Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » A parom gyogyithatatlan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A parom gyogyithatatlan betegseggel kuzd. Nem tudom, mire szamithatok, valaki esetleg tud tanaccsal szolgalni?

Figyelt kérdés

A parom ferfi, vele szuletetett, gyógyíthatatlan betegsege van, ami minimalisan kihat a hetkoznapokra. Rendesen dolgozik, jar kikapcsolodni, parkapcsolata is mindig volt, csak ami mas szamara konnyed feladat, neki kicsit nehezkesebb, jobban farad. Nem szeretnem le irni, hogy mi a problema.

Ezt a megismerkedesunkkor mar tudtam, elfogadtam es mellette vagyok, segitem, tamogatom mar 2 eve. Annyira jo ember, hogy ezt figyelmen kivul hagytam, emiatt nem szerettem volna, ha mi nem kozos uton folytatjuk az eletunket, mert annyira egyek vagyunk, nagyon szeretjuk egymast, tokeletesen passzolunk.


Elmondasa szerint 15-18 kora kozott volt az egeszsege a csucson, azota csak romlik az allapota, de meg mindig kepes mindent elvegezni sajat maga. Most 31 eves. Ebben a 2 evben en is tapasztaltam, hogy milyen, mikor padlon van, vagy epp jol van. De az teny, hogy valamilyen szinten folyamatosan rosszabbodik az allapota.

Emiatt merhetetlenul szomoru vagyok.

A betegseg vele jaroja, hogy nem elnek ezek a betegek annyi ideig, mint egy egeszseges ember. Kb 40-50-60 evig, ez allapottol fugg.

Es tudom,hogy addig millio dolog tortenhet, ami miatt szakitunk, de erre keves eselyt latok. Mellette vagyok, becsulom, szeretem, tisztelem, segitem es ez fordítva is igy van.

Egyre jobbam felek, hogy mi lesz evek multan. Tudom, hogy erosnek kell lennem, mar csak miatta is. De neha nehez. Eszemben agaban sincs elhagyni amiatt egyebkent, vele maradok ameddig az ido engedni, es meg utana is. Mindossze tanácsot szeretnek kerni, hogy lehet ezt kezelni? Persze rengeteget beszelgetunk errol is, de egy kivul allo véleményet is szivesen meghallgatnam( elolvasnam).

Koszonom elore is.

29N



2018. okt. 25. 12:09
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
15-18 eves kora között *
2018. okt. 25. 12:13
 2/13 anonim ***** válasza:
98%

Nagyon sajnálom, nem könnyű, nagyon nem!

Nekem 5 hónsoja ment el a párom, 1 éve tudtuk már de azt kell mondanom az akkori sokk után meg se fordult a fejünkben hogy ez egyszer eljön :-(

Nincs jó tanács! Én sokszor azt kívánom bárcsak ne szeretett volna annyira, mert igy nehezebb...tudom hogy ez butasag de az ember próbál vmibe kapaszkodni. ..

2018. okt. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
98%
Az én párom is gyógyíthatatlan beteg és fogalmunk sincs, mit tartogat számára a jövő. Vannak rosszabb napok, ijesztő tünetek, olyankor rengeteg türelem kell hozzá. Ő nem szereti sajnáltatni magát, pozitívan áll a dologhoz, ami rám is pozitív hatással van. Viccelni is tudunk ezzel a rohadt helyzettel, ami szintén megkönnyíti a napokat. De azt mondanám, a legfőbb módszer, amivel ezt kezeljük, az az, hogy ignoráljuk a betegséget, amennyire csak lehet. Nem arról van szó, hogy tagadásban élünk, de nem engedjük, hogy meghatározza az életünket. Csak a mai nap számít - és ma rendben van minden. A hídon meg csak akkor megyünk át, ha odaértünk...
2018. okt. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%

Nehéz döntés előtt állsz,mert nem teljes életet élsz egy másik ember miatt aki minderről nem tehet. Ez a saját döntésed, ezt magaddal kell tisztáznod. Ha megismerkedésetekkor már tudtad milyen betegsége van a párodnak és mire számíthatsz akkor később erre álságos hivatkozni, bár senki nem várhatja el tőled, hogy a döntésed miatt életed végéig ápoljad.

