Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Állandó fájdalommal, magánnyal...

Állandó fájdalommal, magánnyal, bezártsággal - szó szerint, ugyanis tolószékkel nem tudom a 12 lépcsőt leküzdeni, ami a lakásomhoz vezet -, depresszióval,3 gyógyíthatatlan betegséggel létezni - én ezt nem nevezném életnek - van értelme? 31 évesen!

Figyelt kérdés
Egyes egyedül Apámnak tartozok ittmaradni. (De Ő is ki van borulva, mikor havonta 1x meglátogat és kénytelen az állapotommal szembesülni. Sztem Neki is jobb lenne, ha nem kéne látnia, ahogy szenvedek!?)
2010. márc. 7. 02:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Milyen betegségekről van szó? Egyedül élsz. ezért én nem gondolok komolyra.. úgy értem magadat tartod el..
2010. márc. 7. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Érdekelne, persze csak ha nem vagyok indiszkrét!
2010. márc. 7. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Sclerosis multiplex, epilepszia, orbánc, ótvar, soroljam? melyik nem komoly?! (bocsesz a kirohanásért, ez a depi miatt rendszeres sajnos!)

Kénytelen vagyok egyedül ellátni, eltartani magam, mert számomra igen megalázó, ha más tudja/látja a 'baleseteimet' (inkontinencia), a szenvedésemet, kínomat. (ez is nagy szó, hogy itt beszélek róla!) 'Kedves családom' (nem igazán tartom annak Őket, de a nevünk, vérünk közös) azt mondta, menjek öregek otthonába, vagy gondozóotthonba (szellemi sérültek közé), vagy nekik mindegy, de "nem jó tudni, hogy egyedül lakom." Ennyi volt a segítség...

2010. márc. 7. 15:35
 4/18 anonim ***** válasza:
Próbálj meg oylan lakásba költözni ahonnan el tudsz szabadulni, és többet kimenni emberek közé, hiszen az, hoyg feltetted ezt a kérdést magában foglalja hogy hiányzik neked. Ne törődj vele mit mondanak mások, ugyanúgy tlejes értékű vagy mint bárki más, és ugyanúgy jogod van eldönteni hogy otthon akarsz élni vagy intézetben.
2010. márc. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Én is azt mondanám menj valamilyen otthonba ahol foglalkoznak veled, nem olyan az mint egy börtön. Ott találkozhatsz hozzád hasonló emberekkel és vannak programok meg minden. Nem csak otthon szenvednél, hanem csinálnál is valamit ami lefoglal és nem mindig csak a gondokon rágódnál.
2010. márc. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Én az első és második vagyok.. A sclerosis mutiplex tüneteit érzékeled pl rossz látás/nyelészavar/rosszul érthető beszéd?

Ezek gyerekkorban alakultak ki nálad? És a tolószék mióta van, ez egy 'mellékhatása' az egyik betegségnek? vagy csak később alakult ki?

Valamilyen otthonba azért nincs kedved menni, hogy más ne lássa a szenvedéseid? Mert ott ahol ápolónők vannak, ott tudnának szerintem segíteni, neki ez a dolguk és gondolom elég sok ilyet láttak.

Ezek szerint apukád szereted.. de úgy amúgy hiányzik a társaság? Dolgozol?


Tudom, sok ömlesztett kérdést írtam, ezért bocsi, csak érdekelne a helyzeted részletesebben is.

2010. márc. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:

[link]


Ajánlom figyelmedbe ezt a könyvet, tudom hogy közhelyesen hangzik, de a pozitív hozzáállás nagyon sokat számít.

Olvasd el, és ha csak egy kicsit is meríteni tudsz belőle, akkor már nem volt hiábavaló.


Remélem tudtam picit segíteni.

2010. márc. 8. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

helloszia,


nem tudom mivel lehet rajtad segíteni,de én pl a 9kerben lakom,ha valahol itt laksz szívesen segítek neked elmenni sétálni...vagy nem tom:)vagy elmegyek boltba vagy bármi;)


19/L

Te am csaj vagy pasi vagy?

2010. máj. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Sajnos, nagyon nehéz olyan lakásba mennem, ahonnan ki tudok menni. Önkormányzatiban lakom, az ök. nem tud akadálymenteset adni.(sztem nem is érdekli, mi van velem. Miért is érdekelné?!) Pénzem nincs. Rokkantnyugdíjból épp, hogy fent tudom magam tartani.

Nem hiányoznak nagyon az emberek. Amiért feltettem ezt a kérdést, bár lehet, nem egyértelműen, annak az volt az oka, hogy megtudjam, másoknak - idegeneknek, ismeretlenül - mi a véleménye: EZ ÉLET???? Mert szerintem NEM!!!!!!!!!! Részemről be akarom fejezni.

2010. máj. 6. 12:08
 10/18 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék hasonló emberekkel találkozni, hisz a saját állapotomat se igen tudom feldolgozni, pláne, még hogy mutogassam! Nem arról szólnak a napijaim, hogy ülök a székben, és fogom a fejem, hogy "jaj, én szegény"! Olvasok tv-zek, halazok, macskázok. Nem, nem akarok otthonba menni. Épp elég nekem, önmagamat elviselni! Másoktól nem várhatom el ezt!
2010. máj. 6. 12:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!