..."

Volt párom aki minden nap mondta nekem többször is, engem pedig zavart. Nem akartam, hogy csak szófordulattá silányuljon. Így napi max 3x mondhatta nekem, ami neki rossz volt mert ő szerette megosztani velem érzéseit szóban is.

De rájöttem 1 ponton, hogy semmi baj nincs azzal ha annyit mondja amennyiszer kifejezésre akarja juttatni. Mostmár én is bátrabban használom a szót, mert rájöttem, hogy fontosak a kimondott szavak is.

2018. okt. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is így gondolom. Párom nagyon gyakran hangoztatja, hogy szeret, én is szoktam mondani, de ő sokkal gyakrabban, és van hogy rám kérdez, hogy én is? Ilyenkor picit felszoktam dühödni, hogy azért mert nem mondom 2 percenként még én is szeretem, nem kell állandóan mondogatni, inkább éreztetni, az ember úgy is érzi, ha szeretik. :)
2018. okt. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%
Számomra nem fontosak a szavak egyáltalán, nem ez a szeretetnyelvem, ha sose hallom, de a tettekből érzem, akkor minden a legnagyobb rendben. A férjem viszint szereti mondani és hallani is, így ebben alkalmazkodtam.
2018. okt. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha már a szóba kerültek a szeretetnyelvek, nekem sem ez az elsődleges, hanem valószínűleg a fizikai kontakt, meglepően bújós tudok lenni, ha lelki/szellemi síkon közel érzem magamhoz a másikat. De sokkal nagyobb a jelentősége a szememben annak is, ha figyelmet, energiát szentelnek rám, és adott esetben áldozatokat is hajlandóak meghozni értem. Kimondani nekem nagyon nehéz, mert olyankor sebezhetőnek érzem magam, de ha nem rutinból, hanem szívből közli valaki velem, annak tudok örülni, még ha egyébként nem is várom el.
2018. okt. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
*Ha már szóba kerültek... :D
2018. okt. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem az a gondom ezzel, hogyha nem erzem, hogy szeret, a tetteibol nem ez jon le, es akkor meghallom, hogy szeret, akkor egybol zuhanna a szememben, mert szamomra a szavak olcsoak, barki barmit mondhat.


Meg kulonben is mi is az a "szeretlek". Mit takar? Mikor mondod, hogy szeretsz valakit?


En szivesebben hallom azt, hogy "szeretek veled lenni", "ugy vagy tokeletes, ahogy vagy" es hasonloak.


De en mondjuk fura vagyok ezen a teren.

2018. okt. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem a "szeretlek" ez egy szubjektív érzés, de azt gondolom, hogy a másik jó ha tudja, hogy én azt érzem iránta. Nem kell ezt gyakran mondogatni, szerintem is inkább tettekkel kell bizonyítani...
2018. okt. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
77%
Nem lehet általánosítani. Van, akik tíz év alatt nem mondják és nem fontos, van, akinek naponta többször. Beszélni kell róla.
2018. okt. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!