Nekem egy nagyon jó barátom szenvedett motorbalesetet és amikor közölték a párjával hogy valószínűleg lebénult akkor szinte azonnal fogta a gyereket és új életet kezdett. A barátom nem is volt igazán dühös, elfogadta a helyzetét, akkor úgy gondolta soha nem fog felállni az ágyból. 3 év kitartó munka és óriási küzdelem eredményeként ma már dolgozik, kerekes székkel közlekedik, de már ki bír állni a székből, talán egyszer majd járni is fog tudni. Az exe és a 2 gyereke az USA-ban van, a volt felesége újra férjhez ment.

Most lehet hibáztatni a nőt, hogy nem volt képes várni egy kicsit, de őt is megértem, nem lehet hibáztatni. Eseted azért más,mert te előre tudod, hogy a párod egészségileg le fog robbanni és valószínűleg ápolásra fog szorulni.

2018. okt. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Oszinte reszvetem! Igazsagtalan az elet.

En is gondolkodtam mar ezen, hogy mi lett volna, ha nem jovunk ossze. Ugyan is megmondta, hogy ha emiatt nem kezdek vele kapcsolatba, teljesen meg erti. De ez nem lett volna megoldas a problemara.

Sokkal szegenyebb lennek az o szeretete nelkul, es az o elete is sokkal uresebb lenne, ugyan is sok lany a betegseg miatt hatralt ki a kapcsolatukbol.

Hihetetlenul eros ember, soha nem adta fel es folyamatosan kuzd.

Boldog vagyok, hogy vele lehetek, es egyben tanacstalan a kesobbiek miatt.

2018. okt. 25. 12:33
 6/13 anonim ***** válasza:
90%

2# vagyok


"rt nem teljes életet élsz egy másik ember miatt aki minderről nem tehet. Ez a saját döntésed, ezt magaddal kell tisztáznod. Ha megismerkedésetekkor már tudtad milyen betegsége van a párodnak és mire számíthatsz akkor később erre álságos hivatkozni,"


A magam nevében nyilatkozhatok mert a páromnak is volt már alapbetegsége ami bizonyos korlátokkal járt: igenis teljes életet éltünk, sőt sok szempontból teljesebbet mint egy "egészséges" mellett! Soha nem éreztem az ápolást áldozatnak! Ha újrakezdhetném annak tudatában ami történt, ma is csak őt valasztanám!!

2018. okt. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Mi is teljesen ugy elunk, mint egy atlagos par. Eljarunk szorakozni, dolgozni, csaladot latogatni. Rengeteg gyogyszert szed, ezek segitik fenntartani az allapotat, de javulast nem hoznak. Ezeknek is vannak mellekhatasai, illetve a maga a betegseg is jar egy két dologgal, pl amihez nekem lenne energiam munkautan, neki mar nincs sokszor, es inkabb pihenunk. Illetve az alvas is kezd nehezkesse valni, 2-3 orankent fel kel. De ezek nem akadalyozzak, hogy boldogok legyunk egyutt, ugyan is tökéletesen elégedett vagyok azzal, ha esenkent ossze bujva pihenunk, es csak hetvegente megyunk el egy lazabb programra.

Ha igazan boldogok vagytok egyutt, a semmit teves is tud tokeletes idotoltes lenni, ha meg beteg a parod, meg tobbre is tudod ertekelni a kozosen elzoltott idot.

2018. okt. 25. 13:42
 8/13 anonim ***** válasza:
87%
Nem lehet könnyű, de én azt tanácsolom, használjatok ki minden pillanatot, és tegyetek bele a közös életetekbe mindent, amit tudtok, éljetek annyira teljes életet, amennyire csak lehet.
2018. okt. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ó.. nehéz helyzet. Őszintén én nem tudom, hogy együtt maradtam-e volna a párommal, ha gyógyíthatatlan beteg lenne. Erős vagy. :)

Priviben leírod mi a betegsége? Nem haragszom, ha nem, csak kíváncsi vagyok.

2018. okt. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

nincs veszve semmi.Higyj abban hogy hosszu elete lesz es egezsegben fog elni.

A.nemi eletre kihat a betegsege? Csak azert mert a szerelem kategoriaba irtad ki

2018. okt. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!